آبشار زمرد حویق
کد تور 542

آبشار زمرد حویق

54 رای شما هم امتیاز بدهید!
2.5 روزه از 1 آذر 1401
جزئیات این تور
اقامت
1 شب اتوبوس 1 شب خانه محلی
تعداد وعده‌های غذایی
3 وعده با آرند تور
محل حرکت
میدان آرژانتین ابتدای خیابان الوند
مدت
2.5 روزه از 1 آذر (2 روز و 1 شب)
زمان حرکت
سه شنبه 1401/09/01 - ساعت 23:00
(لطفا نیم ساعت قبل از حرکت در محل حضور داشته باشید)
وسیله نقلیه اصلی
وسیله نقلیه محلی
نیسان (وانت سواری حدود 1 ساعت رفت و برگشت)
بیشترین فعالیت
جاذبه‌ها

بازدید از آبشار دو قولوی زمرد حویق، طبیعت بهاری منطقه، قلعه صلصال لیسار (منظره رویایی از بالای قلعه)، ساحل دریای خزر، سورتمه ریلی تالش(به صورت اختیاری)

خرید آنلاین
برنامه سفر
1
سه شنبه 1401/09/01
ساعت 23:00 حرکت به سمت گیلان
اقامت در اتوبوس
2
چهارشنبه 1401/09/02
صبح هنگام به لیسار رسیده و صبحانه میل میکنیم،بعد از صرف صبحانه به سمت آبشار زمرد حویق میرویم، نیسان سواری و پیاده روی یک ساعته ای در مسیر آبشار خواهیم داشت،ناهار سبکی که به همراه داریم در کنار آبشار های زیبا و طراوت بخش زمرد میل میکنیم و مدتی را در طبیعت بی نظیر اطراف میگذرانیم،بعد از پیاده روی یک ساعته در مسیر برگشت، به سمت خانه محلی رفته و پس از صرف شام استراحت میکنیم
صبحانه در خانه محلی توسط آرند تور ناهار در طبیعت توسط مسافر شام در رستوران توسط مسافر اقامت در خانه محلی
3
پنج شنبه 1401/09/03
بعد از خوردن صبحانه محلی برای خرید سوغات میرویم و بعد از آن به قلعه تاریخی صلصال رفته و منظره شهر لیسار را از بالای قلعه به تماشا مینشینیم، ناهار را در رستوران میل کرده و تجربه هیجان انگیز و جالبی در سورتمه ریلی تالش (اختیاری) که در میان جنگل قرار دارد خواهیم داشت، سپس به سمت تهران حرکت میکنیم
صبحانه در خانه محلی توسط آرند تور ناهار در رستوران توسط آرند تور

بیشــتر
پذیرایی و اقامت
روز صبحانه ناهار شام اقامت
مکان توسط مکان توسط مکان توسط نوع اقامت توضیح
1 - - - - - - اتوبوس 25 نفره تخت شو VIP
2 خانه محلی آرند تور طبیعت مسافر رستوران مسافر خانه محلی تالش-لیسار
3 خانه محلی آرند تور رستوران آرند تور - - -
اقامت‌ها: 1 شب اتوبوس 1 شب خانه محلی
سهم آرند تور کلا 3 وعده غذا شامل: 2 وعده صبحانه 1 وعده ناهار
سهم مسافر کلا 2 وعده غذا شامل: 1 وعده ناهار 1 وعده شام
تعداد میان وعده بر عهده آرند تور: 2 وعده
درباره سفر

تور آبشار زمرد حویق

آرندتور در یک سفر دو ونیم روزه از شما دعوت می‌کند تا در تور آبشارزمرد حویق به تماشای این آبشار دوقلو بروید و پس از پیاده‌روی در طبیعت بکر این منطقه به تماشای قسمتی از تاریخ در استان گیلان رفته و در نهایت سفرتان را با سورتمه‌سواری در « پارک سیاهداران» به اتمام برسانید. در تور آبشار زمرد حویق آرندتور با سه وعده غذای اصلی، دو میان وعده و اتوبوس VIP میزبان شماست. برای سفر به آبشار زمرد حویق شب هنگام از تهران به سمت گیلان حرکت خواهید کرد و در دل صبح به لیسار می‌رسید. در لیسار با یک صبحانه خوش‌مزه این سفر دلپذیر را آغاز خواهید کرد.

  • آبشار زمرد حویق

سمفونی طبیعت را شما در آبشارهای دوقلوی زمرد به زیبایی خواهید شنید.  صدای عجین شده‌ی آب به همراه آواز پرندگان در کنار زیبایی‌های دشت، مرتع و جنگل‌های این منطقه همگی از زیبایی‌های تور آبشار زمرد حویق است که شما را حسابی سرمست خواهد کرد.

آبشارهای دوقلوی زمرد که به آبشارهای حویق هم شهرت دارند در نزدیکی شهری به نام حویق در 40 کیلومتری شهر تالش و در روستای زمرد واقع شده‌اند. روستای زمرد حدود 9 کیلومتر با شهر حویق فاصله دارد. کافی است از روستای زمرد ده دقیقه پیاده‌روی کنید تا به آبشار زمرد حویق برسید.

