021 4495 7051
021 4414 2598
آرند تور
تور قزوین گردی تور یک روزه فروردین 99
خرید آنلاین

160,000 تومان

سفر 1 روزه

جاذبه‌ها:

بازدید از سر در عالی قاپو، عمارت کلاه فرنگی(چهل ستون)، حسینیه امینی ها، بازار قیصریه، آرامگاه حمد الله مستوفی، بازدید از حمام قجر، سرای سعدالسلطنه (کاروان سرای سعد السلطنه)، خیابان تاریخی سپه، آب انبار سردار

اطلاعات حرکت

محل حرکت: میدان آرژانتین - ابتدای خیابان الوند

زمان حرکت: جمعه 1399/01/22 - ساعت 05:30 صبح

(لطفا نیم ساعت قبل از حرکت در محل حضور داشته باشید)

وسیله نقلیه اصلی: وسیله نقلیه توریستی

استان مورد بازدید: قزوین

  درجه سختی:

امروز 12 فروردین 1399

شنبه یک دو سه چهار پنج جمعه
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29

درباره سفر

 

 

همسفران عزیز در این سفر با تخفیف سفر کنید...
میدونید از جشنواره تخفیف به سبک اول هفته چگونه میتوان استفاده کرد؟

 

هر روز از هفته از شنبه تا سه شنبه تخفیف متفاوتی خواهید گرفت

هر روز ثبت نام زودتر تخفیف بیشتر...

 

 

تخفیف شنبگی: 20 هزار تومان کمتر از مبلغ تور
تخفیف یک شنبگی: 15 هزار تومان کمتر از مبلغ تور
تخفیف دو شنبگی: 10 هزار تومان کمتر از مبلغ تور
تخفیف سه شنبگی: 5 هزار تومان کمتر از مبلغ تور

 

قابل ذکر است این تخفیفات برای 15 نفر اولی که ثبت نام کنند لحاظ خواهد شد

پس عجله کنید تا جز 15 نفر اول این سفر باشید

  

پذیرایی و اقامت

روز صبحانه ناهار شام
مکان توسط مکان توسط مکان توسط
1 رستوران (بوفه) آرند تور رستوران آرند تور - -
سهم آرندتور 2 وعده غذا شامل: 1 وعده صبحانه، 1 وعده ناهار
سهم آرندتور 1 بار میان‌وعده
در این سفر مسافر نیاز به آوردن وعده غذایی ندارد.

لوازم ضروری

کارت شناسایی داروهای شخصی کفش پیاده روی
لباس مناسب فصل لیوان

لوازم پیشنهادی سفر

بادگیر قمقمه آب کرم ضد آفتاب
کلاه نقاب دار عینک آفتابی

توضیحات مهم

نگاهی به استان قزوین در تور قزوین گردی:

یکی از استان های تاریخی است که دارای آثار باستانی زیادی میباشد. زبان مردم شهر قزوین ترکی میباشد که تاریخچه و ریشه شهر قزوین به دوران ساسانیان باز میگردد که شهر قزوین دارای تعدادی آثار تاریخی می باشد که در ایران رتبه سوم را ثبت کرد که در تور قزوین گردی میخواهیم تعدادی از این آثار تاریخی را معرفی کنیم و درباره هرکدام توضیح کوتاهی بدهیم اولین آثاری که برای بازدید به سراغش میرویم.

سر در عالی قاپو در تور قزوین:

یکی از جاذبه های دیدنی قزوین میباشد که در دوره شاه طهماسب صفوی در قزوین ساخته شده است که نام عالی قاپو برگرفته از کلمات ترکی میباشد که به معنی درب باشکوه و با ارزش می باشد. مرمت سر در عالی قاپو شهر قزوین از ایوان رفیع ورودی با قوس تیزه دارو سه ردیف طاق نما در اطراف آن می باشدو گوشواره هایی با ستون های آجری در دو طبقه بنا را تشکیل میدهد. تنها تزئینات باقی مانده در ایوان ورودی عالی قاپو قزوین گنجینه و شیاک کاشی میباشد که این کتیبه به خط ثلث و به قلم علیرضا بانی نقاش و خطاط معروف صفویه در شهر قزوین است.

عمارت کلاه فرنگیدر تور قزوین:

در ادامه سفر قزوین به عمارت کلاه فرنگی قزوین میرویم که معروف به عمارت چهل ستون قزوین میباشد این بنا توسط محمد باقر سعدالسلطنه فرماندار وقت قزوین باز سازی شده. نقاشی های کشیده شده بر روی دیوار های عمارت کلاه فرنگی تعداد مشخصی ندارد و توسط ماهرترین استادان قزوین در زمان های خودشان کشیده شده است که نام استادان طراح:رضا عباسی، علی اصغر کاشی، عبدالجبار استر آبادی، میرزا علی نقاش، مظفر علی نقاش بوده است نقاشی های این دیوار از آب طلا طراحی شده بوده است که عمارت کلاه فرنگی در میان یک باغ بزرگ در شهر قزوین بنا شده است که مرکز حکومت شاه طهماسب دوم بوده شکل عمارت کلاه فرنگی به شکل هشت ضلعی که در 2 طبقه به مساحت تقریبی 500 متر مربع بنا شده است که درای ستون های آجری و قوسهای نیم دایره ای و ستون های بالای ایوان عمارت با چوب های استوار بنا شده است.

