021 44957051
021 4495 7051
آرند تور

930,000 تومان

855,600 تومان

سفر 4.5 روزه (4 روز و 3 شب)

جاذبه‌ها:

تور بوشهر، تور بوشهر زمستان 97، تور بوشهر سیراف زمستان 97، تور بوشهر بهمن 97 

کازرون: در تور بوشهر بازدید از شهر باستانی بیشاپور

بوشهر: عمارت دهدشتی بوشهر (موزه پزشکی)، اسکله و ساحل شهر بوشهر، موزه مردم شناسی در تور بوشهر، خانه های قدیمی گلشن بوشهر

سیراف: بندر قدیمی سیراف، قبرهای سنگی و دخمه های باستانی و چاهها و حوضچه های قدیمی سیراف، قایق سواری در بندر سیراف، سیستم آب رسانی سیراف

دلوار: موزه رئیسعلی دلواری در تور بوشهر، کوه نمکی جاشک 

فیروزآباد: بازدید از کاخ اردشیر بابکان

مرودشت: آرامگاه کوروش کبیر

بوشهر سیراف فارس تور بوشهر تعطیلات بهمن 97

اطلاعات حرکت

محل حرکت: میدان آرژانتین ابتدای خیابان الوند

زمان حرکت: پنج شنبه 1397/11/18 - ساعت 18:00

وسیله نقلیه اصلی: اتوبوس VIP

استان مورد بازدید: بوشهر

  درجه سختی:

امروز 24 آذر 1397

شنبه یک دو سه چهار پنج جمعه
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3

درباره سفر

 

دوستانی که قبل از تاریخ های زیر اقدام به ثبت نام کنند از تخفیفات اعمال شده در سایت بهره مند می شوند.

 

تا 15 دی تخفیف 8 درصدی 

 

تا 10 بهمن تخفیف 4 درصدی

 

علاوه بر این تخفیفات مسافرانی که با ما سفر داشتند بر اساس تعداد روز سفر، روزی 1000 تومان تخفیف می گیرند.

سفرنامه

روز 1

حرکت شب رو به سمت کازرون

روز 2

صرف صبحانه ، بازدید از شهر باستانی بیشاپور، نقش برجسته های تنگ چوگان ،ادامه مسیر به سمت بوشهر وصرف ناهار، بازدید از عمارت دهدشتی، پیاده روی در ساحل بوشهر، اقامت در هتل

روز 3

صرف صبحانه، حرکت به سمت دلوار ، بازدید از موزه رئیس علی دلواری، صرف ناهار در خورموج، بازدید از گنبد نمکی جاشک،حرکت به سمت سیراف، اقامت در خانه محلی

روز 4

صرف صبحانه، بازدید از سیستم آب رسانی قدیمی بندر سیراف، قایق سواری در بندر سیراف، حرکت به سمت فیروز آباد و صرف ناهار،بازدید از کاخ اردشیر بابکان، حرکت به سمت مرودشت، شب مانی در اقامتگاه بومگردی مرودشت

روز 5

صرف صبحانه ،بازدید از آرامگاه کوروش کبیر، حرکت به سمت اصفهان، صرف ناهار و بازگشت به سمت تهران

پذیرایی و اقامت

روز صبحانه ناهار شام اقامت
مکان توسط مکان توسط مکان توسط محل توضیحات
1 - - - - - - اتوبوس VIP 25 نفره تخت شو
2 رستوران آرند تور رستوران مسافر خانه محلی آرند تور هتل آپارتمان بوشهر
3 خانه محلی آرند تور رستوران مسافر خانه محلی آرند تور خانه محلی سیراف
4 خانه محلی آرند تور رستوران مسافر خانه محلی آرند تور اقامتگاه بومگردی مرودشت
5 خانه محلی آرند تور رستوران مسافر - - - -
سهم آرندتور 7 وعده غذا شامل: 4 وعده صبحانه، 3 وعده شام
سهم آرندتور 5 بار میان‌وعده
سهم مسافر 4 وعده غذا شامل: 4 وعده ناهار

