021 4495 7051
021 4414 2598
آرند تور
تور کویر مصر فروردین 99 سفر به سرزمین شن های روان
خرید آنلاین

495,000 تومان

سفر 2.5 روزه (2 روز و 1 شب)

جاذبه‌ها:

بازدید از روستا و پیاده روی در رمل ها (شترسواری،سافاری و موتور ATV به عهده مسافر)، دیدن آسمان پرستاره در دریاچه نمک خور و بیابانک، بازدید از قلعه گرمه و گذر از نخلستان های زیبا تا چشمه های کویری و دیدن ماهی ها، شب نشینی دور آتش

اطلاعات حرکت

محل حرکت: میدان آرژانتین ابتدای خیابان الوند

زمان حرکت: چهارشنبه 1399/01/20 - ساعت 21:00

(لطفا نیم ساعت قبل از حرکت در محل حضور داشته باشید)

وسیله نقلیه اصلی: اتوبوس VIP

استان مورد بازدید: اصفهان

  درجه سختی:

امروز 14 فروردین 1399

شنبه یک دو سه چهار پنج جمعه
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5

درباره سفر

آتشونی خانه‌ای 400 ساله در دل کویر

تور کویر مصر

با شنیدن نام «کویر مصر» در ابتدا انتظار نداریم که این کویر در همین نزدیکی و در استان اصفهان باشد! اما باید به شما بگوییم که این کویر زیبا 45 کیلومتری شهر «جندق» قرار داشته و حدود 120 نفر جمعیت دارد.

کویر مصر یکی از جذابترین مناطق گردشگری ایران  بوده و می‌توان آن را یکی از پرفروش‌ترین تورهای کویرنوردی در سراسر ایران دانست که بهترین زمان سفر به آن دو فصل سرد سال و اوایل بهار است.

تور کویر مصر

جاذبه‌های اصلی کویر مصر چیست؟

نام‌گذاری این کویر به مصر دلایل و داستان‌های مختلف دارد، اما یکی از داستان‌هایی که بیشتر از همه رایج بوده، داستان فردی است به نام یوسف که از اهالی روستا در دوران گذشته است. این فرد در زمانی که روستا با کم آبی مواجه می‌شود، چاه عمیقی حفر می‌کند و به آب می‌رسد. او از مردم خواست به احترام حضرت یوسف و داستان او در مصر، نام این منطقه را مصر بگذارند و ظاهراً مردم هم پذیرفتند.

آرند تور از شما دعوت می‌کند تا در یک سفر دو ونیم روزه همراه شما باشد تا به تماشای جاذبه‌های اصلی کویر مصر بروید. ما در ادامه تعدادی از برنامه‌های اصلی تور کویر مصر را برای شما بازگو خواهیم کرد.

اولین چیزی که از این تور کسب خواهید کرد، زیبایی و آرامش است. این احساس به گونه‌ای است که می‌توانید روزهای متوالی در این منطقه اتراق کنید و بازهم مشتاق گذراندن زمان بیشتر در آن باشید. در این سفر باید کفش‌ها را کند و بر ماسه های نرم و روان آن پابرهنه راه رفت. لمس شن‌های نرم و روان در لابه‌لای انگشتان یکی از به یاد ماندنی‌ترین خاطراتی است که می توانید از این تپه‌های زردرنگ ماسه‌ای به خاطر داشته‌باشید.

زیبایی‌های این سفر فقط محدود به روزهای کویر مصر نیست. در شب‌های کویر مصر گویی یک فرش پر نقش و نگار از ستارگان درخشان را در آسمان پهن کرده‌اند. این نقش و نگار ستاره‌گونه  به قدری به شما نزدیک هستند که احساس می‌کنید اگر دستتان را دراز کنید، می توانید آن‌ها را لمس کنید.

یکی از لذت‌بخش ترین کارها که در کویر انجام خواهید داد، خلوت و یا هم صحبتی در کنار همسفران در شب‌های کویر است. در کنار آتش بنشینید و خود را مهمان یک فنجان چای  ذغالی کنید و یا در تاریکی و خلوت لذت یک سفر آرامش بخش را در تنهایی خود مزمزه کنید.

علاوه بر لذت بردن از محیط کویر مصر شما در سفر به این منطقه از دریاچه نمک خور و بیابانک نیز دیدن ‌خواهید کرد.

