021 4495 7051
021 4414 2598
آرند تور

جشنواره نوروز 99 با تخفیف سابقه همسفری!

تور یوش و بلده تور یک روزه فروردین 99

130,000 تومان

سفر 1 روزه

جاذبه‌ها:

بازدید از خانه و موزه نیما یوشیج، پیاده روی در طبیعت روستای یوش، بازدید از برج کیا داوود

اطلاعات حرکت

محل حرکت: میدان آرژانتین ابتدای خیابان الوند

زمان حرکت: پنج شنبه 1399/01/28 - ساعت 05:00 صبح

(لطفا نیم ساعت قبل از حرکت در محل حضور داشته باشید)

وسیله نقلیه اصلی: وسیله نقلیه توریستی

استان مورد بازدید: مازندران

  درجه سختی:

امروز 07 اسفند 1398

شنبه یک دو سه چهار پنج جمعه
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5

درباره سفر

 

 

همسفران عزیز در این سفر با تخفیف سفر کنید...
میدونید از جشنواره تخفیف به سبک اول هفته چگونه میتوان استفاده کرد؟

 

هر روز از هفته از شنبه تا سه شنبه تخفیف متفاوتی خواهید گرفت

هر روز ثبت نام زودتر تخفیف بیشتر...

 

 

تخفیف شنبگی: 20 هزار تومان کمتر از مبلغ تور
تخفیف یک شنبگی: 15 هزار تومان کمتر از مبلغ تور
تخفیف دو شنبگی: 10 هزار تومان کمتر از مبلغ تور
تخفیف سه شنبگی: 5 هزار تومان کمتر از مبلغ تور

 

قابل ذکر است این تخفیفات برای 15 نفر اولی که ثبت نام کنند لحاظ خواهد شد

پس عجله کنید تا جز 15 نفر اول این سفر باشید

  

پذیرایی و اقامت

روز صبحانه ناهار شام
مکان توسط مکان توسط مکان توسط
1 رستوران آرند تور طبیعت مسافر - -
سهم آرندتور 1 وعده غذا شامل: 1 وعده صبحانه
سهم مسافر 1 وعده غذا شامل: 1 وعده ناهار

لوازم ضروری

کارت شناسایی داروهای شخصی کفش پیاده روی
کوله یکروزه زیر انداز یک وعده غذای سبک قابل حمل
لباس مناسب فصل لیوان

لوازم پیشنهادی سفر

قمقمه آب کرم ضد آفتاب کلاه نقاب دار
عینک آفتابی صندل طبیعت گردی باتوم

توضیحات مهم

استان مازندران 

آخرین مطالعات باستان شناسی در نزدیکی (غارهای هوتو) در بهشهر و (رستم کلا) نشان می دهد که تاریخ این سرزمین، متعلق به 400 هزار سال پیش از میلاد است. از آثار به دست آمده از این غارها چنین بر می آید که در این دوران انسان های اولیه غارنشین بودند و برای امرار معاش به شکار و جمع آوری خوراک می پرداختند.

بر اساس این یافته، باستان شناسان معتقدند که این سرزمین از قدیمی ترین سکونت گاه بشری در حاشیه دریای خزر بوده و ساکنین بومی این منطقه از حدود ده هزار سال پیش، همانند بعضی از انسان های ساکن فلات ایران، توانسته اند به طور تدریجی مراحل سیر تکاملی، از دوره پارینه سنگی، میان سنگی و نو سنگی و شهر نشینی را با موفقیت پشت سر بگذارند و برای اولین بار به اهلی کردن حیوان ها و نیز کشاورزی بپردازند.

استان مازندران کنونی بخش کوچکی از سرزمین پهناوری بود که مورخان و جغرافی نویسان آن را با نام های پشتخوارگر، فرشوادگر و پذشخوارگر یاد کرده اند.

این اسفندیار در کتاب تاریخ طبرستان، حد آن را در آذربایجان، طبرستان، گیل دیلم، ری، قومش، دامغان و گرگان می داند.البته این نام ها بیشتر در منابع دوره هخامنشی، اشکانی، ساسانی و دوره اسلامی آمده است. اما بعدها، پس از جدا شدن گیلان و گرگان یا جرجان از این ناحیه، نواحی باقی مانده، نام رویان، مازندران و طبرستان می گیرند.

