این تور برگزار شده است.
تور ویتنام تور ویتنام گروهی تعطیلات نوروز 99

از 995 دلار

+ بلیط پرواز. قیمت با توجه به انتخاب هتل متغیر میباشد.

سفر 9 روزه (9 روز و 8 شب)

جاذبه‌ها:

تونل های کوچی باقیمانده از جنگ، بازدید از مزارع زیبای برنج، قایق سواری روی رودخانه مکونگ(بزرگترین رود شرق آسیا)، بازدید از دهکده های ماهیگیری و آشنایی با آداب و رسوم مردم محلی، صرف نهار و شام در کشتی کروز در منطقه هالونگ بای، کایاک سواری برای بازدید جزایر اطراف، بازدید از غار سونگ سوت، آشنایی با نحوه پخت غذاهای محلی، بازدید از معابد هانوی و بنای یادبود هوشی مین رهبر انقلابی، تله کابین سواری بر فراز تپه Ba Na، بازدید از پل طلایی

این سفر در یک نگاه
اقامت:
2 شب هواپیما 6 شب هتل 3 ستاره 1 شب کشتی کروز
محل حرکت:
فرودگاه امام خمینی
مدت:
سفر 9 روزه از 28 اسفند
تعداد روز مرخصی:
نیاز به 3 روز مرخصی + 1 روز 5شنبه
زمان حرکت:
چهارشنبه 1398/12/28 - ساعت 00:00 صبح
(لطفا نیم ساعت قبل از حرکت در محل حضور داشته باشید)
وسیله نقلیه اصلی:
هواپیما
وسیله نقلیه محلی:
با توجه به تعداد مسافران
کشور‌ مورد بازدید:
نامشخص
درجه سختی:
قیمت:
از 995 دلار

امروز 07 آبان 1399

شنبه یک دو سه چهار پنج جمعه
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
ویتنام تور ویتنام گروهی تعطیلات نوروز 99 نقشه
برنامه سفر
روز 1

پرواز از فرودگاه امام به مقصد مسقط، توقف ذر فرودگاه، ادامه پرواز به بانکوک

روز 2

توقف در فرودگاه بانکوک، پرواز به هوشی مین (سایگون)، ترانسفر به هتل، وقت آزاد برای استراحت

روز 3

صرف صبحانه در هتل، حرکت به سمت دلتای مکونگ و بازدید از مزارع زیبای برنج، قایق سواری روی رودخانه، بازدید از دهکده های محلی

روز 4

بازدید از موزه جنگ،تله ها و تونل های زیرزمینی Cu chi مورد استفاده توسط ویتنامی ها، صرف ناهار و ترانسفر به فرودگاه برای پرواز به دانانگ، ترانسفر به هوی آن و اقامت هتل

روز 5

صرف صبحانه در هتل، حرکت به سمت تپه Ba Na و بازدید از پل طلایی و تله کابین سواری و عکاسی از چشم اندازهای زیبای منطقه مرتفع Ba Na، بازگشت به هوی آن، وقت آزاد برای گشت شبانه در این شهر زیبا

روز 6

صرف صبحانه، وقت آزاد برای استفاده از ساحل هوی آن تا زمان ترانسفر به فرودگاه برای پرواز به هانوی، ترانسفر به هتل و اقامت در هانوی

روز 7

صرف صبحانه در هتل، ترانسفر (سه نیم ساعت)به توآن چو مارینا و سوار شدن به کشتی کروز و تحویل کابین ها در کشتی کروز چهار ستاره، حرکت به سمت هالونگ بی و صرف نهار در کشتی، بازدید از پارک ملی کت با Cat ba، قایق سواری و بازدید از جزایر اطراف و بازگشت به کشتی و تماشای غروب، صرف شام در کروز و اقامت به یاد ماندنی

روز 8

بیدار شدن زودهنگام و تماشای طلوع خورشید و مناظر زیبای اطراف، بازدید از دهکده شناور روی آب، بازگشت به کشتی و صرف نهار،خروج از کشتی و ترانسفر به هانوی

روز 9

صرف صبحانه در هتل و حرکت دو ساعته به شهر زیبای نینه بینه، قایق سواری و بازدید از غار های شگفت انگیز Mua و طبیعت بی نظیر این منطقه، حرکت به سمت فرودگاه، پرواز به بانکوک، پرواز به مسقط

