021 4495 7051
021 4414 2598
آرند تور

جشنواره نوروز 99 با تخفیف سابقه همسفری!

تور هرمز قیمت تور جزیره هرمز! تور هرمز اسفند 98 سرزمین رنگ و آب
محدود

995,000 تومان

سفر 4.5 روزه (3 روز و 2 شب)

جاذبه‌ها:

تور هرمز،دره رنگین کمان تور هرمز، معدن خاک سرخ و خوراکی جزیره در تور هرمز و بازدید از ساحل نقره ای، دیدار از دره سکوت و الهه نمک در تور هرمز اسفند 98، گشت دره مجسمه ها و دیدن غروب دل انگیز آفتاب، قلعه پرتغالی ها، خانه و موزه دکتر نادعلیان (از اساتید هنر محیطی)، بازدید از غار رنگین کمان، بازدید از جنگل حرا، بازدید از ساحل روزنه دریا، پیاده روی در دره لاکپشت ها، گشت دور تا دور جزیره، اقامت در خانه بومیان جزیره و نوش جان کردن غذاهای محلی دریایی و آشنایی با فرهنگ مردمان جزیره هرمز

اطلاعات حرکت

محل حرکت: راه آهن تهران

زمان حرکت: چهارشنبه 1398/12/14 - ساعت 12:10

(لطفا نیم ساعت قبل از حرکت در محل حضور داشته باشید)

وسیله نقلیه اصلی: قطار

وسیله نقلیه محلی: با توجه به تعداد مسافران

استان مورد بازدید: هرمزگان

  درجه سختی:

امروز 29 بهمن 1398

شنبه یک دو سه چهار پنج جمعه
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
1

درباره سفر

جزیره هرمز شما را به سیاره‌ی رنگ‌ها می‌برد. مردم جزیره‌ فرهنگ و آداب متفاوتی دارند. در سفر به هرمز گویی وارد یک سیاره‌ی دیگر شده‌اید. با این تفاوت که برای این سفر نیاز به استفاده از سفینه فضایی ندارید و می‌توانید از طریق هوایی و یا زمینی و با قطار به این جزیره‌ی شگفت‌انگیز سفر کنید.

خاک جزیره هرمز یکی از شگفتی‌های این سفر دلچسب به جنوب ایران است.در تور جزیره هرمز شما قادر خواهید بود هفتاد رنگ خاک را یک‌جا و در یک سفر چهار و نیم روزه مشاهده کنید.

اگر تا به حال به جزیره هرمز سفر نکرده‌اید با ورود به این جزیره‌ی شگفت‌انگیز از این همه زیبایی همچون خاک‌های رنگی، ساحل سرخ، تلفیق آب‌های نیلگون خلیج فارس و کوه‌های سرخ، سکوت و آرامش و جاذبه‌های تاریخی آن، حیرت‌زده خواهید شد.

جزیره هرمز که به بهشت زمین‌شناسی شهرت دارد، در 16 کیلومتری بندرعباس قرار گرفته و یک جزیره‌ی بیضی شکل و گنبدی نمکی است که مساحتی برابر 42 کیلومتر مربع دارد. بلندترین نقطه آن 186 متر از سطح دریا ارتفاع داشته و بزرگترین قطر آن هشت کیلومتر است. این جزیر که تنها ساحل  خوراکی دنیاست، در فصل زمستان پذیرای جهانگردان داخلی و خارجی است. برای سفر به جزیره هرمز با قطار و یا به صورت هوایی می‌توان اقدام کرد. برای سفر به جزیره هرمز با قطار اگر در تهران هستید تا بندرعباس رفته و ادامه مسیر به سمت هرمز را از طریق اتوبوس دریایی در اسکله شهید رجایی انجام می‌دهید. اما اگر طولانی بودن مسیر شما را اذیت می‌کند، می‌توانید برای رفتن به جزیره هرمز هوایی نیز اقدام کنید. کافی است که تا بندرعباس با هواپیما رفته و سپس با آمدن به اسکله‌ی رجایی و سفر با اتوبوس دریایی ادامه مسیر تا هرمز را طی کنید. سفر به جزیره هرمز هوایی به شما کمک می‌کند تا در طی سفر انرژی‌تان را ذخیره کنید.