برخی از مورخان اسلامی که نام طبرستان را برگرفته از دوکلمه (طبر یا تبر)و (ستان) از پسوند مکان می دانستند، نوشته اند.چون مردم طبرستان از تبر برای شکستن هیزم استفاده می کردند محل سکونت آنها به طبرستان یا تبرستان معروف شد.

سید ظهیر الدین مرعشی، (طبر) را به زبان طبری، کوه می داند. درباره ریشه واژه مازندران و نیز تاریخ پیدایش و دگرگونی آن اختلاف نظر وجود دارد. به هر حال مسلم این است که واژه مازندران در حوالی سده هفتم ه.ق، جایگزین نام طبرستان شد.آریایی ها پس از استقرار در ایران، تبرستان را (ساتراپی آریایی نژاد) خواندند.

مازندران و گیلان که در این زمان، (ساتراپی متحد) خوانده می شد، (فرشوارگر) یا (پتسخوارگر) نامیده شد. دو تن از حاکمان بومی که نامشان در کتیبه آمده عبارتند از: (اتوفرادات) که در دوره اشکانیان حکومت می کرد و دیگری هم (گوشنسف یا جوشنسف) بود که وی در زمان ساسانیان فرمانروا بود. ولی با این وجود مازندران از 1500 تا 500 سال پیش، دارای حکومتی نیمه مستقل بود. در دوره حکومت ساسانیان، (خسرو شیرین) شخصی به نام (قارن)، پسر (سوخرا) که یکی از بزرگان قوم پارس بود را به فرمان روایی مازندران منصوب کرد.

(قارن)، در مازندران سلسله ای را به وجود آورد که در واقع مبدا تقویم مازندرانی محسوب شد و این مقام را نیز، در خاندان خود موروثی کرد. مردم استان مازندران که توانسته بودند، تا دویست سال پس از ورود اسلام به ایران دین خود، یعنی دین زرتشت را حفظ کنند، رفته رفته به دین اسلام روی آوردند و بر خلاف سایر مردمان فلات ایران به مذهب شیعه گرویدند.

علت گرایش مردم مازندران به مذهب شیعه وجود سادات و علویانی بود که در عراق و ایران توسط عباسیان شکست خوردند و در پی این شکست مجبور به مهاجرت به سرزمین امن مازندران شدند. علویان پس از استقرار در این خطه، مردم آن سرزمین را با اسلام و تشیع آشنا کردند.

 

وجه تسمیه:

متشکل از واژه ماز به معنی دژ و اندران به معنی در آن یعنی سرزمینی دارای دژ و بارو. این لفظ زمانی مرسوم شد که مردم طبرستان برای دفاع در مقابل اعراب به ساخت دژهایی پرداختند.

غذاهای محلی:

آغوز مسما، ترشی ترشو، دو پتی، اسپتناساک، آش کدو، اسفناج مرجی، کهی انار، قلیه مازندرانی هلی غرو گرماس، مرغ ترش،مرغ شکم پر، آغوز، ته چین، خورش آلو، انواع ماهی

 

موقعیت جغرافیایی

استان مازندران به دلیل داشتن جلگه ها، علفزارها، بیشه ها، جنگل های هیرکانی همراه با صدها گونه گیاه منحصر به فرد و نیز آب و هوای متنوع در سواحل شنی و کوهستان های نا هموار و پوشیده از برف البرز از شرایط خاص جغرافیای در کشور و حتی در جهان برخوردار است. این استان به وسیله رشته کوه های البرز که به صورت دیواری مرتفع در مسافتی طولانی، خط ساحلی و جلگه های کناره ای دریای مازندران را پوشانده، محصور شده است.

استان مازندران از نظر موقعیت و وضعیت طبیعی به دو ناحیه کوهستانی در جنوب و جلگه ای و ساحلی در شمال تقسیم شده است. ناحیه کوهستانی استان، مشتمل بر قسمتی از البرز غربی و البرز شرقی است که این رشته کوه ها خود دارای رشته کوه های فرعی از جنوب به شمال و یا به موازات دریا هستند.