پذیرایی و اقامت
روز صبحانه ناهار شام اقامت
مکان توسط مکان توسط مکان توسط محل توضیحات
1 - - - - - - هواپیما -
2 هواپیما آرند تور رستوران مسافر رستوران مسافر هتل 3 ستاره هوشی مین
3 هتل آرند تور رستوران مسافر رستوران مسافر هتل 3 ستاره هوشی مین
4 هتل آرند تور رستوران آرند تور رستوران مسافر هتل 3 ستاره هوی آن
5 هتل آرند تور رستوران آرند تور رستوران مسافر هتل 3 ستاره هوی آن
6 هتل آرند تور رستوران مسافر رستوران مسافر هتل 3 ستاره هانوی
7 هتل آرند تور رستوران آرند تور رستوران آرند تور کشتی کروز خلیج هالونگ بی
8 کشتی کروز آرند تور رستوران آرند تور رستوران مسافر هتل 3 ستاره هانوی
9 هتل آرند تور رستوران آرند تور هواپیما آرند تور هواپیما -
سهم آرندتور 15 وعده غذا شامل: 8 وعده صبحانه، 5 وعده ناهار، 2 وعده شام
سهم مسافر 9 وعده غذا شامل: 3 وعده ناهار، 6 وعده شام
سایر خدمات

                                       

خدمات تور شامل: دعوت نامه ویزا، اقامت هتل، یک شب کشتی کروز، وعده های غذایی طبق برنامه، حمل و نقل توسط اتوبوس های شاتل، ورودیه ها، لیدر انگلیسی زبان، ترانسفر فرودگاهی، بلیط پرواز داخلی

 

لوازم ضروری
کارت شناسایی داروهای شخصی کرم ضد آفتاب
وسایل نظافت شخصی کفش پیاده روی گذر نامه
عینک آفتابی لباس مناسب فصل پرینت حساب بانکی
6 قطعه عکس
شرایط و مقررات مهم

اسکن صفحه اول پاسپورت با حداقل ۷ ماه اعتبار + اسکن عکس رنگی با پشت زمینه سفید 

*ویزا در فرودگاه هوشی مین صادر می گردد + مبلغ ۳۰ دلار به عهده مسافر می باشد

نرخ INF مبلغ ۷۰۰/۰۰۰ تومان بوده و فاقد کمیسیون می باشد.

پرواز چارتر و غیر قابل استرداد می باشد.

پرداخت ۶۰٪ علی الحساب در هنگام رزرو ضروریست.در غیر اینصورت درخواست تائید نخواهد شد.

مسئولیت کنترل پاسپورت مسافرین بابت هر گونه ممنوعیت خروج از کشور بعهده آژانس همکار می باشد و این شرکت هیچ مسئولیتی در قبال نخواهد داشت.

توضیحات مهم

ویتنام

نام رسمی    

جمهوری سوسیالیستی ویتنام

پایتخت: هانوی

جمعیت: 86967524  نفر (جولای سال 2009 )

نرخ رشد جمعیت: 977 درصد (جولای سال 2009)

مساحت: 331210 کیلومتر مربع شامل 325360  کیلومتر مربع زمین، 4200 کیلومتر مربع آب 3444 کیلومتر مربع خط ساحلی بدون احتساب جزایر.

نوع حکومت: جمهوری سوسیالیستی با حاکمیت حزب کمونیست و از سه قوه مجریه، مقننه و قضاییه تشکیل شده است.

زبان رسمی: ویتنامی

سال استقلال: دوم سپتامبر 1945، روز ملی: دوم سپتامبر

ترکیب قومی: دارای 54 اقلیت نژادی می باشد که 2/86 درصد ویتنامی و مابقی از نژادهای تای، چینی، خمر و...

ترکیب مذهبی: بودایی 3/9 درصد، هوا هائوه 5/1 درصد، کائو دای 1/1 درصد، مسیحی 7 درصد، پروتستان 5/0 درصد، کاتولیک 7/6 درصد، مسلمان 1/0 درصد

طول مرزها: 4639 کیلومتر شامل 1228 کیلومتر با کامبوج، 1281 کیلومتر با چین و 2130 کیلومتر با لائوس

نرخ تولد: 31/16 تولد در هر 1000 نفر، نرخ مرگ و میر 17/6 مرگ در هر 1000 نفر

جمعیت با سواد: 3/90 درصد (مردان 9/93 درصد و زنان 9/86 درصد

نرخ بیکاری: 9/4 (سال 2008)

