تور تایلند

26 رای شما هم امتیاز بدهید!
 • تایلند اردیبهشت 1402 (پاتایا و بانکوک)
  • همه روزه
  • از 50,820,000 تومان
  • همه روزه
  جزئیات سفر
 • تایلند اردیبهشت 1402 (پوکت و بانکوک)
  • همه روزه
  • از 57,400,000 تومان
  • همه روزه
  جزئیات سفر
 • تایلند اردیبهشت 1402 (سامویی و بانکوک)
  • همه روزه
  • از 37,870,000 تومان
  • همه روزه
  جزئیات سفر
 • تایلند اردیبهشت 1402 (پوکت)
  • همه روزه
  • از 56,630,000 تومان
  • همه روزه
  جزئیات سفر
 • تایلند اردیبهشت 1402 (پاتایا)
  • همه روزه
  • از 50,150,000 تومان
  • همه روزه
  جزئیات سفر
 • تایلند اردیبهشت 1402 (بانکوک)
  • همه روزه
  • از 50,920,000 تومان
  • همه روزه
  جزئیات سفر

معرفی کشور تایلند

کشور پادشاهی تایلند در شرق آسیا قرار دارد و از شرق با کامبوج، از غرب با میانمار، از شمال با لائوس و از جنوب با کشور مالزی مرز مشترک دارد.

تایلند دارای 517 هزار کیلومتر مربع مساحت و بیش از 69 میلیون نفر جمعیت است.

فلسفه نامگذاری این کشور هم از این قرار است که تایلند از دو واژه تای و لند تشکیل شده است که اولی به معنای آزادی و همچنین لبخند است و دومی یعنی لند به معنای سرزمین، بنابراین تایلند سرزمین آزادی یا سرزمین لبخند معنی می دهد.

تاریخی بدون وابستگی

تایلند تاریخی طولانی دارد و در طول این فراز و نشیب ها جنگ های متعددی با همسایگان و دیگر کشور های نزدیک به خود داشته است. اما در حال حاضر یکی از امن ترین کشورهای قاره آسیاست و به همین دلیل سرمایه گذاران تجار و جهانگردان زیادی مایل هستند که در تایلند، زندگی، سرمایه گذاری یا گردش کنند. طوری که کشور تایلند بیشترین تعداد توریست را در بین کشورهای شرق آسیا دارد.
در حقیقت تایلند فعلی در سال 1238 ایجاد شد اما برخلاف کشورهای اطرافش هیچ گاه مستعمره یا تحت سلطه قدرت کشورهای اروپایی نبوده است. داستان سکونت تایلندی ها در سرزمین لبخند از این قرار است که قرن ها پیش مردمی از جنوب چین به تدریج به سوخوتای مهاجرت کردند و به تدریج در اطراف رود جنوب چین ساکن شدند و از آنجا که زمین های آن اطراف حاصلخیز بود تمدن و سکونت در این منطقه ادامه یافت و تایلند کنونی را ایجاد کرد. اوایل قرن 14 میلادی بود که تایلندی ها سوخوتای را گسترش دادند و کمی بعد آنجا را به پادشاهی مستقل تایلند تبدیل کردند. اتفاقی که منجر به پیدایش زبان، فرهنگ و معماری این کشور شد.

تایلند سرزمین باران و آفتاب

از آنجا که تایلند در نزدیکی خط استوا واقع شده آب و هوای گرم و مرطوبی دارددر واقع خود تایلندی ها سه فصل بیشتر حس نمی کنند که البته همه این فصول گرم هستند اما به دلیل بارش های گاه و بیگاه فصل ها را از یکدیگر جدا می کنند. البته گرمای تایلند گرمای سوزنده و داغی نیست و دمای هوا معمولا بین 29 تا 35 درجه است اما گاهی بارندگی ها تا پنج ماه ادامه پیدا می کند، بارندگی هایی که شدید و با رعد و برق همراهند.

