تور جنگل ارفع ده بهمن 1402

تور ارفع ده و چشمه پراو

4 رای شما هم امتیاز بدهید!
 • 14 اردیبهشت 1403 ارفع ده و چشمه پراو
  • 1 روزه
  • 1,170,000 تومان
  • موجود
  جزئیات سفر

تور جنگل ارفع ده

 

برگ‌های خزان قرمز و نارنجی جنگل‌های ایران، یکی از زیباترین و عاشقانه‌ترین چشم اندازها هستند که دوست‌داران فصل پاییز را به دیدار از خود ترغیب می‌کنند.
اگر شما هم عاشق فصل پاییز هستید، جنگل‌های ارفع‌ده یک پیشنهاد بسیار مناسب برای سفر به شماست، در این منطقه، چشم اندازی بسیار زیبا از فصل عاشقی را از نزدیک مشاهده خواهید کرد. البته جنگل ارفع‌ده فقط در پاییز خارق العاده نیست، در بهار فصل نو شدن درختان نیمه عریان این منطقه در مه پوشیده می‌شوند، چشم‌انداز جنگل ارفع‌ده به گونه‌ای زیبا و ناب است که از دیدن هرباره‌اش هرگز سیر نخواهید شد. این جنگل در 180 کیلومتری تهران در جاده فیروزکوه قرار دارد.
با آرندرتور همراه باشید و در یک سفر یک روزه به دیدن سرزمین درختان در هم تنیده، چشمه‌ها و چشم‌اندازه‌های خارق العاده بروید و از طبیعت‌گردی لذت ببرید.
در این سفر یک روزه آرندتور یک وعده صبحانه و یک میان وعده میزبان شما خواهد بود. درجه سختی این سفر 3 از 6 بوده؛ بنابراین نیاز به کمی آمادگی جسمانی و لوازم و تجهیزات مناسب برای جنگل نوردی همچون باتوم، لباس و کفش دارد.

محل جنگل ارفع‌ده

اگر دوست دارید که به صورت حرفه‌ای طبیعت‌گردی کنید، یکی از سفرهایی که به شما پیشنهاد می‌شود، جنگل ارفع‌ده است.
جنگل ارفع‌ده از تهران فاصله چندانی نداشته و مقصد مناسبی برای تورهای یک روزه به این منطقه است.
علاوه براین؛ یکی از جاذبه های گردشگری استان مازندران است که باید از جاده فیروزکوه بدانجا رفت. این جنگل از ساری 90 کیلومتر و از تهران 180 کیلومتر فاصله دارد. ابتدا شما باید به روستای ارفع‌ده رفته و از آنجا مسیر جنگل‌نوردی خود را از مسیر پاکوب به سمت جنگل ارفع‌ده و چشمه پراو شروع کنید.
هرچه در مسیر پاکوب پیش می‌روید؛ چشم انداز پیش روی شما زیباتر و بکرتر می‌گردد. زیبایی این مسیر دلیل دومی است که طبیعت گردان حرفه‌ای آن را به شما پیشنهاد می‌دهند.

مسیر جنگل ارفع‌ده تا چشمه پراو

ابتدای مسیر جنگل پیمایی ارفع‌ده، شیب بسیار بالایی داشته و باید جنگل‌نوردی را فقط از مسیر پاکوب ادامه دهید. هرچه در جنگل پیش می‌روید مناظر پیرامونتان فوق العاده‌تر می‌گردد. در طی مسیر به یک دو راهی می‌رسید.
اگر به کوهنوردی علاقه مندید باید از مسیر سمت چپ پیش بروید، اما اگر مسیر سمت راست را انتخاب کردید، وارد یک منطقه رمزآلود و سحرآمیز خواهید شد.
چشم انداز پیش روی شما دشتی سرسبز و مه گرفته، درختانی درهم تنیده و کهنسال و صدای دلنشین پرندگانی است که در حال آوازخوانی هستند، به تدریح صدای روح نواز چشمه‌ای خروشان شنیده می‌شود. هرچه جلوتر می‌روید، صدای مشخص‌تر و نزدیک‌تر می‌گردد.
هرچقدر صدا مشخص‌تر می‌شود، درختان گم و ناپیدا شده و آسمان نمایان می‌گردد تا در نهایت شما به چشمه‌ای خروشان به نام «پراو» می‌رسید. اینجا نقطه‌ی پایان سفر شماست، در کنار چشمه بنشینید و خستگی را از تن به در کنید. منظره‌ی پیش روی شما نمایی از چند روستا و غار اسپهبد خورشید است.
بهتر است پس از اندکی استراحت دوربین عکاسی‌تان را بردارید از این مناظر فوق العاده و ناب این منطقه عکاسی کرده و خاطرات زیبای خود را از این سفر یک روزه ثبت کنید.


بحث و تبادل نظر
نظر دهید تعداد کاراکتر مانده: 300
انصراف
 • متن
 • نام
 • ایمیل
در خبرنامه آرندتور عضو شوید

هر زمان که بخواهید می‌توانید عضویت خود را لغو کنید.
نام
نام خانوادگی
تلفن
ایمیل
اطلاعات شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه در خبرنامه پیامکی آرند عضو شدید سپاسگزاریم.
اطلاعات شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه در خبرنامه پیامکی آرند عضو شدید سپاسگزاریم.