تور ازبکستان سمرقند بخارا پاییز 1401

هزینه سفر به زودی اعلام می‌گردد.

سفر 8 روزه (7 روز و 6 شب)

جاذبه‌ها:

تور ازبکستان، تور ازبکستان آبان 1401، ازبکستان تاشکند، قیمت تور ازبکستان

بازدید از میدان ریگستان (مدرسه شیرداری، مدرسه طلاکاری، مدرسه الغ بیگ)، بازدید از گور امیر، آرامگاه شاه زنده، مزار حضرت خضر، مسجد بی بی خانم، بازدید از بافت تاریخی و باقیمانده کاخ خانه سفید، ازدید از ارگ بخارا، آرامگاه امیر اسماعیل سامانی، مسجد بالای حوض، چشمه ایوب، محله تاریخی و منار کلان، خرید سوغات، مدرسه دیوان بیگی، بنای تاریخی چهارمنار، محله لب حوض، ارگ تاریخی خیوه، آرامگاه پوریای ولی، بازار چارسو، میدان استقلال و تندیس تیمور و موزه امیر تیمور

 

این سفر در یک نگاه
اقامت:
6 شب هتل 1 شب فرودگاه
محل حرکت:
فرودگاه امام خمینی
مدت:
سفر 8 روزه از 1 آبان
تعداد روز مرخصی:
نیاز به 6 روز مرخصی + 1 روز 5شنبه
زمان حرکت:
یکشنبه 1401/08/01 - ساعت 05:15 صبح
سه ساعت قبل در فرودگاه امام خمینی حضور بعمل برسانید
زمان بازگشت:
حدود ساعت 02:35 صبح
(سه ساعت قبل در فرودگاه تاشکند حضور بعمل برسانید)
وسیله نقلیه اصلی:
هواپیما پرواز رفت با ترکیش ایرلاین ساعت 05:15
پرواز برگشت با ترکیش ایرلاین ساعت 02:35
وسیله نقلیه محلی:
با توجه به تعداد مسافران
کشور‌ مورد بازدید:
ازبکستان
درجه سختی:
قیمت:
هزینه سفر به زودی اعلام می‌گردد. خرید آنلاین

امروز 12 مهر 1401

شنبه یک دو سه چهار پنج جمعه
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
درباره سفر

* این سفر در دو کلاس اجرا می شود که شما از جدول زیر می توانید انتخاب کنید*

برای دیدن تصاویر هتل ها روی اسم هر کدام کلیک کنید.

قیمت ها به ازای هر نفر در تایپ اتاق ها میباشد.


نوع تور نام هتل ها اتاق دو تخته اتاق سه تخته اتاق سینگل کودک زیر 12 سال

eco

City Line Boutique

Majestic Palace

Komil Bukhara Boutique

Zarafshon Boutique Hotel

990$
+
پرواز
950$
+
پرواز
1300$
+
پرواز
750$
+
پرواز
mid rangeSharq Hotel

Emirkhan Hotel

Sahid Zarafshon

Zarafshon Boutique Hotel

1250$
+
پرواز
1200$
+
پرواز
1650$
+
پرواز
900$
+
پرواز
برنامه سفر
روز 1

ساعت 05:15 صبح پرواز به مقصد استانبول خواهیم داشت سپس به سمت تاشکند پرواز میکنیم و به هتل برای اقامت راهی می شویم و شب را به صبح می رسانیم.

روز 2

صبحانه را میل میکنیم و برای خرید سیم کارت و تعویض پول اقدام میکنیم، و از جاذبه های شهر تاشکند شامل بازار چارسو، میدان استقلال و تندیس تیمور و گور امیر تیمور بازدید میکنیم و به سمت سمرقند راهی می شویم و شب را در هتل اقامت خواهیم داشت.

روز 3

بعد از صرف صبحانه در هتل به بازدید از میدان ریگستان (مدرسه شیرداری، مدرسه طلاکاری، مدرسه الغ بیگ) می پردازیم و ناهار میل میکنیم و از گور امیر، آرامگاه شاه زنده، مزار حضرت خضر، مسجد بی بی خانم بازدید می کنیم به هتل باز می گردیم و شب را در سمرقند خواهیم بود.