تعداد ایالتها: 64 شهر و استان

شهرهای مهم: هانوی، هوشی مبن، هایفونگ، هوئه، دانانگ

مقدمه

ویتنام یکی از زیباترین کشورهای منطقه جنوب شرقی آسیا است. از شمال با چین و لائوس، از غرب با کامبوج همسایه است و از شرق و جنوب به دریای شرق و اقیانوس آرام منتهی می شود. این کشور 86 میلیون نفر جمعیت با 54 نوع نژاد گوناگون دارد. مذاهب بودیسم، مسیحیت، کائو دائیسم و هوا ئیسم در ویتنام پیروانی دارند. البته اکثر مردم در این کشور پیرو بودیسم هستند. هم اکنون تعداد زیادی از معابد و کلیساها از جمله جاذبه های گردشگری برای جهانگردان به شمار می روند.

ویتنام کشوری است با هزاران سال تاریخ با شکوه و با پیروزی های درخشانی که مردم ویتنام در مبارزاتشان بر علیه استعمار گران داشتند شاخص شده اند. انقلاب ویتنام در سال 1945 به پیروزی رسید و این کشور توانست در 2 سپتامبر همان سال استقلال خود را بدست آورد که بعد ها این تاریخ روز ملی این کشور نام گرفت.

از آثار میراث فرهنگی این کشور می توان از شهر قدیمی و تاریخی (هوا) نام برد که قدمتی بیش از 200 سال دارد و توسط تاجران چینی و ژاپنی ساخته شده و آداب و رسوم و فرهنگ آنان همچنان در این شهر در کنار بنا ها و آثار معماری دیدنی که همچون گذشته نگاهداری شده، بر جای مانده است. این شهر در مرکز کشور واقع است.

ویتنام یک شهر ممنوعه هم دارد که از ویژگی های جالب توجه و بی نظیر این شهر این است که موسیقی و رقص های سنتی متعلق به هر سلسله که تنها ویژه پادشاهان برگزار می شد نیز در این شهر اجرا می شود. پارک های ملی نیز از جمله دیدنی های کشور ویتنام به شمار می آید.

برپایی فستیوال های سنتی از دیگر جاذبه های این کشور است.

مراسمی سرشار از شادی، نشاط و رنگ با لباس های سنتی که مردم را در هر سنی گردهم می آورد.

این جشنواره ها و فستیوال ها که توسط 54 نژاد گوناگون در هر گوشه از کشور برگزار می شوند مقدمه خوبی است برای ورود بینندگان به دنیای منحصر بفرد رسوم و فرهنگ ویتنام و فرصتی برای هرویتنامی تا ریشه های خویش را به یاد آورد و قدردانی خویش را از آنها که سبب اعتلای کشورش شده اند، قهرمانانی که زندگی شان را در راه کشورشان فدا کرده اند و افراد مقدس نشان دهد.

این فستیوال ها همچنین فرصتی است برای مردم تا حس ناب وطن دوستی آنها تقویت شود و زمانی مناسب برای فراغت و به دور ریختن نگرانی های روزانه است.

بیشترین جشن ها و فستیوال های ویتنام در طول سه ماه بهار و پائیز یعنی زمانی  که برداشت محصول به پایان رسیده و مردم وقت کافی برای فراغت دارند همچنین مناسبترین آب و هوا در این کشور برگزار می شود.

از بزرگترین فستیوال ها می توان به تعطیلات تت در آغاز سال نوی قمری شمسی، جشن پانزدهمین روز ماه جولای و فستیوال نیمه پائیز اشاره کرد.

موضوع اصلی این فستیوال ها مذهبی است و شامل اجرای مراسم دعا و نیایش، اهدای نذورات، روشن کردن عودهای خوشبو و شرکت در بازیهای گروهی است. مردم در نیمه شب پیش از روز فستیوال به نظافت و شست و شوی مجسمه های مقدس و مکان های برگزاری مراسم مقدس می پردازند آنگاه برنامه فردا را مشخص کرده و به تزئین محل می پردازند.

دنیای رنگ و بو و نشاط ایجاد شده در طول برگزاری فستیوال ها گردشگران بسیاری را در این مراسم جذب می کند.

