تور زال دره | تور زال دره اردیبهشت 1403

تور زال دره

2 رای شما هم امتیاز بدهید!
در صورت اضافه شدن تور به این مقصد خبرم کن!
نام
نام خانوادگی
تعداد
نفر
تلفن همراه
ایمیل

 

بی‌شک نام مازندران با زیبایی طبیعت آن قرین شده‌است. استان مازندران یکی از پربازدیدترین استان‌های ایران است که هرساله گردشگران فراوانی را به تماشای خود دعوت می‌کند. تور زال دره سفری کوتاه به منطقه سوادکوه و جنگل‌های بابلکنار است. درجه سختی این سفر 2 از 6 بوده و نیاز به آمادگی جسمانی بالا ندارد. آرندتور در این سفر یک روزه دو وعده صبحانه و یک میان وعده میزبان شما خواهد بود. بنابراین نیازی به آوردن نهار برای این سفر ندارید.

همنشینی و همراهی با طبیعت یکی از تفریحات بسیار لذت‌بخش است که به مانند یک منبع انرژی‌بخش می‌تواند روزهای پیش روی شما را مفرح و شاد کند. اضافه کردن چاشنی‌های مختلف همچون تهیه کباب و یا آب بازی و... این سفرها را جذاب‌تر خواهد کرد. با توجه به این مسئله، آرندتور هر دو این تفریح‌ها را در تور زال دره قرار داده‌است، لذت نوش جان کردن یک کباب چنجه لذیذ و داغ و نوشیدن چای ذغالی که با بوی دود و هیزم‌ها آمیخته شده بخشی از خدمات آرندتور در این سفر یک روزه خواهد بود.

 

اثرات جنگل‌نوردی

افراد زیادی هستند که با جنگل‌نوردی و ارتباط طولانی مدت با طبیعت می‌توانند آرامش از دست رفته را دوباره به خود باز گردانند. پیاده‌روی در دل جنگل‌ها فرد را فرسنگ‌ها از دنیای پیرامونش جدا کرده و وارد فضایی می‌کند که دیگر خبری از بوق و دود ماشین، تماس‌های مستمر تلفن، استرس و اضطراب نیست و در عوض تا چشم کار می‌کند، سبزی و درختان بلند قامت، صدای دلنواز آواز پرندگان و روح نواز آبشار و... خواهد بود. همه چیز در آرامش و سکوت مطلق به سر می‌برد و صدایی به غیر از صدای طبیعت و شاخه درختان که در زیر پاهای شما می‌روند، وجود ندارد. سکوت و آرامش موجود در جنگل در تجدید انرژی و رهایی شما از فشار زندگی روزمره بسیار موثر خواهد بود.

بهترین زمان جنگل‌نوردی

بهترین فصل جنگل‌نوردی مخصوصا در جنگل‌های هیرکانی معمولاً بهار خواهد بود. در بهار، خبری از سرما و زمین گلی نیست و طبیعت شادابی و پرطراوت خود را باز گرفته‌است. جنگل‌های بابلکنار نیز از این قائده مستثنی نیستند و بهترین زمان بازدید از آن‌ها بهار خواهد بود. اما اگر قصد آب بازی در رودخانه زال دره دارید، بهتر است در تابستان به این منطقه سفر کنید تا تجربه آب بازی و خیس شدن مفرط در دل طبیعت را هم داشته باشید. آب بازی در دل روخانه این منطقه شما را سرشار از شور و هیجان کرده و در عین حال در روزهای گرم سال حسابی شما را خنک خواهد کرد.

 

موقعیت جغرافیایی جنگل‌های بابلکنار

جنگل‌های بابلکنار، یکی از جاذبه‌های گردشگری استان مازندران در نزدیکی شهر بابل هستند که وسعتی برابر با 760 هکتار دارد. 40 هکتار این جنگل به بهره‌برداری رسیده‌است. سفر شما از دل جنگل‌های بابلکنار شروع می‌شود. پس از اندکی پیاده‌روی مفرح و انرژی بخش در جنگل به منطقه زال دره می‌رسید که در کنار رودخانه به آب بازی و شادی می‌پردازید. صرف نهار دردل جنگل آن هم از نوع کباب آب‌دار و لذیذ چنجه بخشی دیگر از تفریحات این سفر یک روزه است.


بحث و تبادل نظر
نظر دهید تعداد کاراکتر مانده: 300
انصراف
  • متن
  • نام
  • ایمیل
الهه
1400/12/06 21:12
هزینه لطفا
پاسخ دهید...
تولید محتوا آرندتور
1400/12/08 09:09
با سلام و احترام
فعلا متاسفانه تور زال دره نداریم
باتشکر از پیام شما
در خبرنامه آرندتور عضو شوید

هر زمان که بخواهید می‌توانید عضویت خود را لغو کنید.
نام
نام خانوادگی
تلفن
ایمیل
اطلاعات شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه در خبرنامه پیامکی آرند عضو شدید سپاسگزاریم.
اطلاعات شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه در خبرنامه پیامکی آرند عضو شدید سپاسگزاریم.