روز 4

صبحانه را میل می کنیم و به سمت بخارا راهی می شویم، در مسیر برای صرف نهار و بازدید از آرامگاه بهاالدین نقشبندی توقف خواهیم داشت و شب را در بخارا اقامت داریم.

روز 5

بعد از صرف صبحانه در هتل، به بازدید از ارگ بخارا، آرامگاه امیر اسماعیل سامانی، مسجد بالای حوض، چشمه ایوب می پردازیم و ناهار را میل کرده برای دیدن ادامه جاذبه ها که شامل محله تاریخی و منار کلان، خرید سوغات، مدرسه دیوان بیگی، بنای تاریخی چهارمنار، محله لب حوض راهی می شویم و یک شام به یاد ماندنی همراه با موسیقی محلی در رستوران لب حوض میل میکنیم و به هتل باز می گردیم.

روز 6

بعد از صرف صبحانه در هتل به سمت خیوه راهی می شویم، نهار را میل می کنیم و از ارگ تاریخی خیوه و آرامگاه پوریای ولی بازدید می کنیم و شب را در خیوه خواهیم بود.

روز 7

صبحانه را در هتل میل میکنیم و وقت آزاد برای خرید سوغات و گشت اختیاری در خیوه خواهیم داشت و شب هنگام با پرواز به تاشکند باز می گردیم و آماده بازگشت به تهران می شویم.

روز 8

پرواز به تهران را با خاطراتی خوش از ازبکستان زیبا ساعت 02:35 بامداد آغاز می کنیم و به استانبول زیبا میرسیم وقت آزاد در فرودگاه استانبول داریم اگر دوست داشته باشید میتوانید در استانبول هم گشتی داشته باشید سپس ساعت 21:00 از استانبول به مقصد تهران پرواز می کنیم و حدود ساعت 1:40 بامداد روز 21 خرداد به تهران می رسیم.

پذیرایی و اقامت
روز صبحانه ناهار شام اقامت
مکان توسط مکان توسط مکان توسط محل توضیحات
1 - - هواپیما هواپیما هواپیما هواپیما هتل تاشکند
2 هتل آرند تور رستوران آرند تور رستوران آرند تور هتل سمرقند
3 هتل آرند تور رستوران آرند تور رستوران آرند تور هتل سمرقند
4 هتل آرند تور رستوران آرند تور رستوران آرند تور هتل بخارا
5 هتل آرند تور رستوران آرند تور رستوران آرند تور هتل بخارا
6 هتل آرند تور رستوران آرند تور رستوران آرند تور هتل خیوه
7 هتل آرند تور رستوران آرند تور رستوران مسافر فرودگاه -
8 هواپیما هواپیما هواپیما هواپیما - - - -
سهم آرندتور 17 وعده غذا شامل: 6 وعده صبحانه، 6 وعده ناهار، 5 وعده شام
سهم مسافر 1 وعده غذا شامل: 1 وعده شام
لوازم ضروری
داروهای شخصی کوله یکروزه گذر نامه
عینک آفتابی لباس مناسب فصل
شرایط و مقررات مهم

مدارک مورد نیاز جهت دریافت ویزا ازبکستان:
1- اصل پاسپورت با اعتبار حداقل 6 ماه
2- 2قطعه عکس 6 در 4 رنگی با پس زمینه سفید
3- بلیط هواپیما
4- رزرو هتل به تعداد شبهای اقامت

توضیحات مهم

آشنایی با ازبکستان در تور ازبکستان:

جمهوری ازبکستان کشوری در آسیای میانه است که در سال 1991 پس از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی استقلال خود را به دست آورد.این کشور از غرب و شمال با قزاقستان،از شرق با قرقیزستان و تاجیکستان و از جنوب با ترکمنستان و افغانستان همسایه است.این منطقه از دوهزار سال پیش از میلاد مسیح مسکونی بود.نشانه های زندگی مردم در این دوره زمانی در شهرهای سمرقند،خوارزم،تاشکند و بخارا یافت شده است.در سده دهم میلادی،منطقه کنونی ازبکستان جزیی از قلمرو سامانیان بود.منطقه کنونی ازبکستان بعدها به ترتیب جزئی از حکومت های غزنوی،سلجوقی،خوارزمشاهی،مغول،تیموری و ازبک شد.در قرن نوزدهم امپراتوری روسیه سرزمین های خود را گسترش داد و آسیای میانه را تصرف کرد.به این ترتیب ازبکستان بخشی از شوروی شد.ازبکستان پرجمعیت ترین کشور منطقه آسیای میانه است و بزرگترین تولید کننده پنبه در جهان بشمار میآید.گاز،نفت و طلا از غنی ترین منابعی است که در طبیعت این کشور نهفته است.