مردم از گل های مریم و داوودی نیز در اماکن مقدس خویش استفاده می کنند. همچنین گل های ارکیده که همواره در مراسم دعا استفاده شده و از جمله نذورات مردم است. در این کشور شکوفه های قرمز هلو همواره یادآور سال نوی ویتنامی است و در این ایام استفاده آن متداول است. گل های نیلوفر، سوسن آبی و شکوفه های زردآلو نیز از مشهورترین گل هایی است که در این کشور استفاده می شود.

ویتنامی ها بازی های خاص خود را دارند. آنها در ایام (جشن تت) مسابقه پخت برنج را برگزار می کنند و پرواز با کایت و فرفره  بازی از سرگرمی های مورد علاقه آنان است. فستیوال تت، بزرگترین و مقدس ترین فستیوال ویتنام است که از آخرین روز دوازدهمین ماه سال کهنه آغاز و تا سومین روز نخستین ماه سال جدید ادامه می یابد و از مهم ترین جاذبه های این کشور محسوب می شود.

پایان زمستان و آغاز بهار، فصل زندگی فرصتی است برای انجام عبادت و جمع های خانوادگی، زمانی که هرکس به نیاکانش ادای احترام می کند و همه بهترین آرزوهایش را نثار هم می کنند. مردم لباس های زیبا و سنتی خود را به تن می کنند افکار پریشان را از سر دور می کنند و با یکدیگر از نیکی ها سخن می گویند.

این فستیوال معمولا بهترین زمان است برای اینکه مردم مزارع جدید برنج یا فروشگاه های جدید را افتتاح کنند. آنها در این ایام به جوان تر ها یا مسن ترها عیدی می دهند. برای آنان آرزوی طول عمر می کنند.

ویتنامی ها به دعا و نیایش برای نیاکان خویش بسیار معتقدند و در هر خانه ای مکانی برای انجام مراسم نیایش برای نیاکان در نظر گرفته شده است. از آنجا که مزارع برنج و روستاها نقش بزرگی در زندگی آنان ایفا کرده است سبک زندگی آنها بسیار نزدیک و وابسته به دهکده ها و فطرتشان بازمی گردد.

مراسم ازدواج نیز برای یک ویتنامی حادثه مهمی در زندگی اش به شمار می رود و بطور سنتی آن را با آداب کامل انجام می دهند. آنها مراسم سوگواری را نیز با آداب و رسوم کامل برگزار می کنند.

از معروف ترین غذاهای ویتنام می توان به نوعی سوپ به نام (فو pho) اشاره کرد که ترکیبی از گوشت گوساله و رشته های غوطه ور در آب گوشت است. البته در این سوپ از پیاز تازه، ریحان معطر، زنجبیل، سرکه، چیلی و فلفل نیز استفاده می شود.

طبیعی است که به لحاظ مواد غذایی موجود در این کشور غذاهایی با ماهی، برنج، رشته های مختلف، سبزیجات و انواع میوه های گرمسیری مثل نارگیل و موز تهیه می شود.

از میوه هایی که به وفور در این کشور یافت می شود می توان به گریپ فروت، رامبوتان، موز، آناناس، پاپایا و مانگوستین اشاره کرد.

تعطیلات در ویتنام بسیار کم است و گوناگونی فرهنگ ها سبب شده تا تنوع زیادی در تمامی نیازمندیهای گردشگران وجود داشته باشد.

هر ایرانی می تواند با مراجعه به سفارت و پرکردن یک فرم، ارائه اصل گذرنامه و 2 قطعه عکس به همراه پرداخت هزینه ویزا، یک ویزای 15 روزه را در مدت زمانی کمتر از 5 روز  دریافت کند.

ویتنام در مختصات 16 درجه شمالی و 106 درجه ی شرقی در طول ساحل شرقی شبه جزیره هندو چین، از مدار 8 درجه و 34 دقیقه شمالی تا 23 درجه و 22 دقیقه شمالی واقع گردیده است. ویتنام کشور باریکی به شکل s  است که شمالی ترین نقطه تا جنوبی ترین نقطه ی آن 650، 1 کیلومتر از یکدیگر فاصله دارند.

باریک ترین منطقه ی ویتنام به عرض 50 کیلومتر در مرکز این کشور واقع گردیده است. مساحت زمینی ویتنام با احتسابات قریب به 1000 جزیره ی بزرگ و کوچک 797، 326 کیلومتر مربع است که به اضافه نمودن آب ها این مساحت به 331210 کیلومتر مربع بالغ می گردد و و از این حیث کمی بزرگتر از ایتالیا و تا حدودی نیز کوچکتر از ژاپن است. طول سواحل ویتنام 3،444 کیلومتر (بدون احتساب جزایر) و مرز های زمینی این کشور نیز 639، 4 کیلومتر است.

