رطوبت دردسرساز

چگونه با هوای شرجی کنار بیاییم؟

1 رای   شما هم امتیاز بدهید!

فصل مسافرت‌ نزدیک است و بسیاری از هموطنان برای گذراندن تعطیلات، شهرهای شمالی و جنوبی کشور را انتخاب می‌کنند. اما مشکلی که در این شهرها همیشه مسافران را آزار می‌دهد، رطوبت و نم هوا یا اصطلاحاً شرجی هواست.

تور جزیره قشم

 

هوای که گرم می‌شود هم فصل مسافرت است و هم زمانی است که شرجی هوا به اوج خود می‌رسد؛ بنابراین بعید نیست که گذرتان به یکی از شهرهای زیبای شمال یا جنوب ایران بیفتد. اگر تحمل هوای شرجی برای‌تان دشوار است، نگران نباشید؛ در این مقاله‌ی آرند تور تکنیک‌های مقابله با شرجی هوا را به شما معرفی خواهیم کرد.

هوای شرجی چیست؟

شرجی بودن هوا بیشتر در شهرهای ساحلی مورد استفاده قرار می‌گیرد. منظور از هوای شرجی زمانی است که دمای هوا بالاست و از سوی دیگر میزان رطوبت نیز بالاست.

هشت لیوان آب فراموش نشود

اگر با تور خوزستان یا دیگر شهرهای جنوبی ایران، در تابستان سفر کرده باشید؛ تاکید لیدر به نوشیدن آب را خوب به خاطر خواهید آورد. آیا دلیل این تاکید تنها گرمای هوا است؟  در هوای شرجی به دلیل تعرق زیاد، بدن با کمبود آب مواجه می‌شود. پس خوردن هشت لیوان آب به توصیه‌ی اغلب پزشکان می‌تواند زندگی شما را نجات دهد. یادتان باشد که هیچ چیز جای آب را نمی‌گیرد. پس در هوای شرجی تا می‌توانید آب خنک بنوشید.

 

هم آب بخورید، هم در آب شیرجه بزنید

اگرچه نزدیکی به دریا، عامل مهم شرجی شدن هواست ولی همین امر یکی از راه‌های نجات از هوای شرجی می‌تواند باشد. شناکردن روش مفیدی برای غلبه بر کلافگی و تعریق ناشی از شرجی هواست. حتی اگر شنا بلد نیستید، می‌توانید در کنار ساحل آب‌تنی کنید. البته نکات ایمنی را همیشه در ذهن داشته باشید.

 

میوه و سبزی حالتان را خوب می‌کند

در هوای گرم و شرجی که بدن آب زیادی را از دست می‌دهد، خوردن میوه‌هایی مانند هندوانه می‌تواند علاوه بر جبران بخشی از آب از دست‌رفته، شما را سرحال بیاورد. سبزی هم به شرطی که تمیز و بهداشتی تهیه شود گزینه‌ی خوبی برای خوردن کنار غذا در هوای شرجی است.

 

عرق‌های گیاهی، ترکیبات شگفت‌انگیز

بعضی از عرق‌های گیاهی مانند عرق نسترن، کاسنی و خارشتر برای روزهای پررطوبت و گرم و شرجی فوق‌العاده‌اند. این عرق‌ها در کنار همه‌ی خواصی که دارند، دمای بدن را پایین می‌آورند. می‌توانید با ترکیب این عرق‌ها، شربت‌های خوشمزه‌ای هم تهیه و نوش جان کنید.

 

لباس مناسب بپوشید

پوشیدن لباس‌های نازک‌تر و گشادتر می‌تواند باعث گردش هوا بر روی پوستتان شود. در هوای شرجی، تا می‌توانید کمتر لباس بپوشید. لباس‌هایی هم که برای سفر به مناطق شرجی انتخاب می‌کنید، راحت و نازک و گشاد باشد.

 

چای، سایه و کولر

در نهایت ممکن است از هوای شرجی کلافه شوید یا خدای نکرده حالتان بد شود. در این مواقع حتما در جای خنک جلوی باد کولر دراز بکشید. اندکی چای بنوشید و زیر سایه بمانید.1401/05/13 | کد مطلب: 246
برچسب‌ها: اطلاعات عمومی

لینک: https://arandtour.com/news.cfm?id=246
  • به اشتراک بگذارید:

بحث و تبادل نظر
نظر دهید تعداد کاراکتر مانده: 300
انصراف
  • متن
  • نام
  • ایمیل