بلند ترین قله های مازندران شامل: باد کوه، کوه چنگی و کوه سفید در شهرستان ساری می شوند. اما قله های بلند دیگری هم وجود دارند که به موازات دریا کشیده شده اند و عبارتند از: تخت سلیمان در جنوب شرقی شهرستان تنکابن، قله شور، کلار آباد و سیاه رنگ در شهرستان نوشهر. ناحیه جلگه های ساحلی استان، که در دوره کواترنری و در عصر یخچالی و بین یخچالی به وجود آمده اند بیشتر تحت تاثیر شرایط آب و هوایی و نوسان شدید در سطح آب در حد فاصل نوار ساحلی دریای مازندران و کوهپایه های شمالی البرز بوده اند. همچنین از عوامل دیگری که در پیدایش و گسترش جلگه های ساحلی استان تاثیر داشته اند می توان به عواملی از قبیل: میزان آب رود ها، وسعت حوزه رود ها، شیب بستر رود ها، مقاومت سنگ ها و عمق دریا اشاره کرد.

دریای مازندران یا کاسپین، بزرگ ترین دریاچه جهان است. این دریا با وسعتی حدود 438000 کیلومتر مربع، بزرگترین دریاچه جهان به شمار می رود و در بین کشور های ایران، روسیه، ترکمنستان، قزاقستان و آذربایجان و اقرقاولقع شده است.

دریاچه دایمی ولشت یا سما که در شمال غربی مرزن آباد شهرستان چالوس قرار گرفته، یکی دیگر از منابع آبی طبیعی است که از جوشش چشمه های اطراف تشکیل شده و از جاذبه های گردشگری استان است.

 

خانه نیما یوشیج: علی اسفندیاری متخلص به نیما یوشیج فرزند ابراهیم خان اعظم السلطنه نوری در دهکده یوش از بخش بلده شهرستان نور متولد شد. او مبتکر سبکی نو در شعر پارسی است که به نام شهر نو معروف شده است. خانه نیما یوشیج، این شاعر بلند پایه و نو پرداز معاصر، در روستای یوش واقع شده است.

پل ورسک، این پل در زمان رضا شاه، بر روی دره ورسک منطقه سواد کوه ساخته شد و در زمان جنگ جهانی به پل پیروزی معروف شد.

نکات مهم هنگام ثبت نام

 1. همسفران گرامی می توانند هزینه سفر را به یکی از حساب های زیر واریز نمایند:
  نام بانک شماره حساب شماره کارت صاحب حساب
  گردشگری 164706825311 5054-1610-0955-0348 سید معصوم جلیلی نومندان
  ملت 8548204159 6104-3375-4393-9449 سید معصوم جلیلی نومندان
  پارسیان 47000636153605 6221-0612-1289-6361 سید معصوم جلیلی نومندان
 2. پس از واریز هزینه سفر ارائه ( فیش واریزی ، عکس کارت ملی یا نام و نام خانوادگی ، کدملی ، تاریخ تولد روز ماه سال ) به دفتر آرند تور از طریق تلگرام یا واتس اپ به شماره های زیر  الزامی میباشد.
 3. با توجه به محدودیت ظرفیت، اولویت با کسانی است که سریع‌تر نسبت به ثبت نام خود اقدام نمایند.
 4. تمامی مسافرین در طول سفر دارای بیمه مسئولیت مدنی میباشند. تعهدات این بیمه : ( هزینه های پزشکی هر نفر تا سقف 100.000.000 ریال ، غرامت فوت و نقص عضو هر نفر 2.310.000.000 )
 5. خواهشمند است پس از واریز وجه لطفا با شماره‌های گروه تماس گرفته و شماره فیش واریزی را اعلام فرمائید.
  02144142598 09304403100 09372382054

تورهای همزمان با این تور

نام سفر مدت
تور کویر گرمسار معدن نمک روستای پاده فروردین 99 1.5 روزه
تور جنگل هزارجریب تا آبشار سنگده فروردین 99 2 روزه
تور دریاچه عروس و آبشار دودوزن تور یک روزه بهار 99 1 روزه
تور قلعه الموت و دریاچه اوان تور یک روزه فروردین 99 1 روزه

همسفران عزیز در سفر یکروزه با تخفیف سفر کنید...

تخفیف شنبگی: 20 هزار تومان کمتر از مبلغ اصلی تور

تخفیف یک‌شنبگی: 15 هزار تومان کمتر از مبلغ اصلی تور

تخفیف دوشنبگی: 10 هزار تومان کمتر از مبلغ اصلی تور

تخفیف سه‌شنبگی: 5 هزار تومان کمتر از مبلغ اصلی تور

قابل ذکر است این تخفیفات برای 15 نفر اولی که ثبت‌نام کنند لحاظ خواهد شد...

پس عجله کنید تا جزء 15 نفر اول این سفر باشید...

Copyright © 2020 arandtour.com All rights reserved.