جزیره هرمز شما را به سیاره‌ی رنگ‌ها می‌برد. مردم جزیره‌ فرهنگ و آداب متفاوتی دارند. در سفر به هرمز گویی وارد یک سیاره‌ی دیگر شده‌اید. با این تفاوت که برای این سفر نیاز به استفاده از سفینه فضایی ندارید و می‌توانید از طریق هوایی و یا زمینی و با قطار به این جزیره‌ی شگفت‌انگیز سفر کنید.

خاک جزیره هرمز یکی از شگفتی‌های این سفر دلچسب به جنوب ایران است.در تور جزیره هرمز شما قادر خواهید بود هفتاد رنگ خاک را یک‌جا و در یک سفر چهار و نیم روزه مشاهده کنید.

اگر تا به حال به جزیره هرمز سفر نکرده‌اید با ورود به این جزیره‌ی شگفت‌انگیز از این همه زیبایی همچون خاک‌های رنگی، ساحل سرخ، تلفیق آب‌های نیلگون خلیج فارس و کوه‌های سرخ، سکوت و آرامش و جاذبه‌های تاریخی آن، حیرت‌زده خواهید شد.

جزیره هرمز که به بهشت زمین‌شناسی شهرت دارد، در 16 کیلومتری بندرعباس قرار گرفته و یک جزیره‌ی بیضی شکل و گنبدی نمکی است که مساحتی برابر 42 کیلومتر مربع دارد. بلندترین نقطه آن 186 متر از سطح دریا ارتفاع داشته و بزرگترین قطر آن هشت کیلومتر است. این جزیر که تنها ساحل  خوراکی دنیاست، در فصل زمستان پذیرای جهانگردان داخلی و خارجی است. برای سفر به جزیره هرمز با قطار و یا به صورت هوایی می‌توان اقدام کرد. برای سفر به جزیره هرمز با قطار اگر در تهران هستید تا بندرعباس رفته و ادامه مسیر به سمت هرمز را از طریق اتوبوس دریایی در اسکله شهید رجایی انجام می‌دهید. اما اگر طولانی بودن مسیر شما را اذیت می‌کند، می‌توانید برای رفتن به جزیره هرمز هوایی نیز اقدام کنید. کافی است که تا بندرعباس با هواپیما رفته و سپس با آمدن به اسکله‌ی رجایی و سفر با اتوبوس دریایی ادامه مسیر تا هرمز را طی کنید. سفر به جزیره هرمز هوایی به شما کمک می‌کند تا در طی سفر انرژی‌تان را ذخیره کنید.

دیدنی‌های جزیره هرمز

در تور جزیره هرمز آرند تور شما می‌توانید هفت جاذبه‌ی مشهور این جزیره رویایی را از نزدیک ببیند. ما در ادامه به معرفی این هفت جاذبه خواهیم پرداخت.

  1. الهه نمک هرمز

الهه نمک هرمز یک کوه نمکی بزرگ که از بلورهای نمکی ساخته شده‌است. این بلور نمکی عظیم‌الجثه در کنار رنگ‌های زیبایش و رودخانه‌ی نارنجی رنگی که از زیر آن جاری است، جذابیتی متفاوت دارد که شما را تشویق به پیاده‌روی در دره الهه نمک هرمز خواهد کرد.

  1. دره رنگین کمان

دره رنگین کمان افقی هفتاد رنگ از جزیره‌ هرمز را در برابر چشمان شما قرار می‌دهد. تنوع کانی‌ها و سنگ‌های این منطقه به رنگ‌های زرد، قرمز، سفید و... شما را مسحور زیبای‌اش خواهد کرد. در قسمت انتهایی دره رنگین کمان یک سنگ بزرگ وجود دارد که مشابه دو دست رو به آسمان است. در فصل بارش، باران از بین این دو دست جاری شده و در گودالی که در زیر سنگ قرار دارد، جمع می‌گردد و تا مدت‌ها باقی می‌ماند.

  1. موزه دکتر نادعلیان

اگر به دنبال آشنایی با فرهنگ، هنر، زمین‌شناسی و تاریخ جزیره هرمز هستید به خانه استاد نادعلیان سری بزنید. این هنرمند مشهور که آثارش در بیش از 50 کشور دنیا قرار دارد، یک هنرمند محیطی است که دکترای فلسفه هنر دارد. در موزه دکتر نادعلیان شما از آثار و نقاشی‌های استاد، کارهای هنری زنان هنرمند جزیره و استخوان‌های موجودات دریایی بازدید خواهید کرد. همچنین غنی‌ترین مجموعه از سوزن‌دوزی‌های زنان هرمزی را می‌توان در موزه دکتر نادعلیان از نزدیک مشاهده کرد.

