بهار که می‌شود، عطر گل محمدی در شهرهایی همچون نیاسر، کاشان، قمصر آنچنان می‌پیچد که در هر کوی و برزنی که قدم بگذارید از بوی عطر آن سرمست خواهید شد. مگر می‌شود که بهار زیبا بیاد و برای گلاب‌گیری به نیاسر سفر نکرد؟!

اگر شما از جمله افرادی هستید که تا به حال مراسم گلاب‌گیری را از نزدیک تماشا نکرده‌اید با ما در تور گلاب‌گیری نیاسر همراه شده و این مراسم را از نزدیک تماشا کنید. درجه سختی تور نیاسر، 2 از  6 بوده و نیاز به آوردن غذا ندارید. آرندتور در این سفر یک روزه، دو وعده اصلی صبحانه و نهار به همراه یک میان وعده میزبان شما خواهد بود.

نیاسر کجاست؟

کهن باغ نیاسر یکی از شهرهای کاشان است که در 20 کیلومتری این شهر در استان اصفهان قرار دارد. این شهر آب و هوای معتدل و خنکی دارد و هرساله در ایام گلاب‌گیری که از 20 فروردین آغاز و تا آخر اردیبهشت ادامه دارد، هزاران گردشگر را به تماشای این مراسم زیبا و باشکوه. دعوت می‌کند. گل‌های محمدی نیاسر زودتر از کاشان و قمصر به ثمر می‌رسند. بنابراین همان طور که گفته شد، در سفر به نیاسر شما از بوی گل‌های محمدی در کوی  برزن آن سرمست خواهید شد.

دیدنی‌های تور نیاسر چیست؟

مراسم گلاب‌گیری به شیوه سنتی انجام می‌‌شود. در این شیوه از وسائلی همچون پارچ، قرابه، نی و شیشه استفاده می‌گردد. مراسم گلاب‌گیری سنتی سابقه‌ای بسیار طولانی داشته و با شکفتن گل‌های محمدی زن و مرد مشغول چیدن گل‌ها از صبح زود خواهند بود. این مراسم بسیار جالب است و در نهایت پس از 5 تا 7 ساعت زحمت گلاب ناب و خوش بو آماده می‌گردد.در تور گلاب‌گیری نیاسر پس از تماشای مراسم گلاب‌گیری به بازدید از آبشار نیاسر مشهور می‌روید. آبشار نیاسر از چشمه‌ای هم نام با خودش به نام چشمه نیاسر نشأت می‌گیرد. این چشمه‌ی باستانی به چشمه اسکندریه هم شهرت دارد و از قدیمی‌ترین چشمه‌های این منطقه است. چشمه و آبشار نیاسر آبی بسیار خنک و زلال دارد. این آبشار علاوه بر کیفیت و خنکی آبش به دلیل داشتن استلاکتیت‌ها و استلاکمیت‌های زیبا در بدنه آبشار منظره‌ی بسیار چشم‌نوازی را ایجاد کرده که از دیدنش سیر نخواهید شد. کنید. دلیل تشکیل استلاکتیت‌ها و استلاکمیت‌ها، انحلال سنگ‌های آهکی در طول سالیان متمادی است. آبشار نیاسر در فصل پاییز کمترین و در بهار بیشترین مقدار آب را داراست.چهار طاقی نیاسر بنای باستانی باقی‌مانده از دوره ساسانی است که به دستور اردشیر بابکان بر روی صخره‌های غربی مشرف به شهر ساخته شده‌است. مردم محلی اعتقاد دارند، این بنا یک آتشکده مشهور بوده اما باستان شناسان احتمال می‌دهند چهار طاقی نیاسر، کاربری‌های مختلف همچون نشانه راهیابی، بنای یادبود، آتشگاه و مقبره بزرگان نیز داشته‌است.پس از بازدید از شهر نیاسر در راه بازگشت به باغ و حمام فین کاشان محل قتل امیرکبیر و یکی از باغ‌های مشهور ایرانی سفر خواهید کرد. سابقه و قدمت این بنا به دوره صفویه بر می‌گردد. باغ فین یکی از اماکن بسیار پرجاذبه شهر کاشان است که سالانه هزاران گردشگر را به بازدید از خود دعوت می‌کند. باغ فین به همراه مجموعه‌های پیرامونش در سال 1314 هجری شمسی به ثبت ملی رسیده و چند سالی است که در فهرست میراث جهانی در یونسکو نیز به ثبت رسیده‌است.همسفران عزیز در سفر یکروزه با تخفیف سفر کنید...

تخفیف شنبگی: 20 هزار تومان کمتر از مبلغ اصلی تور

تخفیف یک‌شنبگی: 15 هزار تومان کمتر از مبلغ اصلی تور

تخفیف دوشنبگی: 10 هزار تومان کمتر از مبلغ اصلی تور

تخفیف سه‌شنبگی: 5 هزار تومان کمتر از مبلغ اصلی تور

قابل ذکر است این تخفیفات برای 15 نفر اولی که ثبت‌نام کنند لحاظ خواهد شد...

پس عجله کنید تا جزء 15 نفر اول این سفر باشید...

Copyright © 2021 arandtour.com All rights reserved.