بانکوک

 بانکوک شهری برای مدرن ها و سنتی ها

بانکوک به معنی شهر فرشته هاست و پایتخت تایلند به حساب می آید. این شهر در سال 1782 به دستور شاه رامای اول به عنوان پایتخت ساخته شد و به مرور زمان به جایی رسید که بعد از 200 سال همه مردم دنیا آن را به عنوان کلان شهری بزرگ می شناسند. نکته جالب درباره بانکوک آن است که اگرچه این شهر ساختمان های بلند و بنا های مدرن و گردشگر زیاد دارد اما در عین حال به خوبی توانسته بافت زیبای قدیم و همین طور آداب و رسوم سنتی خود را حفظ کند طوری که این شهر ترکیبی از جلوه های غربی، شرقی مدرن و باستانی است و این نکته را در رفتار و زندگی مردم می توانید مشاهده کنید. بانکوک با بیش از 8 میلیون نفر جمعیت، بزرگ ترین شهر تایلند محسوب می شود که بر کرانه رودخانه چائو فرایا یعنی حدود 24 کیلومتری شمال خلیج تایلند قرار گرفته است. اما بیش از هرچیز به خاطر معابد، مجموعه کاخ های پادشاهی و رستوران ها و مراکز خریدش در میان گردشگران شهرت دارد.

بانکوک مرکز تجاری تایلند

 درباره اقتصاد بانکوک باید گفت که این شهر نیز همانند کشور تایلند از گردش مالی خوبی برخوردار است و مرکز تجاری کشور به حساب می آید. بنادر متعدد، خطوط راه آهن و فرودگاه ها امکاناتی را فراهم کرده تا بانکوک، مرکز تجاری تایلند و آسیای جنوب شرقی باشد. محصولات ویژه ای که در بانکوک تولید می شود نیز عبارتند از قطعات خودرو، لوازم منزل و اشیای عتیقه اما به غیر از این محصولات باید به گردشگری بانکوک اشاره کرد که یکی از منابع اصلی درآمد برای این شهر به شمار می رود.

بانکوک 200 سال قبل

 سال ها پیش یعنی در دهه 1780 میلادی، بانکوک شهر کوچک و بی سر و صدایی بود که تنها شاهزادگان و پادشاهانی بدون مسند رسمی آن را میشناختند. نام شهر نیز ترکیبی از دو کلمه بنگ و ماکوک بود، بنگ به شهر های کوچکی گفته می شود که در مرز رودخانه بنا شده اند و ماکوک نیز نام گیاهی است که میوه ای شبیه زیتون دارد. البته بعضی ها هم هستند که نام بانکوک را برآمده از بنگ کوه می شمارند. در هر صورت بانکوک تا سال 1782 تغییر و تحولات زیادی را به خود دید که از حوصله این متن خارج است اما تاریخچه این شهر پس از آن بیشتر شامل بازسازی مکرر معابد قدیمی قصرها و بنا های یادگاری است چراکه شاه در تمام زمان ها وظیفه الهی خود را حمایت از مذهب بودایی می پنداشته است.

بازار روی آب بانکوک

بانکوک، سرشار از عجایب است و خرید روی آب هم یکی از اینهاست و به بازار روی آب شهرت دارد. این بازار در 80 کیلومتری جنوب غربی بانکوک قرار دارد و همیشه مملو از فروشندگان و خریدارانی است که بر روی کانال شهر بانکوک در حال خرید و فروش محصولات گیاهی و سبزی و غذاهای محلی هستند. صبح زود که می شود زنان محلی میوه و سبزیجات خود را در قایق های کوچک می گذارند و راهی این رودخانه می شوند.

کاخ پادشاهی بانکوک

 همان طور که قبلا هم گفتیم کاخ پادشاهی از جمله مکان هایی است که بانکوک به واسطه آن مشهور شده است و هر گردشگری در تایلند از آن بازدید می کند. این کاخ در واقع مجموعه ای از ساختمان های گوناگون است که پادشاهان تایلند از قرن 18 تا نیمه های قرن 20 در آن زندگی و حکومت داری می کرده اند. ساخت این کاخ با چوب بوده و در سال 1782 آغاز شد و در دوران تاج گذاری رامای اول به پایان رسید.