  1. قلعه پرتغالیها هرمز

قلعه پرتغالیها هرمز، قلعه‌ای 500 ساله که بزرگترین دژ استعماری ایران است و به دستور «آلبو کرک» ساخته شده‌. در دوره پادشاهی شاه عباس صفوی، سرداران ایرانی به فرماندهی «امامقلی خان» این قلعه را از پرتقالی‌ها پس گرفته و دست پرتقالیها را برای همیشه از خلیج فارس کوتاه کردند. قلعه پرتغالیها هرمز دیوارهای ضخیمی دارد و توپ‌های زنگ‌زده و عظمت بنا بعد از 500 سال هنوز حفظ شده‌است.

  1. جنگل حرا

جنگل حرای هرمز بخشی از کارخانه آب شیرین‌کن طبیعی هرمزگان است که در این منطقه قرار دارد. پوست درختان حرا می‌توانند آب را تصفیه کرده و آب شیرین دریا را جذب و نمک آن را دفع کند. جنگل حرا به دلیل مساعد بودن شرایط اکولوژی، زیستگاهی امن برای پرندگان مهاجر، نرم‌تنان، سخت‌پوستان و ماهیان است. با توجه به رطوبت جنگل‌های حرا، این منطقه، محل مناسبی برای پرورش مرغان ماهی‌خوار دریایی است. در جزیره هرمز جنگل‌های مانگرو با پوشش حرا، زیستگاه بیش از ۲۰ گونه پرنده‌ی آبزی و کنار آبزی است.

  1. دره تندیس ها

دره تندیس ها یا دره مجسمه ها یک مکان شگفت‌انگیز با دیواره‌های عجیب است که گذر زمان آن‌ها را به اشکال مختلف درآورده‌است. در دره تندیس ها به قدرت تخلیل خود جسارت رویاپردازی بدهید و سنگ‌های شگفت انگیز دره تندیس ها را به اشکال مختلف همچون مرغ، خروس، اژدها و... ببینید و از تماشای آن‌ها لذت ببرید.

  1. روزنه دریا

در انتهای دره مجسمه ها شما به یک پرتگاه فوق‌العاده در ارتفاع 40 متری دریا می‌رسید. محلی که تلاقی دریای عمان و خلیج فارس با آب‌های آزاد است. تماشای آب فیروزه‌ای از میان این تنگه را می‌توان یکی از زیباترین مناظر خلیج فارس دانست. لذتی وصف‌ناپذیر که شما قادرید از نزدیک آن‌ را حس کنید.

روزنه دریا به ساحل محیط زیست هم شهرت دارد. این منطقه‌ی دنج و زیبا  که با شن‌های بلورین پوشیده شده، یک منطقه امن برای لاک‌پشت‌هاست که در این ساحل تخم‌گذاری می‌کنند. در سفر چهار و نیم روزه تور جزیره هرمز تماشای این منطقه را از دست ندهید.

خورد و خوراک در جزیره هرمز

در جزیره هرمز طعم و مزه غذاها کاملا متفاوت است به گونه‌ای که مزه این غذاها را در هیچ رستورانی پیدا نخواهید کرد. تفاوت طعم و مزه‌ غذاهای جزیره هرمز به ادویه‌هایی است که در طبخ آن‌ها استفاده می‌کنند. ادویه غذاهای هرمز، از خاک‌ خوراکی جزیره است که به گلک شهرت دارد. این ادویه متفاوت را با ماهی ساردین و نارنج مخلوط کرده و آن را روی نان می‌ریزند و خوردنی خوشمزه‌ای به نام «سوراغ» تهیه می‌کنند که بسیار در استان هرمزگان پرطرفدار است. اگر به جزیره هرمز سفر کردید، حتما سوراغ این نان محلی را میل کنید.همسفران عزیز در سفر یکروزه با تخفیف سفر کنید...

تخفیف شنبگی: 20 هزار تومان کمتر از مبلغ اصلی تور

تخفیف یک‌شنبگی: 15 هزار تومان کمتر از مبلغ اصلی تور

تخفیف دوشنبگی: 10 هزار تومان کمتر از مبلغ اصلی تور

تخفیف سه‌شنبگی: 5 هزار تومان کمتر از مبلغ اصلی تور

قابل ذکر است این تخفیفات برای 15 نفر اولی که ثبت‌نام کنند لحاظ خواهد شد...

پس عجله کنید تا جزء 15 نفر اول این سفر باشید...

Copyright © 2021 arandtour.com All rights reserved.