دیدنی‌های جزیره هرمز

در تور جزیره هرمز آرند تور شما می‌توانید هفت جاذبه‌ی مشهور این جزیره رویایی را از نزدیک ببیند. ما در ادامه به معرفی این هفت جاذبه خواهیم پرداخت.

 1. الهه نمک هرمز

الهه نمک هرمز یک کوه نمکی بزرگ که از بلورهای نمکی ساخته شده‌است. این بلور نمکی عظیم‌الجثه در کنار رنگ‌های زیبایش و رودخانه‌ی نارنجی رنگی که از زیر آن جاری است، جذابیتی متفاوت دارد که شما را تشویق به پیاده‌روی در دره الهه نمک هرمز خواهد کرد.

 1. دره رنگین کمان

دره رنگین کمان افقی هفتاد رنگ از جزیره‌ هرمز را در برابر چشمان شما قرار می‌دهد. تنوع کانی‌ها و سنگ‌های این منطقه به رنگ‌های زرد، قرمز، سفید و... شما را مسحور زیبای‌اش خواهد کرد. در قسمت انتهایی دره رنگین کمان یک سنگ بزرگ وجود دارد که مشابه دو دست رو به آسمان است. در فصل بارش، باران از بین این دو دست جاری شده و در گودالی که در زیر سنگ قرار دارد، جمع می‌گردد و تا مدت‌ها باقی می‌ماند.

 1. موزه دکتر نادعلیان

اگر به دنبال آشنایی با فرهنگ، هنر، زمین‌شناسی و تاریخ جزیره هرمز هستید به خانه استاد نادعلیان سری بزنید. این هنرمند مشهور که آثارش در بیش از 50 کشور دنیا قرار دارد، یک هنرمند محیطی است که دکترای فلسفه هنر دارد. در موزه دکتر نادعلیان شما از آثار و نقاشی‌های استاد، کارهای هنری زنان هنرمند جزیره و استخوان‌های موجودات دریایی بازدید خواهید کرد. همچنین غنی‌ترین مجموعه از سوزن‌دوزی‌های زنان هرمزی را می‌توان در موزه دکتر نادعلیان از نزدیک مشاهده کرد.

 1. قلعه پرتغالیها هرمز

قلعه پرتغالیها هرمز، قلعه‌ای 500 ساله که بزرگترین دژ استعماری ایران است و به دستور «آلبو کرک» ساخته شده‌. در دوره پادشاهی شاه عباس صفوی، سرداران ایرانی به فرماندهی «امامقلی خان» این قلعه را از پرتقالی‌ها پس گرفته و دست پرتقالیها را برای همیشه از خلیج فارس کوتاه کردند. قلعه پرتغالیها هرمز دیوارهای ضخیمی دارد و توپ‌های زنگ‌زده و عظمت بنا بعد از 500 سال هنوز حفظ شده‌است.

 1. جنگل حرا

جنگل حرای هرمز بخشی از کارخانه آب شیرین‌کن طبیعی هرمزگان است که در این منطقه قرار دارد. پوست درختان حرا می‌توانند آب را تصفیه کرده و آب شیرین دریا را جذب و نمک آن را دفع کند. جنگل حرا به دلیل مساعد بودن شرایط اکولوژی، زیستگاهی امن برای پرندگان مهاجر، نرم‌تنان، سخت‌پوستان و ماهیان است. با توجه به رطوبت جنگل‌های حرا، این منطقه، محل مناسبی برای پرورش مرغان ماهی‌خوار دریایی است. در جزیره هرمز جنگل‌های مانگرو با پوشش حرا، زیستگاه بیش از ۲۰ گونه پرنده‌ی آبزی و کنار آبزی است.