مردم ازبکستان:

جمعیت این کشور حدود 28 میلیون و 268 هزار نفر با میانگین سنی 23 سال است.امید به زندگی برای زنان 69 و برای مردان 62 سال است.80درصد از مردم آن ازبک، 5.5 درصد روس و 5درصد تاجیک هستند.88 درصد از مردم ازبکستان مسلمان هستندکه اغلب آنها پیرو مذهب شیعه اند.زبان رسمی این کشور ازبکی است.
واحد پول: واحد پول کشور ازبکستان صوم است.هر دلار حدودا معادل 2170 صوم محاسبه میگردد.
دین: دین رسمی این کشور اسلام است و ادیان دیگر ازبکستان از جمله مسیحی (ارتودکس های روسی)،یهودی و بودایی (کره ای ها) نیز اجازه فعالیت مذهبی دارند.

تاشکند:

تاشکند شهری بسیار جذاب و سرزنده است. تجلی ریشه های فرهنگ غنی ازبک را میتوان در معماری موزه ها و ایستگاه های متروی تاشکند دید.چایخانه ها و کافه های زیادی را میتوانید در این شهر بیابید.غذای ازبکی بسیار منحصر به فرد و خوش طعم است.تاشکند مامن موزه های بسیاری است  از فرهنگ ازبک و پیش از آن یکی از موزه ها،موزه دولتی هنر است که مجموعه ای از نقاشی ها،سرامیک ها و جامه های سلطنتی بخارا را در خود جای داده است.موزه هنرهای تزئینی و کاربردی، آویزه های گلدوزی شده و جواهرات عتیقه بازسازی شده را به نمایش گذارده است.

مسجد بی بی خانم:

سمرقند یکی از شهرهای باستانی ازبکستان و از قدیمی ترین شهرهای محل سکونت انسان و زمانی بزرگترین شهر آسیای میانه بوده است. این شهر 2700 ساله که در بخش اعظم تاریخ خود در زمره سرزمین های امپراتوری ایران بوده است، در سال 2001 در فهرست میراث فرهنگی جهان در یونسکو قرار گرفت. مسجد بی بی خانم در شمال این شهر قرار دارد و از بناهای بنام آن میباشد.این بنا در کتاب های متقدم،مسجد جامع و مسجد جمعه و در برخی آثار،مسجد جامع امیر تیمور گورکان نامیده شده است.احداث این مسجد به فرمان تیمور آغاز شد که گویا تقلیدی از مسجد بزرگی در هندوستان بود.نیز گفته اند که تیمور این مسجد را که به مسجد بی بی خانم و بی بی شانیم نیز مشهور است،برای نخستین همسرش سرای ملک خانم،دختر قزان سلطان،ساخت.سرای ملک خانم پس از فتح سمرقند به همسری تیمور درآمد،و نزد همسرش قدر و منزلتی خاص داشت.

رصدخانه الغ بیگ:

رصدخانه الغ بیگ در سمرقند توسط الغ بیگ امیر تیموری ساخته شد.این رصدخانه بنا به عقیده بسیاری از کارشناسان یکی از بهترین رصدخانه های جهان اسلام و بزرگترین آنها در آسیای میانه بوده است.بزرگترین ستاره شناسان آن عهد از جمله غیاث الدین جمشید کاشانی و علی قوشچی در این رصدخانه به تحقیق پرداختند.الغ بیگ ستاره شناس بزرگ،دانشگاهی در سال 1420 میلادی در سمرقند به اسم مدرسه الغ بیگ ایجاد نمود.این دانشگاه تبدیل به یک مرکز بزرگ علمی شد.الغ بیگ تنها از دانشمندان مشهور زمان و کسانی که خود در سطح اعلای علمی آنها اطلاع داشت برای تحقیق به این مدرسه دعوت کرد.

