021 44142598
021 4495 7051
021 4414 2598
آرند تور

جشنواره عید تا عید با تخفیف سابقه همسفری!

هزینه سفر به زودی اعلام می‌گردد.

همه روزه

جاذبه‌ها:

تور ازبکستان، تور ازبکستان بهار 98، تور ازبکستان فروردین 98، تور ازبکستان نوروز 98، تور ازبکستان بهار 98، تور ازبکستان تاشکند، قیمت تور ازبکستان

گشت در تاشکند، بازدید از قسمت قدیمی شهر تاشکند، مجموعه خواست امام و بازار چارسو، بازدید از میدان ریگستان، مسجد بی بی خانم، رصدخانه الغ بیگ، معبد شاه زنده، بازار مرکزی و مقبره گور امیر، مقبره باستانی تیمور، بازدید از جشن نوروز در کوچ رباط و موسیقی و رقص سمالاک، شرکت در فستیوال بوزاچی...

 

اطلاعات حرکت

محل حرکت: فرودگاه امام خمینی

زمان حرکت: همه روزه ساعت 12:00

وسیله نقلیه اصلی: هواپیما

درباره سفر

آشنایی با ازبکستان در تور ازبکستان:
جمهوری ازبکستان کشوری در آسیای میانه است که در سال 1991 پس از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی استقلال خود را به دست آورد.این کشور از غرب و شمال با قزاقستان،از شرق با قرقیزستان و تاجیکستان و از جنوب با ترکمنستان و افغانستان همسایه است.این منطقه از دوهزار سال پیش از میلاد مسیح مسکونی بود.نشانه های زندگی مردم در این دوره زمانی در شهرهای سمرقند،خوارزم،تاشکند و بخارا یافت شده است.در سده دهم میلادی،منطقه کنونی ازبکستان جزیی از قلمرو سامانیان بود.منطقه کنونی ازبکستان بعدها به ترتیب جزئی از حکومت های غزنوی،سلجوقی،خوارزمشاهی،مغول،تیموری و ازبک شد.در قرن نوزدهم امپراتوری روسیه سرزمین های خود را گسترش داد و آسیای میانه را تصرف کرد.به این ترتیب ازبکستان بخشی از شوروی شد.ازبکستان پرجمعیت ترین کشور منطقه آسیای میانه است و بزرگترین تولید کننده پنبه در جهان بشمار میآید.گاز،نفت و طلا از غنی ترین منابعی است که در طبیعت این کشور نهفته است.
مردم ازبکستان:
جمعیت این کشور حدود 28 میلیون و 268 هزار نفر با میانگین سنی 23 سال است.امید به زندگی برای زنان 69 و برای مردان 62 سال است.80درصد از مردم آن ازبک، 5.5 درصد روس و 5درصد تاجیک هستند.88 درصد از مردم ازبکستان مسلمان هستندکه اغلب آنها پیرو مذهب شیعه اند.زبان رسمی این کشور ازبکی است.
واحد پول: واحد پول کشور ازبکستان صوم است.هر دلار حدودا معادل 2170 صوم محاسبه میگردد.
دین: دین رسمی این کشور اسلام است و ادیان دیگر ازبکستان از جمله مسیحی (ارتودکس های روسی)،یهودی و بودایی (کره ای ها) نیز اجازه فعالیت مذهبی دارند.
تاشکند:
تاشکند شهری بسیار جذاب و سرزنده است. تجلی ریشه های فرهنگ غنی ازبک را میتوان در معماری موزه ها و ایستگاه های متروی تاشکند دید.چایخانه ها و کافه های زیادی را میتوانید در این شهر بیابید.غذای ازبکی بسیار منحصر به فرد و خوش طعم است.تاشکند مامن موزه های بسیاری است  از فرهنگ ازبک و پیش از آن یکی از موزه ها،موزه دولتی هنر است که مجموعه ای از نقاشی ها،سرامیک ها و جامه های سلطنتی بخارا را در خود جای داده است.موزه هنرهای تزئینی و کاربردی، آویزه های گلدوزی شده و جواهرات عتیقه بازسازی شده را به نمایش گذارده است.