ویتنام از شمال با چین (به طول 1،281 کیلومتر) از غرب به لائوس (2130 کیلومتر) و کامبوج (228،1  کیلومتر) هم مرز بوده و از شرق به خلیج تونکن و دریای چین جنوبی و از جنوب و جنوب غربی به دریای چین جنوبی و خلیج سیام محدود است. ویتنام مدعی 12 میل دریای قلمرو آبی، 24 میل دریای قلمرو آبی هم جوار و 200 میل دریای منطقه انحصاری اقتصادی است.

قسمت عمده سرزمین ویتنام با کوهستان ها و جنگل های انبوه پوشیده شده است. کوهستان ها 40 درصد، تپه ماهور ها 40 درصد و زمین مسطح 20 درصد از مساحت کل این کشور را تشکیل می دهند. شمال ویتنام متشکل از دلتای مثلث شکل رودخانه ی سرخ به مساحت تقریبی 3،000 کیلومتر مربع و کوهستان ها و فلات های مرتفع است.

رشته کوه چونگ سون از شمال تا استان تبت چین امتداد می یابد مرزهای غربی ویتنام با لائوس و کامبوج را تشکیل داده و در دلتای مکونگ و شمال شهر هوچی مین (سایگون) خاتمه می یابد.

سلسله کوه های مرکزی ویتنام چندین فلات با ابعاد و ارتفاع متفاوت را در خود جای داده است. در منتهی الیه شمالی غربی این سلسله کوه و در ناحیه ای با پستی و بلندی های فراوان مرتفع ترین قله کشور بنام فان سی پان به ارتفاع 144، 3 متر واقع شده است.

بخش جنوبی کوهستان شیار های بیشماری دارد که نوار باریک ساحلی را به چندین منطقه حفره مانند تقسیم کرده و طی قرون و اعصار گذشته مانعی طبیعی برای برقراری ارتباط شمال با جنوب محسوب شده و تحرکات و تجاوزات ساکنین دلتای مکونگ به سمت شمال را با جنوب به مشکل مواجه می ساخته است.

داخل بخش جنوبی ویتنام فلاتی بنام منطق مرتفع مرکزی با وسعت 800، 51 کیلومتر مربع و متشکل از قلل کوهستانی و جنگل های انبوه و زمین هایی با خاک آتشفشانی حاصلخیز واقع شده است که 16 درصد از زمین های قابل کشت و 22 درصد از کل جنگل های کشور را تشکیل می دهد. نوار باریک و پست ساحلی از دلتای رودخانه سرخ در شمال تا دلتای مکونگ امتداد می یابد و در چندین نقطه شیارهای مرتفع کوهستانهای چونگ سون بداخل دریا پیش روی کرده اند. دلتای مکونگ با مساحت حدود 40 هزار کیلومتر مربع و با حداکثر سه متر ارتفاع از سطح دریا و رود خانه ها و کانال های متعدد جاری در سطح آن حیلتی ترین منطقه از حیث تولیدات کشاورزی ویتنام است.

همه ساله حجم عظیم گل و لای در محل اتصال شعبات مکونگ به دریای چین جنوبی بر روی هم انباشته شده و سالانه بطور متوسط بین 50 تا 80 متر پیشروی خشکی در سواحل و افزایش قلمرو ویتنام در دریا را موجب می شود.

آب و هوای ویتنام در جنوب حاره ای و در شمال موسمی با باران های دو گانه و موسمی است و میانگین رطوبت هوا در طول سال در این کشور 84 درصد است. ویتنام علیرغم واقع شدن در منطقه حاره ای بسبب قرار گرفتن در عرض های جغرافیایی مختلف و همچنین برخورداری از مناطق با ارتفاعات گوناگون از آب و هوای مختلفی برخوردار است.

قسمت شمال کشور در طول سال دو فصل زمستان و تابستان را تجربه می کند. زمستان ها تا حدی سرد و بارانی است و از ماه نوامبر تا آوریل ادامه می یابد.