گور امیر:

گور امیر آرامگاه تیمور نخستین پادشاه گورکانی و موسس این سلسله که در بیشتر سرزمین های آسیا حکومت میکرده،میباشد.آرامگاه گورامیر امروزه در سمرقند ازبکستان واقع شده است و معماری این بنا به شیوه آذری میباشد.این بنا از آثار ارزشمند کشور ازبکستان میباشد و به خاطر پیوستگی که با قبر تیمور لنگ دارد معروفترین اثر در گنجینه معماری سمرقند به حساب میآید.این بنا در سال 807 هجری احداث شد.
قیمت و نحوه و شرایط دریافت ویزای کشور ازبکستان:
هموطنان عزیزی که قصد سفر به کشور ازبکستان را دارند باید قبل از سفر اقدام به دریافت ویزا این کشور نمایند،شخص مسافر و یا وکیل و نماینده مسافر میتوانند جهت اخذ ویزا ازبکستان با در دست داشتن مدارکی که در زیر آمده است اقدام به اخذ ویزا این کشور نمایند.جهت دریافت ویزا توریستی نیازی به مصاحبه با شخص مسافر نیست ولی برای ویزاهای تجاری و کاری قوانین متفاوت میباشد.

نکات مهم هنگام ثبت نام
  1. همسفران گرامی می توانند هزینه سفر را به شماره کارت زیر واریز نمایند:
    نام بانک شماره حساب شماره کارت صاحب حساب
    ملت ‎164.9966.101331.1 5054-1610-0941-3570 احسان کرمی
  2. پس از واریز هزینه سفر ارائه (فیش واریزی، شماره تماس و عکس کارت ملی و عکس کارت واکسن تمام نفرات) به دفتر آرندتور از طریق واتس آپ به شماره زیر الزامی میباشد.
  3. با توجه به محدودیت ظرفیت، اولویت با کسانی است که سریع‌تر نسبت به ثبت نام خود اقدام نمایند.
  4. تمامی مسافرین در طول سفر دارای بیمه مسئولیت مدنی می‌باشند. تعهدات این بیمه: (هزینه های پزشکی هر نفر تا سقف 100.000.000 ریال، غرامت فوت و نقص عضو هر نفر 6.000.000.000 ریال)
  5. خواهشمند است پس از واریز وجه لطفا با شماره‌های زیر تماس گرفته و شماره فیش واریزی را اعلام فرمائید.
تورهای همزمان با این تور
نام سفر مدت
تور مومباسا نگین سواحل کنیا (همه روزه) 6 روزه
تور قرقیزستان پاییز 1401 9 روزه
تور تانزانیا تور زنگبار آبان 1401 10 روزه
تور ژاپن توکیو یوکوهاما کیوتو پاییز 1401 10 روزه
خرید آنلاین یا رزرو تور ازبکستان سمرقند بخارا پاییز 1401
نوع ثبت‌نام
تعداد
لطفا نوع ثبت‌نام را مشخص کنید.
قیمت هر نفر
هزینه سفر به زودی اعلام می‌گردد.
مبلغ قابل پرداخت
20,000,000 تومان  تومان
رزرو کنید تا به محض قیمت‌گذاری تور با شما تماس بگیریم.
10
نام
نام خانوادگی
تلفن همراه
کد ملی
ایمیل
کد تخفیف

پس از وارد کردن کد تخفیف دکمه را بزنید.

اعمال کد تخفیف
بحث و تبادل نظر
نظر دهید تعداد کاراکتر مانده: 300
انصراف
شهریار
1400/10/26 02:49
توری برای ازبکستان در اردیبهشت 1401 فراهم است ؟
پاسخ دهید...
تولید محتوا آرندتور
1400/11/19 15:21
با سلام و احترام
برای نوروز 1401 در حال برنامه ریزی هستیم
باتشکر از پیام شما
Copyright © 2022 arandtour.com All rights reserved.