021 4495 7051
021 4414 2598
آرند تور

جشنواره نوروز 99 با تخفیف سابقه همسفری!

تور جنگل ابر تور جنگل ابر خرقان و بسطام فروردین 99

395,000 تومان

سفر 2 روزه (2 روز و 1 شب)

جاذبه‌ها:

پیاده روی در تور جنگل ابر، برپایی آتش و نوشیدن چای ذغالی در تور جنگل ابر، بازدید از آرامگاه شیخ ابوالحسن خرقانی در تور جنگل ابر، آرامگاه بایزید بسطامی در تور جنگل ابر، آبشار مجن در تور جنگل ابر

اطلاعات حرکت

محل حرکت: میدان آرژانتین ابتدای خیابان الوند

زمان حرکت: پنج شنبه 1399/01/21 - ساعت 04:00 صبح

(لطفا نیم ساعت قبل از حرکت در محل حضور داشته باشید)

وسیله نقلیه اصلی: وسیله نقلیه توریستی

وسیله نقلیه محلی: مینی بوس

استان مورد بازدید: سمنان

  درجه سختی:

امروز 07 اسفند 1398

شنبه یک دو سه چهار پنج جمعه
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5

درباره سفر

تور جنگل ابر

با شنیدن نام تور جنگل ابر ناخودآگاه تصویر ابر و باران در ذهن ما تداعی می‌گردد و قطعاً اگر نام جنگل ابر و محلش را نشنیده‌باشیم، فکر می‌کنیم این جنگل در استان‌های شمالی ایران قرار دارد و هرگز فکر نخواهیم کرد که در استان سمنان نیز به جز خشکی چیز دیگری وجود دارد و با شنیدن نام جنگل ابر، باورمان نخواهد شد که در این منطقه این همه سبزی و حتی جنگلی وجود داشته باشد!

چرا این منطقه همیشه اقیانوس ابر دارد؟

این جنگل در منطقه‌ای قرار گرفته که ضخامت دیواره کوه‌های البرز کم می‌شود و ابرهایی که در پشت این کوه گرفتار شده‌اند، می‌توانند از این قسمت رها شده و به سمت منطقه ابر سرازیر شوند. بنابراین قرار گرفتن در دو منطقه‌ی پرفشار (دشت گرگان) و کم‌فشار (منطقه ابر) باعث شده تا ابرها جابه جا شده و تقریباً همیشه این منطقه اقیانوس ابر داشته‌باشد.

جنگل ابر در تمام طول سال معمولاً پوشیده از ابر بوده و با توجه به همین دلیل، به جنگل ابر شهرت یافته‌است. کافی است که در ارتفاعات این جنگل‌ قدم بزنید و دریایی از ابر را به زیر پای خود احساس کنید.

جنگل ابر چه ویژگی‌هایی دارد؟

جنگل ابر شاهرود قسمتی از قدیمی‌ترین و زیباترین جنگل‌های هیرکانی است که مجموعه‌ای از 85 گونه‌گیاهی و حیوانات نادر  در این منطقه و این جنگل زندگی می‌کنند.

جنگل ابر 35 هزار هکتار وسعت دارد و در ادامه‌ی جنگل‌های سرسبز شمال ایران قرار گرفته‌است. این جنگل 40 میلیون ساله،  صد و چهاردهمین اثر طبیعی است که توسط سازمان میراث فرهنگی در فهرست میراث طبیعی ایران ثبت شده‌است. شورای عالی محیط زیست، جنگل ابر را به عنوان منطقه حفاظت شده اعلام کرده و در فهرست مناطق چهارگانه سازمان محیط زیست نامیده‌شده‌است.

تفریحات جنگل ابر چیست؟

 1. پیاده‌روی

پیاده‌روی در این جنگل  کهن‌سال و قدیمی اولین تفریح و گشت و گذار در آن است که از تماشای زیبایی‌های آن و تپه‌ها، آبشارها و چشمه‌هایش سیر نخواهید شد.

 1. کوهنوردی

باتوجه به کوه‌ها و تپه‌های این جنگل می‌توان در این مسیر از کوه‌ها و تپه‌های آن بالا رفت و از انرژی خاص طبیعت لذت برد.

 1. دوچرخه‌سواری

یکی از پرطرفدارترین ورزش‌ها در این جنگل، دوچرخه‌سواری است. توصیه می‌شود برای لذت از این تفریح لوازمی از جمله دوچرخه کوهستان، کلاه و دستکش دوچرخه‌سواری، عینک آفتابی، لباس بارانی و… به همراه داشته‌باشید.