لوازم ضروری

بادگیر چراغ قوه داروهای شخصی
کارت شناسایی کرم ضد آفتاب وسایل نظافت شخصی
کفش پیاده روی فلاسک چای کیسه خواب
یک دست لباس اضافه قمقمه کوله یکروزه
زیر انداز لباس گرم دفترچه بیمه
کوله چند روزه کلاه و عینک آفتابی لباس مناسب فصل
لیوان و بطری آب دمپایی حوله

توضیحات مهم

تور بوشهر پاییز 97

استان بوشهر از استان‌های جنوبی  ایران و هفدهمین استان بزرگ کشور به لحاظ مساحت است که در حاشیه  خلیج همیشه فارس قرار دارد. مرکز استان  بوشهر  بندر بوشهر می‌باشد. دیمی‌ترین نشانه‌های به دست آمده از سکونت در سرزمین بوشهر، به عهد عیلامی و تمدن بین‌النهرین برمی‌گردد. در زمان مادها در آغاز سده هشتم قبل از میلاد سرزمین بوشهر جزء یکی از ایالت های جنوب غربی آن دولت بوده و در زمان حکومت هوخشتره جزو ساتراپ‌نشین چهاردهم دولت ماد بوده‌است. از دوره هخامنشیان آثار با ارزشی در اطراف شهر برازجان کشف شده‌است. در دوره ساسانیان و در زمان اردشیر بابکان شهر و رام اردشیری در دو فرسنگی شهر بوشهر بنا نهاده شد که اکنون خرابه‌های آن به نام ریشهر معروف است. شهر بوشهر در گذشته به اسامی لیان، ریشهر، راشهر، انطاکیه، بندر نادری یا ابوشهر نامیده می‌شده‌است. از اواخر قاجاریه تا سال ۱۳۱۶ کشور ایران به ۲۷ بخش تقسیم شده بود که بوشهر، بنادر و جزایر خلیج فارس یکی از این بخشها محسوب می‌گردید.

 ازجاذبه های قابل بازدید در بوشهر می توان به شهر باستانی سیراف  و قبرهای سنگی و دخمه های باستانی اش، شهر باستانی ریشهر، بافت شهر بوشهر، خانه ی رئیسعلی دلواری (موزه)، کلیسای خارک،گور دختر، خانه ی رافائل، کلیسای ارامنه ی گریگوری،  کوه باستانی پردیس جم، عمارت طاهری بوشهرو..... اشاره نمود.

استان بوشهر

بر اساس کاوش های انجام شده، منطقه بوشهر،پیش از ورود و استقرار (آریایی ها) محل سکونت نژاد های بومی و گروه های مختلفی بوده است. در دوره حکومت  (عیلامی ها) این منطقه که لیان نامیده می شد از بندر دیلم شروع شده و تا بندر سیراف قدیم در حوالی بندر طاهری در شهرستان کنگان ادامه داشت. لیان به معنی آفتاب درخشان یا سرزمین آفتاب درخشان است که نامی عیلامی محسوب می شود. اهمیت این منطقه در آن زمان بیشتر به لحاظ حفاظت دریایی مرزهای جنوبی، تجارت با حوزه جنوب شرقی دریای پارس – نواحی اقیانوس هند و جنوب شرقی آسیا و از همه مهم تر داشتن موقعیت مهم مذهبی یعنی وجود (معبد ایزد بانوی بزرگ لیان) بود. همچنین مطابق خشت نوشته عصر عیلامی که از محلی به نام (تل پی تل) یعنی (تپه ای کنار تپه ای) در جنوب محله امام زاده بوشهر به دست آمده است. معبد بزرگ خدای عیلامی (ان شوشیناک) نیز در این منطقه قرار داشت. سرزمین بوشهر در دوران حکومت هخامنشیان جزو یکی از ساتراپ نشین های پارس بود. در زمان حکومت سلوکیان و ساسانیان بوشهر یا (ریو اردشیر) به عنوان بندر مهم تجاری و فرهنگی مورد توجه بود. ساسانیان در(ریواردشیر) که بعد ها (ریشهر) نام گرفت، قلعه مستحکمی با دیوار های بلند و برج بنا کردند که اطراف این دیوار از یک طرف به سمت دریا بود و از سه طرف دیگر مشرف به خندق های عظیمی بود که هنگام حمله احتمالی دشمن و یا هر گونه خطری، از آب دریا پر می شد. با سقوط سلسه ساسانی به دست اعراب مسلمان تمدن و فرهنگ (ریشهر) نیز رو به زوال گذاشت.