دریاچه نمک خور و بیابانک

این دریاچه در منطقه‌ی کویری خور در اصفهان قرار دارد و یکی از قدیمی‌ترین منابع نمکی و بزرگترین دریاچه‌های فصلی نمک در ایران به شمار می رود. بر روی سطح دریاچه پلی‌گون‌های نمکی و یا اشکال هندسی چند ضلعی  وجود دارد که گاهی ارتفاع آن ها به 30 سانتی‌متر و مساحت‌شان به یک و نیم متر مربع می‌رسد. پلی‌گون‌های دریاچه‌ی نمک خور اصفهان یکی از منحصر به فردترین زیبایی‌های این سفر کویری است، اگر به این منطقه سفر کردید حتماً کنار دریاچه قدم بزنید و از زیبایی‌های آن لذت ببرید. اما مراقب پلی‌گون‌ها نیز باشید.

روستای گرمه و چشمه‌های کویری کی دیگر از نقاط دیدنی در تور کویر مصر است. این روستا در شرق استان اصفهان از توابع نائین و خور و بیابانک و در کویر مرکزی ایران واقع شده‌است. روستای گرمه پیشینه‌ی تاریخی بسیار طولانی دارد. این روستا در مسیر جاده‌ی ابریشم قرار داشته و در متون تاریخی بسیاری از آن نام برده شده‌است. این روستای کهن‌سال دارای خانه‌های بسیار ساده، اما با معماری ویژه بوده که بر روی بوته‌های خار بنا شده‌اند.

از ویژگی‌های دیگر این منطقه، می‌توان به قلعه‌ی تاریخی چهار طبقه که متعلق به دوره ساسانی است و در بخش مرکزی روستا قرار دارد، اشاره کرد. قلعه گرمه کاربری دوگانه دفاعی و مسکونی داشته‌است. در کنار این قلعه‌ی ساسانی، مسجدی تاریخی نیز وجود دارد که از روزگارانی دور به‌جامانده‌است. طبیعت گرمه نیز از جاذبه‌های گردشگری این منطقه محسوب می‌شود. نخلستان‌های گرمه، یکی از مرغوبترین خرماهای این منطقه را به شما هدیه می‌دهد. از جمله ویژگی‌های دیگر گرمه کوه سرخ رنگ فیلی شکل آن بوده که همیشه مورد توجه‌ی زمین‌شناسان بوده‌است.

قلعه گرمه

برکه‌های گرمه در فصل‌های زمستان و بهار پر از اردک و مرغابی است و تپه‌های اطراف آن مهمان پرندگانی همچون تیهو و کبک است. این منطقه دارای چشمه‌های آب معدنی هزار ساله بوده که از دل کوه می‌جوشند. یکی از این چشمه‌ها، چشمه ماهی روستای گرمه است. این چشمه‌ی معروف در دل خود ماهی‌های کوچک درمانگری دارد که با جویدن پوست بیمار باعث از بین رفتن برخی بیماری‌های پوستی می‌شوند.

اقامتگاه آتشونی

آتشونی خانه‌ای 400 ساله در دل کویر

اگر به کویر مصر و روستای گرمه سفر کردید، حتماً سری به این خانه‌ی زیبا و دوست داشتنی هم بزنید. «مازیار» به همراه همسر فرانسویش و والدینش، زندگی شهری را رها کرده و به بازسازی خانه‌ی اجدادی خود پرداختند و این خانه را تبدیل به اقامتگاهی زیبا برای کویر دوستان کرده‌اند. بازسازی این خانه‌ی خشتی باعث رونق صنعت گردشگری و سطح زندگی مردم روستای گرمه شده‌است. این اقامتگاه هفت اتاق داشته که به صورت ساده و هماهنگ با فرهنگ بومی مردم روستا تزیین شده‌است. این خانه‌ی 400 ساله به نام آتشونی نامیده شده‌است. آتشونی در زبان زرتشتی به معنای شب‌نشینی دور آتش است. بنابراین اگر به این منطقه سفر کردید، حتماً سری به این اقامتگاه نیز بزنید.

 

برنامه سفر

روز 1

حرکت شب هنگام به سمت کویر.

روز 2

حدود ساعت 8 به خورو بیابانک میرسیم و بعد از صرف صبحانه در اقامتگاه سنتی به سمت روستای مصر حرکت میکنیم.پس از شتر سواری به سمت رمل های شنی میرویم و روی شن های گرم کویری پیاده روی لذت بخشی خواهیم داشت و در کنار آرامش کویر میتوانیم هیجان سافاری و موتورهای ATV را تجربه کنیم.به سمت اقامتگاه سنتی برمی گردیم و بعد از ناهار و کمی استراحت به سمت دریاچه نمک میرویم.غروب آفتاب را در دریاچه نمک به تماشا مینشینیم سپس به اقامتگاه بازگشته و پس از صرف شام در یک شب نشینی عالی دور آتش شب را سپری خواهیم کرد

روز 3

پس از صرف صبحانه به روستای گرمه میرویم و بعد پیاده روی در میان باغ های انار و نخلستانهای خرما و گذشتن از قلعه تاریخی به چشمه ای در دل کوه با ماهیهای کوچک میرسیم...بعد از صرف ناهار به سمت تهران حرکت کرده و حدود ساعت 24:00 به تهران خواهیم رسید.

