تور غار علیصدر

 

در تور غار علیصدر به یکی از معدود غارهای آبی جهان می‌روید که قدمت آن به دوران دوم زمین‌شناسی یعنی ژوراسیک می‌رسد. علاوه بر تماشای این غار آبی مشهور به به شهر لالجین، پایتخت سفال ایران خواهید رفت. این تور یک سفر یک روزه است که درجه سختی آن یک از شش بوده و سفری بسیار راحت و آسان است. آرندتور در این سفر طبیعت‌گردی-تاریخی یک وعده صبحانه و یک میان وعده میزبان شما خواهد بود.

غار علی‌صدر، غاری زنده و پویا

ورودی اصلی غار علی‌صدر 110 متر زیر سنگ‌های زمین واقع شده‌است. این غار یکی از غارهای آبی و بیست و سومین اثر طبیعی ایران که در فهرست میراث فرهنگی به ثبت رسیده‌است. قدمت غار علی‌صدر به 190-136 میلیون سال پیش یعنی به دوره ژوارسیک (دوران دوم زمین‌شناسی) می‌رسد. در تور غار علی‌صدر شما وارد یکی از بزرگترین غارهای آبی دنیا می‌شوید که طولانی‌ترین مسیر قایقرانی درون غار جهان را داراست. این غار در ارتفاعات ساری‌قیه در شهرستان کبودرآهنگ در استان همدان قرار دارد. طول این غار 11 کیلومتر بوده و ارتفاع آن از سطح دریا 2100 متر است، مسیر این غار صعب‌العبور بوده و تنها 3 کیلومتر آن کشف شده‌است. غار علی‌صدر یک غار طبیعی است که در ساخت آن دخالت انسانی وجود نداشته‌است.

ویژگی‌های غار علی‌صدر

شهر لالجین، پایتخت سفال ایران

لالجین یکی از شهرهای استان همدان است که در 17 کیلومتری از مرکز شهر قرار گرفته و به جهت تولید سفال‌های بی‌نظیر و نابش، شهرتی جهانی دارد. پیشینه سکونت در این منطقه به قرن پنجم هجری می‌رسد. در شهر لالجین حرفه و پیشه‌ی مردم از گذشته، اغلب سفال‌گری است.  خاک رس این منطقه بسیار باکیفیت بوده  و به دلیل وجود معدن بزرگی از آن، هزینه سفالگری با مواد با کیفیت بسیار کم و به صرفه بوده و این خود یکی از مهمترین دلایل بقاء و پیشرفت این هنر اصیل در این منطقه است.

بحث و تبادل نظر
نظر دهید تعداد کاراکتر مانده: 300
انصراف


Copyright © 2022 arandtour.com All rights reserved.