مسجد بی بی خانم:
سمرقند یکی از شهرهای باستانی ازبکستان و از قدیمی ترین شهرهای محل سکونت انسان و زمانی بزرگترین شهر آسیای میانه بوده است. این شهر 2700 ساله که در بخش اعظم تاریخ خود در زمره سرزمین های امپراتوری ایران بوده است، در سال 2001 در فهرست میراث فرهنگی جهان در یونسکو قرار گرفت. مسجد بی بی خانم در شمال این شهر قرار دارد و از بناهای بنام آن میباشد.این بنا در کتاب های متقدم،مسجد جامع و مسجد جمعه و در برخی آثار،مسجد جامع امیر تیمور گورکان نامیده شده است.احداث این مسجد به فرمان تیمور آغاز شد که گویا تقلیدی از مسجد بزرگی در هندوستان بود.نیز گفته اند که تیمور این مسجد را که به مسجد بی بی خانم و بی بی شانیم نیز مشهور است،برای نخستین همسرش سرای ملک خانم،دختر قزان سلطان،ساخت.سرای ملک خانم پس از فتح سمرقند به همسری تیمور درآمد،و نزد همسرش قدر و منزلتی خاص داشت.
رصدخانه الغ بیگ:
رصدخانه الغ بیگ در سمرقند توسط الغ بیگ امیر تیموری ساخته شد.این رصدخانه بنا به عقیده بسیاری از کارشناسان یکی از بهترین رصدخانه های جهان اسلام و بزرگترین آنها در آسیای میانه بوده است.بزرگترین ستاره شناسان آن عهد از جمله غیاث الدین جمشید کاشانی و علی قوشچی در این رصدخانه به تحقیق پرداختند.الغ بیگ ستاره شناس بزرگ،دانشگاهی در سال 1420 میلادی در سمرقند به اسم مدرسه الغ بیگ ایجاد نمود.این دانشگاه تبدیل به یک مرکز بزرگ علمی شد.الغ بیگ تنها از دانشمندان مشهور زمان و کسانی که خود در سطح اعلای علمی آنها اطلاع داشت برای تحقیق به این مدرسه دعوت کرد.
گور امیر:
گور امیر آرامگاه تیمور نخستین پادشاه گورکانی و موسس این سلسله که در بیشتر سرزمین های آسیا حکومت میکرده،میباشد.آرامگاه گورامیر امروزه در سمرقند ازبکستان واقع شده است و معماری این بنا به شیوه آذری میباشد.این بنا از آثار ارزشمند کشور ازبکستان میباشد و به خاطر پیوستگی که با قبر تیمور لنگ دارد معروفترین اثر در گنجینه معماری سمرقند به حساب میآید.این بنا در سال 807 هجری احداث شد.
قیمت و نحوه و شرایط دریافت ویزای کشور ازبکستان:
هموطنان عزیزی که قصد سفر به کشور ازبکستان را دارند باید قبل از سفر اقدام به دریافت ویزا این کشور نمایند،شخص مسافر و یا وکیل و نماینده مسافر میتوانند جهت اخذ ویزا ازبکستان با در دست داشتن مدارکی که در زیر آمده است اقدام به اخذ ویزا این کشور نمایند.جهت دریافت ویزا توریستی نیازی به مصاحبه با شخص مسافر نیست ولی برای ویزاهای تجاری و کاری قوانین متفاوت میباشد.
مدارک مورد نیاز جهت دریافت ویزا ازبکستان:
1- اصل پاسپورت با اعتبار حداقل 6 ماه
2- 2قطعه عکس 6 در 4 رنگی با پس زمینه سفید
3- بلیط هواپیما
4- رزرو هتل به تعداد شبهای اقامت
*قیمت ویزا با توجه به نوع عادی توریستی،فوری توریستی و تجاری متفاوت است*