بودای زمردین بانکوک

همان طور که در کاخ سلطنتی قدم می زنید، به مقدس ترین مجسمه بودا در تایلند نیز خواهید رسید، مجسمه ای که در محوطه کاخ قرار دارد و از یشم سبز ساخته و با لباسی زرین پوشیده شده است. این بودا سه لباس زرین دارد که بر حسب تغیر فصل توسط پادشاه تایلند طی مراسم خاصی تعویض شده و با لباس های دیگر هم در مجموعه کاخ به نمایش گذاشته می شوند. این بودای زمردین 45 سانت بلندی دارد و بنا بر افسانه ها 43 سال قبل از میلاد مسیح در هند ساخته شده.

شهر سوخته یا شهر تاریخی آیوتایا

شهر تاریخی آیوتایا که پیش از این برای چهار قرن پایتخت تایلند بوده یکی از تاریخی ترین بنا های بانکوک است که در 89 کیلومتری شمال آن قرار گرفته و برای مدتی طولانی از جمله بزرگ ترین شهر های دنیا و مرکز تمدن آسیای جنوب شرقی محسوب می شده است. 33 نفر از پادشاهان تایلند تا سال 1767 در آیوتانا حکومت کردند تا اینکه برمه ای ها در نیمه های قرن 18 آن را فتح و تخریب کردند.

رودخانه چائوپرایا و شام روی آب

این رودخانه یکی از به یادماندنی ترین گردش های تان را رقم می زند چون با سوار شدن بر یک کشتی علاوه بر اینکه جذابیت های مدرن شهر را می بینید و از آنها لذت می برید شام را هم زیر نور شمع میل می کنید. بد نیست بدانید که این کشتی از لنگرگاه حرکت می کند و بعد از اینکه از زیر پل رامای هشتم دور زد به لنگر گاه بر می گردد. تنها در طول مسیر و با دیدن زیبایی های شهر است که می فهمید چرا اروپایی ها به این مسیر و نیز شرق را لقب داده اند.

پاتایا

پاتایا،  شهر تفریحات هیجان انگیز

پاتایا شهری که در 147 کیلومتری جنوب شرقی بانکوک قرار دارد یک شهر تمام عیار برای گذران یک تعطیلات دلچسب است. در یک روز می توانید در کنار دریای آرام آفتاب بگیرید، در روزی دیگر می توانید با ورزش های آبی سرگرم شوید و در روز بعدی، می توانید با هیجان به خرید و پس از آن هم به رستورانی برای خودن خوراک بروید. ورزش های آبی سواحل اصلی پاتایا گران قیمت نیستند و در بیشتر جاده های اصلی شهر قابل دسترسی اند. از این گذشته این شهر جزیره های آرامی هم دارد که رسیدن به آنها با لنج فقط یک ساعت طول می کشد. تاریخچه پاتایا از سال 1960 میلادی آغاز می شود، زمانی که ساکنان بانکوک تعطیلات آخر هفته شان را در این شهر می گذرانند اتفاقی که هنوز هم می توان نشانه های آن را دید چراکه در این شهر در تعطیلات سال نوی میلادی بیش از هر زمان دیگری شلوغ می شود.

به هر حال پاتایا زمانی یک دهکده ماهیگیری کوچک و آرام بود تا زمانی که جنگ آمریکا و ویتنام شروع شد.

در این زمان بود که ارتش آمریکا برای استفاده لجستیک جنگ و ایجاد پایگاهی در نزدیکی این شهر فرودگاه ساخت و تمام شهر پاتوقی شد برای افراد فقیر تایلندی که به دنبال کار بودند.

اقتصاد پاتایا و گردشگری

اما حالا دیگر کمتر در پاتایا فقیر پیدا می کنید، این شهر به لطف جنگ ویتنام و مناظر بی نظیرش نه تنها اقتصاد پر رونقی پیدا کرده بلکه به اقتصاد کل کشور هم کمک کرده است. مردم شهر از انواع و اقسام شگردها برای کسب درآمد استفاده می کنند. سایبان و تخت اجاره می دهند، در ازای مبالغ ناچیزی به گردشگران اتومبیل موتورسیکلت یا دوچرخه می دهند یا آنها را به ورزش های آبی اطراف و حاشیه ساحل دعوت می کنند. یکی عکس می گیرد، دیگری آب میوه و آب معدنی می فروشد و آنها هم که قدیمی ترند و سرمایه بیشتری دارند به کسب و کارهای کلان تر مثل هتلداری می پردازند.