فتح ریشهر به دست مسلمانان به اندازه ای اهمیت داشت که جمعیز از مورخان اسلامی آن را با فتح قادسیه مقایسه کرده اند. بلاذری در فتوح البلدان می نویسد: (در این جنگ در دشواری و کثرت نعمتی که به دست مسلمین افتاد، همانند جنگ قادسیه بود) در خصوص اوضاع ریشهر پس از سقوط آن به دست مسلمانان تا زمان روی کار آمدن نادر شاه افشار اطلاعات اندکی در دست است. اقدام های نادر شاه و سیاست دریایی او برای مبارزه با عثمانی ها و گسترش قلمرو دریایی در خلیج فارس سبب شد تا این شهر بندری بار دیگر مورد توجه قرار گیرد. وی آن جا را به عنوان پایگاه ناوگان دریایی خود در خلیج فارس برگزید و نامش را به (بندر نادریه) تغییر داد. (نادر شاه) با به کار گمارد نیک تاجر انگلیسی به نام (جان التون) بوشهر را به صورت یک مرکز مهم کشتی سازی و پادگان نظامی درآورد. با مرگ نادر در سال 1160ه. ق سپاه دریایی او بین حکام بوشهر و بندر عباس تقسیم شد. شیخ ناصر خان آل مذکور، که در دوران نادر یکی از سالاران وی بود، پس از مرگ نادرشاه کشتی ها و ناوگان مستقر در بوشهر را تصرف کرد و حکومت مقتدرانه (خاندان آل مذکور) که قریب یکصد سال بر بوشهر حکمرانی کردند را بنیان نهاد. بوشهر در زمان (خاندان آل مذکور) رو به عمران و آبادانی گذاشت و روابط تجاری گسترده ای با هلندی ها برقرار کرد. در دوره زمامداری (کریم خان زند) بوشهر و تاریخ آن وارد مرحله تازه ای شد.

در سال 1177 ه.ق انگلیسی ها با حمایت شیخ ناصر خان آل مذکور قرارداد معروفی با کریم خان زند منعقد کردند که این قرارداد زمینه ساز حضور استعماری انگلیسی ها در جنوب ایران و خلیج فارس بود. بوشهر، در دوره کریم خان بندر بازرگانی اصلی ایران به شمار می آمد. در دوران قاجاریه این سرزمین به صورت بندر مهم تجاری، فرهنگی و سیاسی درآمد. بوشهر در دوره فاجار معتبر ترین بندر تجاری ایران بود  بطوری که اکثر دولت خارجی مانند انگلیس، روسیه، آلمان، ایتالیا، فرانسه، هلند، نروژ و عثمانی در این شهر دفتر نمایندگی سیاسی و تجاری دایر کردند و به دروازه جنوبی ایران برای تبادل افکار سیاسی و مناسبات فرهنگی تبدیل شد. به نوشته (دائره المعارف ایرانیکا) در آغاز سده نوزدهم میلادی پس از نا آرامی هایی که نمایانگر پیدایش خاندان قاجار بود سالانه نزدیک به صد کشتی انگلیسی و عربی از هند و مسقط برای انجام امور بازرگانی وارد بندر می شدند و با خود پارچه، انواع ادویه، چای، برنج، شکر و غیره از اروپا، هند و چین می آوردند. در سال 1333 ه.ق نیز در زمان جنگ جهانی اول و به دنبال قیام (رییسعلی دلواری) علیه منافع انگلیسی ها در جنوب ایران انگلیسی ها نیروی تقویتی به بوشهر اعزام کرده و شهر بوشهر را اشغال نمودند. پس از پایان جنگ جهانی اول و با روی کار آمدن رضا پهلوی بوشهر همچنان کانون پر تشنج وقایع باقی ماند و خوانین بسیاری علیه حاکمیت رضا شاه سر به طغیان برداشتند. در دوره حاکمیت رضا پهلوی با کشیده شدن راه آهن سراسری و انتقال حجم عمده داد و ستد های تجاری از ایران به بصره در دوره حکومت رضا پهلوی و نیز پس از جنگ جهانی دوم بوشهر جایگاه خود را به عنوان ستاد فرماندهی انگلیسی های مقیم در حوزه خلیج فارس از دست داد. این منطقه در زمان جنگ تحمیلی عراق به ایران نیز ایفاگر نقش های اقتصادی و استراتژیکی مهمی بود و هم اکنون از نظر استراتژیکی، اقتصادی و گردشگری برای ایران دارای اهمیت بسیاری است. استان بوشهر در سال 1352 ه.ش به استانی مستقل تبدیل شد که با در بر گرفتن شهرستان ها، شهر ها و روستاهای متعدد ار جمله مناطق مهم جنوب ایران به شمار می آید.