در طول زمستان باد های موسمی از شمال شرقی و در طول سواحل چین و خلیج تونکن می وزد و مقادیر قابل توجهی رطوبت را به شمال کشور رانده و ریزش باران موسمی زمستانی را موجب می شود. در ماه های فوریه و مارس بارانهای ریز مداوم می بارد که در اصطلاح مردم ویتنام به بارانهای گردی موسوم است.

همانند بسیار دیگر کشور های مناطق استوایی، در ویتنام نیز رودخانه های متعددی جریان داشته و تقریبا سراسر خاک این کشور را شامل می شوند.

رودخانه های سرخ در شمال و مکونگ در جنوب مهمترین آبراههای برخوردار از قابلیت کشترانی هستند که هر دو از داخل چین سرچشمه گرفته و به خلیج تونکن در شمال و دریای چین جنوبی در جنوب ختم می شوند.

رودخانه های متعددی نیز ارتفاعات شمال تا جنوب ویتنام سرچشمه گرفته و دو رودخانه اصلی شمال و جنوب و در نهایت به دریا متصل می شوند و یا اینکه بصورت شرقی و غربی جریان یافته و در نهایت به دریای جنوبی چین می ریزند.

هانوی پایتخت ویتنام به شهر دریاچه ها نیز مشهور است و قریب به 50 دریاچه کوچک و بزرگ در نقاط مختلف این شهر وجود دارند.

گسترش شهر نشینی و رشد ارزش زمین مورد نیاز برای ساخت و ساز تجاوز به حریم دریاچه ها را شدت بخشیده است به نحوی که در دهه های اخیر تعدادی از دریاچه های شهر هانوی محو شده اند.

شهر هانوی پایتخت ویتنام در شمال کشور و در کنار رودخانه سرخ واقع شده است.

مقامات ویتنامی مدعی هستند هانوی شهری قدیمی و برخوردار از سابقه 1000 ساله است.

هانوی مرکز اداری ویتنام بوده وزارتخانه ها و مرکزیت سایر نهاد های حکومتی در این شهر استقرار یافته اند اما از حیث اقتصادی و تجاری در رده دوم بعد از شهر هوچی مین قرار دارد جمعیت هانوی در سال 2009 حدود 3145300 میلیون نفر بر آورد شده است.

دومین شهر مهم ویتنام هوشی مین در جنوب این کشور واقع است.

تا پیش از سال 1975 میلادی و سقوط حکومت جنوب، سایگون پایتخت حکومت جمهوری ویتنام بوده که با وحدت دو ویتنام و حاکمیت کمونیستی بر سراسر کشور،

سایگون به احترام هوشی مین رهبر فقید ویتنام تغییر نام یافت اما مردم ساکن در جنوب هنوز از این شهر با نام سایگون یاد می کنند ضمن آنکه بخش مرکزی شهر هوشی مین نیز کماکان سایگون نامیده می شود سایگون مرکز فعالیت های تجاری و اقتصادی ویتنام است و از دیر زمان بخش اعظم فعالیت های تجاری را معطوف به خود ساخته بوده است.

هاینگوف دومین شهر مهم بخش شمالی ویتنام بعد از هانوی است که تا بیش از وحدت دو ویتنام قلب اقتصادی و تجاری شمال محسوب می شد.

جمعیت ویتنام تا ماه ژونیه سال 2009 بالغ بر 8697524  نفر برآورد شده است.

ویتنام از جمعیتی نسبتا جوان برخوردار است و بر اساس تخمین سال 2009 میلادی 9/24  از جمعیت را افراد تا 14 سال 4/69 را افراد بین 64-15 سال سن و تنها 7/5 درصد را افراد بالای 65 سال سن تشکیل میدهند.

همین برآورد حاکی از آن است که در سال 2009 به ازای هر 1000 نفر جمعیت 31/16 مرد تولد و 6/17 مورد مرگ حادث شده است. پر جمعیت ترین مناطق ویتنام حوزه های دلتای مکونگ در جنوب و دلتای رودخانه سرخ در شمال هستند که به ترتیب 20 و 22 درصد از کل جمعیت کشور را در خود جای داده اند در حالیکه این دو منطقه مجموعا فقط 16 درصد از کل مساحت کشور را تشکیل می دهند.

این در حالی است که مناطق مرتفع مرکزی و نواحی شمال غرب و شمال شرقی با وسعتی معادل 45 درصد قلمرو کشور تنها 20 درصد جمعیت را به خود جذب نموده اند.