پاتایا شهر سه فصل

پاتایا سه فصل بیشتر ندارد. از ماه نوامبر تا فوریه، فصل گرم سال به حساب می آید، مردم پاتایا از مارس تا می فصل گرم و مرطوب را تجربه می کنند و از ماه ژوئن تا اکتبر هم هوا گرم و بارانی است. بنابراین اگر این شهر را برای تعطیلات نوروز انتخاب کردید یک بارانی ساده، لباس های سبک و مناسب بردارید.

بانجی جامپینگ در پاتایا

اگر سر نترسی دارید و ماجراجو هستید، این تفریح را از دست ندهید. پاتایا به خاطر طبیعت سرسبز و رنگارنگش یکی از بهترین انتخاب های شما برای بانجی جامپینگ به حساب می آید. دو مجموعه ارزان قیمت در این شهر وجود دارد که پریدن از ارتفاع 50 متری را به شما تعارف می کند. البته این مجموعه های تفریحی از فعالیت شجاعانه شما عکس و فیلم می گیرند و همه آنها را در یک cd  یا dvd  به شما هدیه می دهند.

جزیره مرجان پاتایا

هفت کیلومتر که از پاتایا فاصله بگیرید، سواحل شنی سفیدی را رو به روی تان خواهید دید که جزیره مرجان نام دارد و از جمله مهم ترین جاذبه های توریستی پاتایاست. برای رفتن به این جزیره هم کافی است به یکی از بندرهای شهر بروید و سوار بر لنج هایی شوید که هر روز صبح زود به طرف این جزیره می روند و بعد از ظهر هم باز می گردند. البته قایق های موتوری ای هم برای طی کردن این مسیر وجود دارد که 15 دقیقه ای شما را به جزیره مرجان می رساند اما سفر به این جزیره با لنج، لذت بخش تر است.

 خانه مقدس حقیقت پاتایا

خانه مقدس حقیقت یک بنای چوبی بزرگ و معبد مانند است که 105 متر ارتفاع دارد و در شمال پاتایا و کنار دریاست. این بنا طوری ساخته شده که در برابر باد و نور آفتاب ساحل دریا مقاوم باشد. خانه مقدس بنابر قوه ابتکار و خلاقیت تایلند قدیم ساخته شده و با مجسمه های کنده کاری شده چوبی تزئین شده است. وجود و مفهوم این مجسمه ها ثابت می کند که هنر، فرهنگ، دانش و حکمت و فلسفه شرقی چه عمق و تاثیری بر تایلند و بناهای آن داشته و دارد.

معبد وانسانگ وارارام در پاتایا

معبد وانسانگ وارارام مهم ترین معبد پاتایاست که ساختمانی مدرن دارد.

ساختمانی که معماری آن از معماری ژاپن، چین و هند الهام گرفته شده است. کنار این معبد یک موزه چینی وجود دارد با نام wihan sian  که آثار هنری با ارزش و آنتیک کشور چین را در خود نگاه داشته است. به هر حال این معبد در 12 کیلومتری جنوب پاتایا قرار دارد و تنها سه کیلومتر با باغ استوایی نانگ نوچ فاصله دارد.

باغ وحش پاتایا

بیش از 200 ببر بنگال و هزاران تمساح دوست داشتنی و تنبل در این باغ وحش زیبا انتظار شما را می کشند تا با آنها عکس یادگاری بگیرید، می توانید مطمئن باشید که در این باغ وحش به بهترین شکل ممکن سرگرم می شوید. به خصوص که در این مکان ببر ها نمایش های زیبایی انجام می دهند مثلا از حلقه های آتش می پرند یا اینکه روی طناب راه می روند. به غیر از ببر ها تمساح ها هم در هر روز چندین نمایش دارند.


بحث و تبادل نظر
نظر دهید تعداد کاراکتر مانده: 300
انصراف
 • متن
 • نام
 • ایمیل