تورهای جاری
21 اردیبهشت 1400

تور نئور به سوباتان

3.5 روزه 1,760,000 تومان
جزئیات سفر
12 خرداد 1400

تور نئور به سوباتان

3.5 روزه 1,820,000 تومان
جزئیات سفر
13 خرداد 1400

تور نئور به سوباتان

3.5 روزه 1,820,000 تومان
جزئیات سفر

تور سوباتان


تور نئور به سوباتان سفر به سرزمین شقایق‌هاتکه‌ای از بهشت را در تور «نئور به سوباتان» از نزدیک مشاهده و لمس می‌کنید. پیاده‌روی دلچسب در کنار مناظر زیبا و بی‌نظیر سوباتان این روستای ییلاقی که در غرب «لیسار» و نزدیک شهر «تالش» قرار دارد، شما را به دنیای سرتاسر رنگ، زیبایی و آرامش می‌برد. مراتع سرسبز، گله‌های اسبان وحشی، پیمایش لذت‌بخش، تماشای آسمان پرستاره در شب‌های سوباتان از جمله لذت‌های وصف‌ناپذیری است که می‌توانید با آرندتور آن‌ها را از نزدیک لمس و احساس کنید. پیمایش این مسیر  نه به اندازه‌ی کوهنوردی سخت و سنگین بوده و نه به صورت بسیار سبک و گلگشتی است.

سوباتان یکی از زیباترین روستاهای ایران است که طبیعتی بکر و بی‌نظیر دارد. اگر اهل طبیعت‌گردی و ماجراجویی هستید، تور سوباتان می‌تواند یکی از لذت‌بخش‌ترین سفرهای ماجراجویانه شما در طبیعت باشد. این روستای رویایی در کنار آب و هوای معرکه‌اش، شما را دعوت به تماشای مناظری خواهد کرد که در برابرشان باید تمام قد، چشم شد و آن‌ها را در خاطره ثبت کرد.

تماشای دشتی سرسبز که رنگین کمان شیروانی کلبه‌های زیبایش در کنار پرچین‌های چوبی و چشم انداز از ارتفاعات جنگل لیسار و «آق اولر» و «باتمان بلاغ» تنها بخشی از زیبایی‌های این سفر هیجان انگیز طبیعت‌گردی است.

آرندتور در ادامه به معرفی برخی از مناطقی که در این سفر رویایی سه و نیم روزه به تماشایش می روید، می پردازد.


بهشت گیلان

  1. تماشای دریاچه نئور در سفر به سوباتان

دریاچه‌ای به وسعت 210 هکتار در ارتفاع 2500 متری از دریاست که مابین «اردبیل و خلخال» در پشت کوه‌های تالش قرار گرفته‌است. این دریاچه‌ی زیبا در واقع جایی میان مرز استان گیلان و اردبیل قرار داشته و یکی از بهترین سفرها در روزهای گرم تابستان است.

این دریاچه که بزرگترین دریاچه‌ی طبیعی و آب شیرین استان گیلان بوده، ارزش زیستگاهی، زنبورداری، کشاورزی و دامداری دارد.

در تور نئور به سوباتان شما علاوه بر پیاده‌روی در مسیری زیبا و خاطره انگیز از دریاچه نئور تا سوباتان که مسیری حدود 20 کیلومتر است، وانت سواری خواهید کرد. این مسیر به قدری زیباست که آرزو خواهید کرد کاش بیش از یک بار به این منطقه سفر کنید. در طول مسیر همراه با یک وانت‌سواری دلچسب می‌توانید تا چشمتان کار می‌کند، زیبایی‌های منحصر به فرد و ناب ببینید. دشت‌های شقایق، بابونه بومادران، آلاله، شبدر و نعناع در این مسیر خواب را از چشم‌های شما خواهد برد.

دریاچه نئور زیبا

  1. دیدار از ابهت و عظمت آبشار ورزان در تور نئور به سوباتان

تنها در چند کیلومتری ییلاق سوباتان، شما شاهد نمای زیبای  «آبشار ورزان» همراه با صخره‌های عظیم و دشت‌های سرسبز اطرافش می‌شوید. آبشاری که در فصل بهار به پر آب‌ترین زمان خود می‌رسد و در نهایت به رودخانه سوباتان منتهی می‌گردد.

در مسیر پیاده‌روی از ییلاق سوباتان به آبشار ورزان شما شاهد شقایق‌های زیبا و آلاله‌های ظریف و پرچین‌‌های چوبی خواهید بود. فصل بهار و پاییز مناسب‌ترین زمان برای بازدید از این آبشار زیباست.