 1. عکاسی

طبیعت زیبای این منطقه، تنوع گونه‌های گیاهی و جانوری، غروب آفتاب، اقیانوس ابری که هر لحظه به سوی شما خواهد آمد، آتش‌های روشن شده، پرندگان زیبا و هزاران موضوع زیبای دیگر می‌تواند شما را ساعت‌ها با عکاسی و ثبت خاطره مشغول کند.

 1. پرنده نگری

از کارهای جالب و متفاوتی که در این منطقه می‌توانید انجام دهید، تماشای آشیانه‌ی پرندگان از گونه‌های مختلف است. البته برای تماشای پرندگان باید دوربین شکاری همراه داشته‌باشید.

در تور جنگل ابر شما علاوه بر بازدید از این جنگل زیبا به «خرقان» و «مقبره شیخ ابولحسن خرقانی» می‌روید

مقبره شیخ ابوالحسن خرقانی

شیخ ابوالحسن خرقانی عارف نامی و شاعر ایرانی در تپه‌ای در شمال «قلعه نو خرقان» در 24 کیلومتری شاهرود در باغی چشم‌نواز در سن 73 سالگی آرمیده‌است. این عارف بزرگ که در قرن چهارم و پنجم هجری زندگی می کرد، « بایزید بسطامی» را مقتدای خود می‌دانست. شیخ نیز به مانند « ابوسعید ابوالخیر» از «احمد بن عبدالکریم قصاب آملی» خرقه گرفته‌است. شیخ بزرگانی همچون «خواجه عبدالله انصاری» را تربیت کرده‌است.

شیخ ابوالحسن خرقانی بر سر در خانقاه خود چنین نوشته‌بود: « هر که در این سرا درآید نانش دهید و از ایمانش مپرسید، چه آن‌کس که به درگاه باری‌تعالی به جان ارزد البته برخوان بوالحسن به نان ارزد.»

امروزه این کلام به صورت تابلو بر سر در آرامگاه شیخ نصب شده‌‌است.

مقبره بایزید بسطامی

بایزید بسطامی یکی از معروفترین عرفای ایرانی در «بسطام» دفن شده. تنها تزیین مقبره بایزید بسطامی یک پنجره‌ی مسقف آهنی است. ظاهر ساده و عاری از هرگونه تزیینات حکایت از بی‌اعتنایی به مادیات و گریز از تجملات این مرد بزرگ دارد. مقبره‌ی این عارف نامی پس از گذشت 11 قرن هنوز هم همانطور ساده و عاری از هرگونه تجملات است.

آبشار مجن

آبشار مجن در شهری بن‌بست به همین نام «مجن» قرار گرفته‌است. شهر مجن تنها راه ارتباطی‌اش یک جاده‌ی آسفالته است که این شهر را به «شاهرود» و «بسطام» متصل می‌کند. برای رسیدن به آبشار مجن باید از دره مجن وارد طبیعت کوهستانی منطقه شد. با ورود به این طبیعت کوهستانی، شما طنین صدای آبشار را که از دل صخره‌ای عظیم می‌آید، خواهد شنید. پس از 20 کیلومتر پیاده‌روی در مسیر رود مجن شما قادر خواهید بود، این آبشار فوق‌العاده را از نزدیک تماشا کنید. تماشای این آبشار بی‌نظیر در همه‌ی فصول زیبا و منحصر به فرد است.

اگر در بهار به تماشای این آبشار بی‌نظیر بروید، بوی عطر گل‌های وحشی همسفر و همراه شما می‌شوند، در تابستان گل‌های آفتابگردان دوست داشتنی همراهان شما در این پیاده روی خواهند بود، اما در زمستان کبک‌ها تا دهانه‌ی آبشار همراه شما می‌آیند. رود مجن یک رود فصلی بوده و آب آن حتی در تابستان هم بی‌نهایت سرد است. آب و هوای مجن در پاییز و زمستان سرد و یخبندان و در بهار و تابستان معتدل است. با توجه به برودت هوا، بهترین فصل سفر به این منطقه بهار و تابستان است.