در ادامه سفر جذاب شهر قزوین به یک حسینیه بزرگ و معروف قزوین سر میزنیم که حسینیه امینی ها نام دارد که یکی از خانه های کامل وزیبای شهر قزوین است این ساختمان در سال 1275 هجری قمری با شده است که حسینیه امینی های قزوین از سه تالار تشکیل شده است که این تالار ها از نه دهنه ارسی و شیشه های رنگی طراحی شده است و سقف تالار ها دارای نقاشی و آیینه کاری گچبری و گره بندی چوبی است که وسط تالار بزرگ چلچراغی آویخته اند و فرش های پهن شده ی این تالار ها از فرش های یک تخته و عتیقه ای منظم میباشد. هرساله در ماه محرم در شهر قزوین در روز های تاسوعا و عاشورای حسینی در این حسینیه از عذاداران شهر قزوین با غذاهای نذری پذیرایی میشود و طبق وصیت وی رسم نذری دادن باید تا نود و نه نسل پس از او در حسینیه امینی های شهر قزوین ادامه یابد.

آرامگاه حمد الله مستوفی در تور قزوین:

در بخش دیگر گشت شهر قزوین به آرامگاه حمد الله مستوفی میرویم که یکی از جغرافی دان، مورخ، شاعر و نویسنده ی ایرانی در قرن هشتم بوده که در خیابان طالقانی قزوین قرار دارد برای تزئین سر در آرامگاه حمد الله مستوفی قزوینی از جمله لااله الاالله الملک الحق المبین و محمد رسول‌الله الصادق البارالامین استفاده کرده اند. شکل این آرامگاه مخروطی شکل است که در دیواره های داخلی این آرامگاه از کاشی های فیروزه ای برای تزئین استفاده کردند و دیواره های خارجی این آرامگاه سوره مبارکه هل اتی با خط نسخ گچ بری شده به رشته تحریر درآمده است.

گرمابه قدیمی قزوین:

درادامه سفر سری به گرمابه قدیمی قزوین میزنیم که در سال 1057 هجری قمری توسط امیر گونه خان قاجار قزوینی ساخته شد که حمام قجر یا حمام شاهی نام گرفت که حمام قجر از 3 بخش سربینه، میاندر و گرمخانه تشکیل شده است که در قسمت سربینه زندگی اقوام غالب ساکن قزوین مانند تات، مراغی، کرد، لر و ترک به معرض نمایش گذاشته و در تالار میاندر، آیین‌های سیزده بدر، پنجاه بدر و مراسم سوگواری امام حسین (ع) و در قسمت آخر نیز شش شغل حجامت، مکتبخانه داری، بارفروشی، آهنگری، تعزیه خوانی، دعانویسی و حلاجی در معرض دید بازدیدکنندگان قرار گرفته است.

کاروانسرای سعدالسلطنه:

کاروانسرای سعدالسلطنه یکی از بزرگ ترین کاروانسراهای سرپوشیده ی دوره ی قاجار در شهر قزوین تاسیس شده است که این کاروانسرا دارای چندین حمام، سرا، حیاط، تیمچه، راسته، شتر خان، چهار سوق، مسجد و چایخانه  و.... می باشد. کاروانسرای سعدالسلطنه قزوین  تا قبل از جنگ جهانی اول مرکز تجارت و فعالیت بازرگانی شهر قزوین میباشد که پل ارتباطی بین اروپا و آسیا بوده است.با ارزش ترین قسمت این بنا ی تاریخی شهر قزوین چهار سوق آن است که از تقاطع قائم دو راسته ایجاد شده و برفراز آن گنبد بزرگ کاشیکاری و طراحی شده ای قرار دارد. کاروانسرای قزوین با آجرها و کاشی تزئین شده و سقف یزدی بندی شده دارد که چهار طرف گنبد را چهار نیم گنبد با رسمی بندی و نورگیرفرا گرفته که فضا را بزرگ ترین نشان دهند و سرتا سر حیاط حجره هایی نمایان است که از تزئینات بسیار خاصی طراحی شده است.