پذیرایی و اقامت

روز صبحانه ناهار شام اقامت
مکان توسط مکان توسط مکان توسط محل توضیحات
1 - - رستوران مسافر رستوران مسافر هتل تاشکند
2 هتل آرند تور رستوران مسافر رستوران مسافر هتل سمرقند
3 هتل آرند تور رستوران مسافر رستوران مسافر هتل سمرقند
4 هتل مسافر رستوران مسافر رستوران مسافر هتل بخارا
سهم آرندتور 2 وعده غذا شامل: 2 وعده صبحانه
سهم مسافر 9 وعده غذا شامل: 1 وعده صبحانه، 4 وعده ناهار، 4 وعده شام

سایر خدمات

 

 

توضیحات مهم

روز اول:‌تاشکند، سمرقند‌

رسیدن به تاشکند. صرف صبحانه در رستوران. شروع گشت در تاشکند. بازدید از قسمت قدیمی شهر تاشکند، مجموعه خواست امام و بازار چارسو. حرکت به سمت سمرقند با قطار افراسیاب. رسیدن به سمرقند. تحویل هتل، صرف شام در هتل و استراحت.

روز دوم:‌نوروز، روز جدید‌

صرف صبحانه در هتل. شرو گشت در سمرقند. بازدید از میدان ریگستان، مسجد بی بی خانم، رصدخانه الغ بیگ، معبد شاه زنده، بازار مرکزی و مقبره گور امیر، مقبره باستانی تیمور. صرف شام و اقامت در هتل.

روز سوم: ‌سمرقند، کوچ ربات، سمرقند‌

صرف صبحانه در هتل، حرکت به سمت کوچ رباط. بازدید از جشن نوروز در کوچ رباط و موسیقی و رقص سمالاک، شرکت در فستیوال بوزاچی. بازگشت به سمرقند. صرف شام و اقامت در هتل.

روز چهارم: ‌سمرقند، بخارا‌

صرف صبحانه در هتل. حرکت به سمت بخارا. بازدید از کاروانسرای رباط ملک و سردبا در مسیر. تحویل هتل. صرف نهار در هتل. شروع گشت در بخارا. بازدید از مجموعه لب حوض (متعلق به قرن 16 و 17)، بازار شرقی، مدرسه الغ بیگ و عبدالعزیز خان و... صرف شام و اقامت در هتل.

روز پنجم: ‌بخارا‌ 

صرف صبحانه در هتل. بازدید از ارگ بزرگ، بازدید از مقبره اسماعیل سامانی و چشمه ایوب، مدرسه چهار منار و... وقت آزاد در بعد از ظهر. صرف شام و اقامت در هتل.

روز ششم: ‌بخارا، خیوه (خوارزم)‌

صرف صبحانه در هتل، حرکت به سمت خیوه در حاشیه آمودریا. رسیدن به خیوه. تحویل هتل. شرکت در کنسرت موسیقی محلی در مدرسه خیوه. صرف شام و اقامت در هتل.

روز هفتم: ‌خیوه، تاشکند‌

صرف صبحانه در هتل. گشت در خیوه. بازدید از قلعه ایچان، موزه ها، ارگ کهنه، مدرسه ی محمد رحیم خان و.... صرف شام. حرکت به سمت فرودگاه. پرواز به تاشکند. رسیدن به هتل و اقامت.

روز هشتم: ‌تاشکند، تهران‌

صرف صبحانه در هتل. بازگشت به تهران.

 

هتل های سنتی: 900دلار+بلیط هواپیما

هتل های 4 ستاره: 1040 دلار+ بلیط هواپیما

نکات مهم هنگام ثبت نام

 1. همسفران گرامی می توانند هزینه سفر را به یکی از حساب های زیر واریز نمایند:
  نام بانک شماره حساب شماره کارت صاحب حساب
  ملت 8548204159 6104-3375-4393-9449 سید معصوم جلیلی نومندان
  پارسیان 47000636153605 6221-0612-1289-6361 سید معصوم جلیلی نومندان
  ملی 0224907736005 6037-9975-1763-8830 سید معصوم جلیلی نومندان
 2. پس از واریز هزینه سفر ارائه ( فیش واریزی ، عکس کارت ملی یا نام و نام خانوادگی ، کدملی ، تاریخ تولد روز ماه سال ) به دفتر آرند تور از طریق تلگرام یا واتس اپ به شماره های زیر  الزامی میباشد.
 3. با توجه به محدودیت ظرفیت، اولویت با کسانی است که سریع‌تر نسبت به ثبت نام خود اقدام نمایند.
 4. تمامی مسافرین در طول سفر دارای بیمه مسئولیت مدنی میباشند. تعهدات این بیمه : ( هزینه های پزشکی هر نفر تا سقف 100.000.000 ریال ، غرامت فوت و نقص عضو هر نفر 2.310.000.000 )
 5. خواهشمند است پس از واریز وجه لطفا با شماره‌های گروه تماس گرفته و شماره فیش واریزی را اعلام فرمائید.
  02144142598 09304403100 09387419200

همسفران عزیز در سفر یکروزه با تخفیف سفر کنید...

تخفیف شنبگی : 20 هزار تومان کمتر از مبلغ اصلی تور

تخفیف یک شنبگی : 15 هزار تومان کمتر از مبلغ اصلی تور

تخفیف دو شنبگی : 10 هزار تومان کمتر از مبلغ اصلی تور

تخفیف سه شنبگی : 5 هزار تومان کمتر از مبلغ اصلی تور

قابل ذکر است این تخفیفات برای 15 نفر اولی که ثبت‌نام کنند لحاظ خواهد شد...

پس عجله کنید تا جزء 15 نفر اول این سفر باشید...

Copyright © 2019 arandtour.com All rights reserved.