عینک آفتابی

لوازم سفر

لوازم سفر

1397/12/08
[رای: 1 میانگین: 5.0/5]
لطفا امتیاز دهید!

عینک آفتابی

 

عینک های آفتابی نقش بسیار مهمی درمحافظت از چشم ها، جلوگیری از آفتاب سوختگی پوست صورت، افزایش قدرت دید در زمان اوج تابش خورشید و جلوگیری از چین و چروک پوست اطراف چشم ها دارند.

بسیار ساده است بهترین عینک آفتابی، عینکی خواهد بود که بتوانیم اغلب ساعاتی که در فضای آزاد حضور داریم، از آن  استفاده نماییم و با استفاده از آن، احساس راحتی کنیم. 

 • هرگز فریم و ظاهر عینک را دست کم نگیرید. شما در صورتی از آن استفاده می کنید که به لحاظ ظاهری از نظر خودتان و دیگران قابل قبول باشد.
 •  عینک باید اندازه‌ی صورت شما باشد و کل اطراف چشم را بپوشاند.
  پس  به اندازه‌ی کافی وقت بگذارید و آن را روی صورت خود امتحان و دقت کنید که با استفاده از  آن، چه احساسی دارید؟
 • عینک خوب، زمانی از چشم شما محافظت می‌کند که روی چشمتان باشد، نه اینکه داخل داشبورد ماشین یا جیب کت باشد، یا آن را بر پایین‌ترین قسمت بینی قرار دهید ویا نهایتا روی موهای سر بگذارید.
 •  فراموش نکنید حتما از درون شیشه‌ی  عینک، بیرون را نگاه کنید و  به چشمان خود اجازه دهید که قضاوت کند چگونه محیط بیرون را می‌بینند.
 • شما به عینکی نیاز دارید که به اندازه کافی شیشه‌ی آن  تیره باشد و احساس راحتی نمایید و نیز تیرگی آن  به حدی نباشد که قدرت دید شما را در تاریکی کم کند و یا استفاده از آن موجب اشتباه در تشخیص رنگها شود.
 • رنگ‌های استانداردی که در رنگ شیشه عینک آفتابی می‌توان به کاربرد عبارتند از؛
  خاکستری: از خاکستری کمرنگ تا تیره 
  قهوه ای: از قهوه ای کمرنگ تا تیره 
  سبز: از سبز کمرنگ تا تیره 
 • افرادی که از عینک‌ها یا لنزهای طبی استفاده می‌کنند اگر این لنز اشعه uv را از خود عبور می دهد، برای محافظت از چشم باید از عینک های آفتابی و یا از عینک طبی فتوکرومیک  دست کم 45درصد استفاده کنند.
 
  
 
1397/12/08

بحث و تبادل نظر
نظرات تعداد کاراکترهای باقی مانده: 300
انصراف
Copyright © 2022 arandtour.com All rights reserved.