برنامه سفر

روز 1

در تور جنگل ابر، صرف صبحانه، بازدید از آرامگاه بایزید بسطامی، ادامه مسیر به سمت مجن، بازدید از آبشار مجن، صرف ناهار، بازدید از آرامگاه شیخ ابوالحسن خرقانی، اقامت در خانه محلی روستای ابر

روز 2

صرف صبحانه، حرکت با مینی بوس محلی به سمت جنگل ابر، پیاده روی اختیاری و شانس دیدن اقیانوس ابر، صرف ناهار در خانه محلی و بازگشت به تهران

پذیرایی و اقامت

روز صبحانه ناهار شام اقامت
مکان توسط مکان توسط مکان توسط محل توضیحات
1 رستوران آرند تور رستوران مسافر خانه محلی آرند تور خانه محلی روستای ابر
2 خانه محلی آرند تور طبیعت آرند تور - - - -
سهم آرندتور 4 وعده غذا شامل: 2 وعده صبحانه، 1 وعده ناهار، 1 وعده شام
سهم آرندتور 2 بار میان‌وعده
سهم مسافر 1 وعده غذا شامل: 1 وعده ناهار

لوازم ضروری

کارت شناسایی داروهای شخصی وسایل نظافت شخصی
کیسه خواب کفش مناسب کوهپیمایی کوله چند روزه
لباس مناسب فصل لیوان

لوازم پیشنهادی سفر

زیر انداز پانچو قمقمه آب
کرم ضد آفتاب کلاه نقاب دار عینک آفتابی
صندل طبیعت گردی باتوم

شرایط و مقررات مهم

1- برای تور های هتلی اولوبت اقامت در اتاق های 2 تخته با زوجین میباشد(در صورت وجود اتاق های 2 تخته به تعداد زوجین)، در غیر این صورت اولویت بر حسب زمان ثبت نام میباشد و برای سایرین اتاق 3 یا 4 تخته در نظر گرفته میشود.
2-ترتیب سوار شدن مسافرین در وسیله نقلیه به ترتیب اولویت ثبت نام میباشد.

نکات مهم هنگام ثبت نام

 1. همسفران گرامی می توانند هزینه سفر را به یکی از حساب های زیر واریز نمایند:
  نام بانک شماره حساب شماره کارت صاحب حساب
  گردشگری 164706825311 5054-1610-0955-0348 سید معصوم جلیلی نومندان
  ملت 8548204159 6104-3375-4393-9449 سید معصوم جلیلی نومندان
  پارسیان 47000636153605 6221-0612-1289-6361 سید معصوم جلیلی نومندان
 2. پس از واریز هزینه سفر ارائه ( فیش واریزی ، عکس کارت ملی یا نام و نام خانوادگی ، کدملی ، تاریخ تولد روز ماه سال ) به دفتر آرند تور از طریق تلگرام یا واتس اپ به شماره های زیر  الزامی میباشد.
 3. با توجه به محدودیت ظرفیت، اولویت با کسانی است که سریع‌تر نسبت به ثبت نام خود اقدام نمایند.
 4. تمامی مسافرین در طول سفر دارای بیمه مسئولیت مدنی میباشند. تعهدات این بیمه : ( هزینه های پزشکی هر نفر تا سقف 100.000.000 ریال ، غرامت فوت و نقص عضو هر نفر 2.310.000.000 )
 5. خواهشمند است پس از واریز وجه لطفا با شماره‌های گروه تماس گرفته و شماره فیش واریزی را اعلام فرمائید.
  02144142598 09304403100 09372382054

تورهای همزمان با این تور

نام سفر مدت
تور اراک تفرش آشتیان 2 روزه
تور ییلاق هلودشت 2 روزه
تور آبشار آهکی 2 روزه
تور آبشار پونه زار 2 روزه

همسفران عزیز در سفر یکروزه با تخفیف سفر کنید...

تخفیف شنبگی: 20 هزار تومان کمتر از مبلغ اصلی تور

تخفیف یک‌شنبگی: 15 هزار تومان کمتر از مبلغ اصلی تور

تخفیف دوشنبگی: 10 هزار تومان کمتر از مبلغ اصلی تور

تخفیف سه‌شنبگی: 5 هزار تومان کمتر از مبلغ اصلی تور

قابل ذکر است این تخفیفات برای 15 نفر اولی که ثبت‌نام کنند لحاظ خواهد شد...

پس عجله کنید تا جزء 15 نفر اول این سفر باشید...

Copyright © 2020 arandtour.com All rights reserved.