 1. دره تندیس ها

دره تندیس ها یا دره مجسمه ها یک مکان شگفت‌انگیز با دیواره‌های عجیب است که گذر زمان آن‌ها را به اشکال مختلف درآورده‌است. در دره تندیس ها به قدرت تخلیل خود جسارت رویاپردازی بدهید و سنگ‌های شگفت انگیز دره تندیس ها را به اشکال مختلف همچون مرغ، خروس، اژدها و... ببینید و از تماشای آن‌ها لذت ببرید.

 1. روزنه دریا

در انتهای دره مجسمه ها شما به یک پرتگاه فوق‌العاده در ارتفاع 40 متری دریا می‌رسید. محلی که تلاقی دریای عمان و خلیج فارس با آب‌های آزاد است. تماشای آب فیروزه‌ای از میان این تنگه را می‌توان یکی از زیباترین مناظر خلیج فارس دانست. لذتی وصف‌ناپذیر که شما قادرید از نزدیک آن‌ را حس کنید.

روزنه دریا به ساحل محیط زیست هم شهرت دارد. این منطقه‌ی دنج و زیبا  که با شن‌های بلورین پوشیده شده، یک منطقه امن برای لاک‌پشت‌هاست که در این ساحل تخم‌گذاری می‌کنند. در سفر چهار و نیم روزه تور جزیره هرمز تماشای این منطقه را از دست ندهید.

خورد و خوراک در جزیره هرمز

در جزیره هرمز طعم و مزه غذاها کاملا متفاوت است به گونه‌ای که مزه این غذاها را در هیچ رستورانی پیدا نخواهید کرد. تفاوت طعم و مزه‌ غذاهای جزیره هرمز به ادویه‌هایی است که در طبخ آن‌ها استفاده می‌کنند. ادویه غذاهای هرمز، از خاک‌ خوراکی جزیره است که به گلک شهرت دارد. این ادویه متفاوت را با ماهی ساردین و نارنج مخلوط کرده و آن را روی نان می‌ریزند و خوردنی خوشمزه‌ای به نام «سوراغ» تهیه می‌کنند که بسیار در استان هرمزگان پرطرفدار است. اگر به جزیره هرمز سفر کردید، حتما سوراغ این نان محلی را میل کنید.

برنامه سفر

روز 1

حرکت راس ساعت 12:00 به سمت بندر عباس از ایستگاه راه آهن

روز 2

صرف صبحانه در قطار، حرکت به سمت اسکله شهید حقانی، ادامه مسیر با اتوبوس دریایی به سمت هرمز، رسیدن به هرمز حدود ساعت 12 ظهر، صرف ناهار، پیاده روی در جزیره و بازدید از قلعه پرتغالیها و موزه دکتر نادعلیان، بازگشت به خانه محلی، صرف شام و اقامت

روز 3

صرف صبحانه، بازدید از الهه نمک، بازدید از ساحل فرش، بازدید از دره رنگین کمان، بازید از ساحل نقره و معدن خاک سرخ و غار رنگین کمان، صرف ناهار، بازدید از جنگل حرا، بازدید از ساحل روزنه دریا، پیاده روی در دره لاکپشت ها، بازدید غروب آفتاب در دره مجسمه ها، بازگشت به خانه محلی و صرف شام و اقامت

روز 4

صرف صبحانه حرکت به سمت بندر عباس، با اتوبوس دریایی، بازگشت به تهران راس ساعت 13:40