تا پیش از وحدت دو ویتنام کنترل جمعیت بطور جدی در دو بخش شمالی و جنوبی اعمال نمی گردید و تا یک دهه بعد از خاتمه جنگ نیز دولت بدلیل مواجهه با انبوه مشکلات و نارسایی ها، برنامه ای منسجم و فراگیر برای کنترل تولید مثل در دست اجرا نداشت که این امر منجر به افزایش جمعیت کشور با نرخ رشدی نگران کننده تا اواسط دهه 1980 گردید و حکومت را بر آن داشت تا سیاست غیر منعطفی در خصوص کنترل زاد ولد اتخاذ نموده و به مرحله اجرا درآورد. مهمترین مشخصه این سیاست محدود ساختن هر زوج به حداکثر دو فرزند و وضع مجازات هایی نظیر جریمه نقدی و محرومیت از برخی مشاغل دولتی برای والدین ناقص محدودیت مصوب در تعداد فرزندان و عدم ارائه برخی امتیازات و خدمات برای فرزند سوم به بعد است. اجرای این سیاست خصوصا در مناطق شهری با موفقیت همراه بوده و در کاهش نرخ رشد جمعیت روستایی نیز موفقیت هایی به همراه داشت تا آنجا که آهنگ سریع رشد جمعیت تعدیل شده، و بر اساس آمار بانک جهانی این نرخ رشد تا سال 2009 به 977 درصد کاهش یافته.

هانوی، هایفونگ

پول رایج در ویتنام دونگ (dong)  می باشد که اختصار آن vnd است.

نرخ پول و برابری با دلار آمریکا 3/17548 دونگ برابر است با 1 دلار آمریکا

چک های مسافرتی و کارتهای اعتباری باید در بانک های نواحی شهر های بزرگ به دلار تبدیل شود. این کارتها بیشتر در هتل های مهم، بعضی رستوران ها و فروشگاه ها پذیرفته می شود. بیشتر چک های مسافرتی و کارت های اعتباری در اکثرشهر های بزرگ قابل استفاده می باشد.اختلاف ساعت ایران با ویتنام بدین نحو است که در زمستان سه ساعت و نیم و در تابستان دو ساعت و نیم از ویتنام جلوتر می باشد.

نکات مهم هنگام ثبت نام
 1. همسفران گرامی می توانند هزینه سفر را به شماره کارت زیر واریز نمایند:
  نام بانک شماره حساب شماره کارت صاحب حساب
  پارسیان 47000636153605 6221-0612-1289-6361 سید معصوم جلیلی نومندان
 2. پس از واریز هزینه سفر ارائه ( فیش واریزی ، عکس کارت ملی یا نام و نام خانوادگی ، کدملی ، تاریخ تولد روز ماه سال ) به دفتر آرند تور از طریق تلگرام یا واتس اپ به شماره های زیر  الزامی میباشد.
 3. با توجه به محدودیت ظرفیت، اولویت با کسانی است که سریع‌تر نسبت به ثبت نام خود اقدام نمایند.
 4. تمامی مسافرین در طول سفر دارای بیمه مسئولیت مدنی میباشند. تعهدات این بیمه : ( هزینه های پزشکی هر نفر تا سقف 100.000.000 ریال ، غرامت فوت و نقص عضو هر نفر 3.300.000.000 )
 5. خواهشمند است پس از واریز وجه لطفا با شماره‌های زیر تماس گرفته و شماره فیش واریزی را اعلام فرمائید.
  02144142598 09304403100 09226724924
تورهای همزمان با این تور
نام سفر مدت
تور برزیل تور برزیل نوروز 99 10 روزه

همسفران عزیز در سفر یکروزه با تخفیف سفر کنید...

تخفیف شنبگی: 20 هزار تومان کمتر از مبلغ اصلی تور

تخفیف یک‌شنبگی: 15 هزار تومان کمتر از مبلغ اصلی تور

تخفیف دوشنبگی: 10 هزار تومان کمتر از مبلغ اصلی تور

تخفیف سه‌شنبگی: 5 هزار تومان کمتر از مبلغ اصلی تور

قابل ذکر است این تخفیفات برای 15 نفر اولی که ثبت‌نام کنند لحاظ خواهد شد...

پس عجله کنید تا جزء 15 نفر اول این سفر باشید...

Copyright © 2020 arandtour.com All rights reserved.