تور آبشار زمرد حویق را در چهار فصل سال می‌توان برگزار کرد. اما بهترین فصل آن که زیبایی آبشارها شما را سرمست خود خواهد کرد، بهار و تابستان است. در طی مسیر از تماشای معماری خانه‌های منطقه، سنت و فرهنگ مردم تالش و لباس‌های زیبای مردم این منطقه بسیار لذت خواهید برد و در انتها، قدم‌زدن و تماشای طبیعت پیرامون این دو آبشار زیبا آرامشی وصف ناپذیر به شما هدیه خواهد داد. این منطقه به علت عدم دسترسی ماشین به آن، خوشبختانه هنوز بکر و دست نخورده مانده‌است.

آبشارهای دوقلو کمی بایکدیگر تفاوت دارند، آبشار بزرگ‌تر ارتفاعی برابر با 15 متر داشته و پرآب‌تر است. آبشار کوچک‌تر به صورت پلکانی بوده و از دو پله به ارتفاع 4 و 8 متر تشکیل شده و کم‌آب‌تر است.

آبشارهای حویق به علت سردی آب، دارای قزل‌آلای بیشماری هستند که در آب زندگی می‌کنند. یکی از تفریحات آبشار زمرد حویق نشستن و ماهی‌گیری در این منطقه است.

مردم حویق به زبان ترکی و تالشی صحبت می‌کنند و پیشه‌ی آن‌ها کشاورزی و دامداری است. محصولات حویق عبارتند از: برنج، لبنیات، عسل، گیلاس و سیب زمینی

  • قلعه صلصال لیسار

در حدود 20 کیلومتری شهر تالش در مرکز شهر «لیسار» قلعه‌ای نیم هکتاری با قدمتی هزارساله به نام «صلصال» قرار دارد. این قلعه بر روی تپه‌ای سنگی به ارتفاع 80 متر در محله «قلعه دوش» قرار گرفته‌است. قلعه‌ی صلصال یکی از آثار به جا مانده از دوره‌ی سلجوقیان است که در سال 1382 به ثبت ملی رسید. این قلعه تاریخی توسط یکی از حکمرانان این منطقه به نام صلصال ساخته شده‌. کلمه صلصال به معنای گِل خشکیده و ورز داده شده‌است که برای ساخت کوزه از آن استفاده می‌کنند. قلعه صلصال به ابعاد40×50 مترمربع ساخته شده و دارای دو قسمت داخلی و خارجی است. قسمت‌های خارجی قلعه از سنگ‌های رودخانه ساخته شده و قسمت داخلی آن ترکیب یکسانی نداشته و شامل 7 بخش مجزاست که عبارتند از: ارگ قلعه، اقامتگاه فرمانروای وقت، آب انبار، جایگاه نگهبانی، سرویس‌های بهداشتی، شبکه آب‌رسانی و درگاه اصلی. دو برج به ابعاد 215×185 سانتی‌متر مربع در دو سوی قلعه قرار گرفته‌ که ارتفاع آن‌ها در برخی قسمت‌ها به 5 تا 6 متر و در بعضی بخش‌های دیگر به 10 تا 12 متر می‌رسد. همان‌طور که گفته شد، قسمت‌های داخلی قلعه صلصال ترکیب یکسانی ندارند. به طور مثال آب انبار از آجرهای مربعی قرمز و ملات ساروج و روکش گچ سفید ساخته شده‌است. تاکنون 9 قطعه از آثار تاریخی که در این قلعه پیدا شده به موزه‌ی رشت تحویل داده شده‌اند. این آثار باستانی شامل خمره‌های بزرگ، بشقاب‌های لعاب دار، کوزه‌ها و... است که مورد مرمت قرار گرفته و در فرصت مناسب در نمایشگاه باستان‌شناسی رشت به نمایش عموم مردم در خواهد آمد.

چشم‌انداز قلعه صلصال بسیار ویژه و زیباست و شما می‌توانید از این قلعه بر دشت و ساحل خزر اشراف کامل داشته‌باشید. علاوه براین این منطقه دارای آب و هوای بسیار مطبوعی است.

متاسفانه سازمان میراث فرهنگی توجه‌ی مناسبی به این قلعه با توجه به قدمت طولانی‌اش نداشته و این بنای تاریخی در معرض نابودی ‌است.

  • پارک سیاهداران

در بلندترین قسمت محله هشت‌پر در جنوب‌غربی شهر تالش، پارک سیاهداران قرار دارد. این پارک در واقع تفرجگاهی بکر است که با امکانات متنوع همچون رستوران، آلاچیق و... بر پا شده‌است. یکی از بخش‌های تفرجگاهی پارک سیاهداران، سورتمه سواری است که در دل جنگل‌های این منطقه می‌توانید آن را تجربه کنید. سورتمه سواری ریلی در دو مسیر مستقیم و مارپیچ به طول 810 متر ساخته شده‌است. در طی کسب این تجربه‌ی وصف‌ناپذیر و هیجان‌بخش می‌توانید به تماشای حیواناتی همچون آهو و غزل وحشی نیز بپردازید.

تور آبشار زمرد حویق

Error Occurred While Processing Request The web site you are accessing has experienced an unexpected error.
Please contact the website administrator.


The following information is meant for the website developer for debugging purposes.
Error Occurred While Processing Request

Element COSTCAT is undefined in SAFAR.

 
Resources:
  • Enable Robust Exception Information to provide greater detail about the source of errors. In the Administrator, click Debugging & Logging > Debug Output Settings, and select the Robust Exception Information option.
  • Check the ColdFusion documentation to verify that you are using the correct syntax.
  • Search the Knowledge Base to find a solution to your problem.

Browser   CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Remote Address   34.229.119.176
Referrer  
Date/Time   06-Dec-22 05:16 PM