پذیرایی و اقامت

روز صبحانه ناهار شام اقامت
مکان توسط مکان توسط مکان توسط محل توضیحات
1 - - - - - - اتوبوس 32 نفره VIP
2 اقامتگاه بومگردی آرند تور اقامتگاه بومگردی آرند تور اقامتگاه بومگردی آرند تور اقامتگاه بومگردی خور
3 اقامتگاه بومگردی آرند تور اقامتگاه بومگردی آرند تور - - - -
سهم آرندتور 5 وعده غذا شامل: 2 وعده صبحانه، 2 وعده ناهار، 1 وعده شام
سهم آرندتور 2 بار میان‌وعده
در این سفر مسافر نیاز به آوردن وعده غذایی ندارد.

لوازم ضروری

کارت شناسایی داروهای شخصی وسایل نظافت شخصی
کفش پیاده روی یک دست لباس اضافه قمقمه آب
لباس گرم کوله چند روزه

لوازم پیشنهادی سفر

دفترچه بیمه زیر انداز فلاسک چای
چراغ قوه قمقمه آب ملحفه و پتوی مسافرتی
یک دست لباس اضافه کرم ضد آفتاب کلاه نقاب دار
عینک آفتابی صندل طبیعت گردی

نکات مهم هنگام ثبت نام

 1. همسفران گرامی می توانند هزینه سفر را به یکی از حساب های زیر واریز نمایند:
  نام بانک شماره حساب شماره کارت صاحب حساب
  گردشگری 164706825311 5054-1610-0955-0348 سید معصوم جلیلی نومندان
  ملت 8548204159 6104-3375-4393-9449 سید معصوم جلیلی نومندان
  پارسیان 47000636153605 6221-0612-1289-6361 سید معصوم جلیلی نومندان
 2. پس از واریز هزینه سفر ارائه ( فیش واریزی ، عکس کارت ملی یا نام و نام خانوادگی ، کدملی ، تاریخ تولد روز ماه سال ) به دفتر آرند تور از طریق تلگرام یا واتس اپ به شماره های زیر  الزامی میباشد.
 3. با توجه به محدودیت ظرفیت، اولویت با کسانی است که سریع‌تر نسبت به ثبت نام خود اقدام نمایند.
 4. تمامی مسافرین در طول سفر دارای بیمه مسئولیت مدنی میباشند. تعهدات این بیمه : ( هزینه های پزشکی هر نفر تا سقف 100.000.000 ریال ، غرامت فوت و نقص عضو هر نفر 2.310.000.000 )
 5. خواهشمند است پس از واریز وجه لطفا با شماره‌های گروه تماس گرفته و شماره فیش واریزی را اعلام فرمائید.
  02144142598 09304403100 09372382054

تورهای همزمان با این تور

نام سفر مدت
تور قلعه بالا 2.5 روزه
تور آبشار لوشکی تا آبشار ریوو 2.5 روزه
تور آبشار لاتون فروردین 99 2.5 روزه
تور آبشار زمرد حویق 2.5 روزه
خرید آنلاین یا رزرو تور کویر مصر فروردین 99
نوع ثبت‌نام
تعداد
نفر
قیمت هر نفر
495,000 تومان
مبلغ قابل پرداخت
495,000 تومان  تومان
نام
نام خانوادگی
تلفن همراه
ایمیل

همسفران عزیز در سفر یکروزه با تخفیف سفر کنید...

تخفیف شنبگی: 20 هزار تومان کمتر از مبلغ اصلی تور

تخفیف یک‌شنبگی: 15 هزار تومان کمتر از مبلغ اصلی تور

تخفیف دوشنبگی: 10 هزار تومان کمتر از مبلغ اصلی تور

تخفیف سه‌شنبگی: 5 هزار تومان کمتر از مبلغ اصلی تور

قابل ذکر است این تخفیفات برای 15 نفر اولی که ثبت‌نام کنند لحاظ خواهد شد...

پس عجله کنید تا جزء 15 نفر اول این سفر باشید...

Copyright © 2020 arandtour.com All rights reserved.