روز 5

رسیدن به تهران

پذیرایی و اقامت

روز صبحانه ناهار شام اقامت
مکان توسط مکان توسط مکان توسط محل توضیحات
1 - - - - رستوران قطار مسافر قطار 6 تخته کویر جوپار
2 رستوران قطار مسافر خانه محلی آرند تور خانه محلی آرند تور خانه محلی هرمز
3 خانه محلی آرند تور خانه محلی آرند تور خانه محلی آرند تور خانه محلی هرمز
4 خانه محلی آرند تور رستوران مسافر رستوران قطار مسافر قطار 6 تخته کویر جوپار
5 - - - - - - - -
سهم آرندتور 6 وعده غذا شامل: 2 وعده صبحانه، 2 وعده ناهار، 2 وعده شام
سهم آرندتور 3 بار میان‌وعده
سهم مسافر 4 وعده غذا شامل: 1 وعده صبحانه، 1 وعده ناهار، 2 وعده شام

لوازم ضروری

کارت شناسایی داروهای شخصی وسایل نظافت شخصی
کفش پیاده روی فلاسک چای کیسه خواب
یک دست لباس اضافه دفترچه بیمه کوله چند روزه
عینک آفتابی لباس مناسب فصل

شرایط و مقررات مهم

1- برای تور های هتلی اولوبت اقامت در اتاق های 2 تخته با زوجین میباشد(در صورت وجود اتاق های 2 تخته به تعداد زوجین)، در غیر این صورت اولویت بر حسب زمان ثبت نام میباشد و برای سایرین اتاق 3 یا 4 تخته در نظر گرفته میشود.
2-ترتیب سوار شدن مسافرین در وسیله نقلیه به ترتیب اولویت ثبت نام میباشد.

نکات مهم هنگام ثبت نام

 1. همسفران گرامی می توانند هزینه سفر را به یکی از حساب های زیر واریز نمایند:
  نام بانک شماره حساب شماره کارت صاحب حساب
  گردشگری 164706825311 5054-1610-0955-0348 سید معصوم جلیلی نومندان
  ملت 8548204159 6104-3375-4393-9449 سید معصوم جلیلی نومندان
  پارسیان 47000636153605 6221-0612-1289-6361 سید معصوم جلیلی نومندان
 2. پس از واریز هزینه سفر ارائه ( فیش واریزی ، عکس کارت ملی یا نام و نام خانوادگی ، کدملی ، تاریخ تولد روز ماه سال ) به دفتر آرند تور از طریق تلگرام یا واتس اپ به شماره های زیر  الزامی میباشد.
 3. با توجه به محدودیت ظرفیت، اولویت با کسانی است که سریع‌تر نسبت به ثبت نام خود اقدام نمایند.
 4. تمامی مسافرین در طول سفر دارای بیمه مسئولیت مدنی میباشند. تعهدات این بیمه : ( هزینه های پزشکی هر نفر تا سقف 100.000.000 ریال ، غرامت فوت و نقص عضو هر نفر 2.310.000.000 )
 5. خواهشمند است پس از واریز وجه لطفا با شماره‌های گروه تماس گرفته و شماره فیش واریزی را اعلام فرمائید.
  02144142598 09304403100 09372382054

تورهای همزمان با این تور

نام سفر مدت
تور قشم جزیره هنگام اسفند 98 قطار 4.5 روزه
تور تنگه کافرین تا دره خزینه اسفند 98 VIP 3.5 روزه
تور چابهار درک تا خلیج گواتر و ارگ بم اسفند 98 قطار ‌و VIP 25 نفره 4.5 روزه

همسفران عزیز در سفر یکروزه با تخفیف سفر کنید...

تخفیف شنبگی: 20 هزار تومان کمتر از مبلغ اصلی تور

تخفیف یک‌شنبگی: 15 هزار تومان کمتر از مبلغ اصلی تور

تخفیف دوشنبگی: 10 هزار تومان کمتر از مبلغ اصلی تور

تخفیف سه‌شنبگی: 5 هزار تومان کمتر از مبلغ اصلی تور

قابل ذکر است این تخفیفات برای 15 نفر اولی که ثبت‌نام کنند لحاظ خواهد شد...

پس عجله کنید تا جزء 15 نفر اول این سفر باشید...

Copyright © 2020 arandtour.com All rights reserved.