خیابان سپه قزوین:

یکی از خاطره انگیز ترین خیابان های شهر قزوین خیابان سپه می باشد که نام خیابان سپه از محله ای در هرات افغانستان نام گرفته است که شاه طهماسب در دوران ولیعهدی خود در آن شهر زندگی می کرد خیابان سپه قزوین اولین خیابان متفاوتی است که در آن از میدان ها و میدانچه  ها و یا گذرهای ارگانیک طراحی شده بود.قزوین یکی از شهرهای تاریخی ایران بوده است و ریشه در دوران ساسانی دارد که در زمان شاه طهماسب صفوی قزوین را به عنوان پایتخت خود انتخاب کرد.  خیابان سپه قزوین معماری خاصی با سنگ فرشی جالب و خاص و مدرن میباشد که اولین خیابان بزرگ ایران میباشد که در فهرست آثار ملی ثبت شده است.در محدوده ی خیابان سپه قزوین آثار های ارزشمندی همچون مسجد جامع و آب انبار ساخته شده که خیابان سپه قزوین از سر در عالی قاپو شروع میشود تا مسجد جامع پایان می یابد.

در زمان قاجار در کشور ایران مشکل بارندگی کم  و کم آبی وجود داشت برای همین مردم برای ذخیره آب و استفاده در طول سال از گنبد های مخروطی شکل استفاده میکردند که به آن گنبد ها آب انبار میگفتند یکی از بزرگ ترین آب انبار ها در شهر قزوین وجود دارد که  توسط 2 برادر به نام های محمد حسن خان و محمد حسین خان احداث شد آب انبار سردار قزوین دارای سردرِ رفیع و باقوسی جناغی است که در سر در آب انبارسردار قزوین از کاشی های فیروزه ای و آجرهای تزئینی برای طراحی این آب انبار استفاده کرده اند آب انبار سردار قزوین یک نظام بزرگ و جالب از آبرسانی شهری محسوب میشود و راه شیرآب انبار سردار قزوین 50 پله به اندازه های 25 سانتی متر میباشد که برای دسترسی به آب حدود  12.5 متر پایین است. این آب انبار بزرگ قزوین در حال حاضر به موزه آب قزوین نام گرفته است.

نکات مهم هنگام ثبت نام

 1. همسفران گرامی می توانند هزینه سفر را به یکی از حساب های زیر واریز نمایند:
  نام بانک شماره حساب شماره کارت صاحب حساب
  گردشگری 164706825311 5054-1610-0955-0348 سید معصوم جلیلی نومندان
  ملت 8548204159 6104-3375-4393-9449 سید معصوم جلیلی نومندان
  پارسیان 47000636153605 6221-0612-1289-6361 سید معصوم جلیلی نومندان
 2. پس از واریز هزینه سفر ارائه ( فیش واریزی ، عکس کارت ملی یا نام و نام خانوادگی ، کدملی ، تاریخ تولد روز ماه سال ) به دفتر آرند تور از طریق تلگرام یا واتس اپ به شماره های زیر  الزامی میباشد.
 3. با توجه به محدودیت ظرفیت، اولویت با کسانی است که سریع‌تر نسبت به ثبت نام خود اقدام نمایند.
 4. تمامی مسافرین در طول سفر دارای بیمه مسئولیت مدنی میباشند. تعهدات این بیمه : ( هزینه های پزشکی هر نفر تا سقف 100.000.000 ریال ، غرامت فوت و نقص عضو هر نفر 2.310.000.000 )
 5. خواهشمند است پس از واریز وجه لطفا با شماره‌های گروه تماس گرفته و شماره فیش واریزی را اعلام فرمائید.
  02144142598 09304403100 09372382054

تورهای همزمان با این تور

نام سفر مدت
تور دریاچه نمک حاج علی قلی و دامغان گردی تور یک روزه فروردین 99 1 روزه
تور ابیانه و باغ فین یک روزه فروردین 99 1 روزه
تور کندلوس تور کندلوس تور یک روز بهار 99 1 روزه
تور غار چال نخجیر و معبد خورهه فروردین 99 1 روزه
خرید آنلاین یا رزرو تور قزوین گردی تور یک روزه فروردین 99
نوع ثبت‌نام
تعداد
نفر
قیمت هر نفر
160,000 تومان
مبلغ قابل پرداخت
160,000 تومان  تومان
نام
نام خانوادگی
تلفن همراه
ایمیل

همسفران عزیز در سفر یکروزه با تخفیف سفر کنید...

تخفیف شنبگی: 20 هزار تومان کمتر از مبلغ اصلی تور

تخفیف یک‌شنبگی: 15 هزار تومان کمتر از مبلغ اصلی تور

تخفیف دوشنبگی: 10 هزار تومان کمتر از مبلغ اصلی تور

تخفیف سه‌شنبگی: 5 هزار تومان کمتر از مبلغ اصلی تور

قابل ذکر است این تخفیفات برای 15 نفر اولی که ثبت‌نام کنند لحاظ خواهد شد...

پس عجله کنید تا جزء 15 نفر اول این سفر باشید...

Copyright © 2020 arandtour.com All rights reserved.