  1. دیدار از غار گنج خانه طلسم‌شده تور نئور به سوباتان

«غار گنج خانه»، در شمال شرقی سوباتان در میان سنگ‌های صخره‌ای به ارتفاع 5 الی 15 متر قرار گرفته‌است. عرض این دیواره صخره‌ای 200 متر بوده و دهانه‌ی بسیار باریکی دارد که امکان بازدید درون آن برای طبیعت‌گردان و کوهنوردان وجود ندارد.

این غار به طور کامل گشایش نشده و مکان مناسبی برای غارنوردی نیست. گنج خانه در باور اهالی روستای سوباتان طلسم شده و اگر کسی وارد آن شود، صدمه می‌بیند. از داستان‌هایی که اهالی این روستا در مورد آن می‌گویند، می‌توان به سنگ‌شدن افرادی که به درونش پا می‌گذارند، شمشیرهایی که در هوا معلق هستند یا گنج بزرگی که در دل غار وجود دارد، اشاره کرد.
غار گنج خانه

  1. تماشای عقاب‌ها در دره ساری داش تور سوباتان

کافی است از سوباتان زیبا به سمت شمال، بیست دقیقه پیاده‌روی کنید تا به دره‌ی «ساری داش» یا دره‌ی عقاب‌ها برسید.

چشم‌اندازی زیبا با صخره‌های زرد رنگ که در انتهای آن یک پرتگاه زیبا وجود دارد. منظره‌ی وصف‌ناپذیری که معمولاً تمامی طبیعت‌گردان در آنجا یک عکس یادگاری می‌اندازند.

تصور کنید که در یک پرتگاه زیبا قرار گرفته‌اید که از آنجا طبیعت سبز سوباتان کاملاً مشخص است. چشم اندازی به یاد ماندنی از صخره‌های بزرگ زرد رنگ در کنار نمایی دور از رودخانه خروشان لیسار و جنگل‌های سرسبز، دشت‌های وسیع «قوری دَره»، دور نمای آبشار ورزان و دره عمیق پایین ساری داش، ییلاق‌های «خُطبه سرا» که در افق چشمان شما گشوده شده‌است،  قطعاً تماشای این طبیعت بکر و فراموش‌نشدنی از جمله خاطره بازی‌های شما در سفر به سوباتان است که هرگز آن را فراموش نخواهید کرد.


بهترین زمان سفر به سوباتان

همان‌طور که قبلاً اشاره‌شد، پیاده‌روی در مسیر نئور به سوباتان یکی از معروف‌ترین مسیرهای طبیعت‌گردی است. بهترین زمان سفر نئور به سوباتان، اواخر بهار و خرداد ماه است.

اگر در فصل بهار به این منطقه سفر کنید، می‌توانید دشت‌های شقایق سوباتان را در باتمان بلاغ از نزدیک مشاهده کنید. البته سفر به سوباتان در فصل سرد و زمستان هم حال و هوای خاص خودش را دارد. زمستان‌های سوباتان بسیار سرد بوده و برف سنگینی تمام منطقه را پوشانده‌است. اما دیدار سوباتان در میان انبوه برف  و در کنار کلبه‌های چوبی و دود دودکش‌های آنان، لطف و صفای خاص خودش را دارد. اگر به این بهشت رویایی در فصل زمستان سفر کردید، حتما برف و شیره این منطقه را بچشید. پیشنهاد دیگری که به شما داده‌ می‌شود، چشیدن طعم و مزه‌ی میرزاقاسمی ذغالی در شب‌های سرد زمستانی سوباتان است که طعمی فراموش‌نشدنی دارد.همسفران عزیز در سفر یکروزه با تخفیف سفر کنید...

تخفیف شنبگی: 20 هزار تومان کمتر از مبلغ اصلی تور

تخفیف یک‌شنبگی: 15 هزار تومان کمتر از مبلغ اصلی تور

تخفیف دوشنبگی: 10 هزار تومان کمتر از مبلغ اصلی تور

تخفیف سه‌شنبگی: 5 هزار تومان کمتر از مبلغ اصلی تور

قابل ذکر است این تخفیفات برای 15 نفر اولی که ثبت‌نام کنند لحاظ خواهد شد...

پس عجله کنید تا جزء 15 نفر اول این سفر باشید...

Copyright © 2021 arandtour.com All rights reserved.