وجه تسمیه: برگرفته از نام شهر قدیمی ریشهر، بنای ریشهر را اردشیر ساسانی نهاد و در آن زمان بدان رام اردشیر می گفتند.

غذاهای محلی: لورک، رنگینک، فلیه ماهی، قلیه میگو، نون مشتک، شلشک، رشته تپک، شله خرما، آب کرکو، شله گندمی، لق لق، دال عدس، اواردک، اشکنه، حلوای خرما، سمبوسه، خوش کدو تنبل.

موقعیت جغرافیایی

استان بوشهر از نظر موقعیت جغرافیایی از دو بخش (جلگه ای) و (کوهستانی) تشکیل شده است. بخش جلگه ای این استان در امتداد خلیج فارس قرار دارد و هرچه از سمت شمال و شمال غربی به طرف جنوب و جنوب شرقی پیش رویم بر عرض جلگه ای آن افزوده می شود و اما بخش کوهستانی استان که در شمال و شرق آن واقع شده از دو رشته کوه (گچ ترش) و (نوکند) تشکیل شده که در سراسر طول استان به موازات هم امتداد یافته اند و در حقیقت دنباله (رشته کوه های زاگرس) هستند.

عوامل متعددی در جریان آب و هوایی منطقه تاثیر به سزایی دارد که از آن جمله می توان به کمی ارتفاع،قرار گرفتن در محدوده عرض های جغرافیایی پایین، مجاورت با دریا، وزش بادهای گرم جنوب غربی و بادهای گرم و مرطوب دریایی، عبور پاییزی – زمستانی طوفان های موسمی سودانی و مدیترانه ای اشاره کرد. در خصوص آب و هوای استان می توان گفت: آب و هوای منطقه در داخل استان، به دلیل نزدیکی به خط استوا و کمی ارتفاع (گرم و خشک بیابانی) و در نوار ساحلی گرم و مرطوب است. رودهای این استان به علت عبور از طبقات نمکی معمولا شور و غیر قابل شرب هستند که مهم ترین آنها عبارتند از: رودمند، رود دالکی، رود شاپور، رود حله، رود اهرم و رود شور. همچنین از رود های فصلی استان بوشهر می توان به رود اهرم، رود دره آبداری، رود گپ و رود شور گناوه اشاره کرد.

بندر تاریخی سیراف

سیراف شهری باستانی واقع در  در استان بوشهر یکی از آثار تاریخی می باشد.سیراف یکی از قدیمیترین بنادر ایران است که زمانی دارای رونق فراوانی بوده‌است. شهر باستانی «سیراف» دارای معماری خاصی می‌باشد که بسیار شبیه به روستای  ماسوله در شمال کشور می‌باشد، بندری که در آن زمان بیش از سیصدهزار نفر جمعیت داشته و به دلیل آزادمنشی دینی در این بندر بین المللی پیروان مذاهب گوناگونی همچون: زرتشتیان، مسیحیان، مانویان، یهودیان، بوداییان و اقوامی همچون: رومیان، یونانیان و چینی ها در بندر سیراف زندگی می کرده اند. گورستان های بازمانده از پیروان دین های گوناگون در شهر باستانی سیراف نشانگر این آزادی دینی بندر ایرانی سیراف بوده ا ست.بازمانده‌های شهر باستانی سیراف در نزدیکی بندر سیراف کنونی دیده می‌شود.

دخمه های باستانی سیراف

دخمه های باستانی در ارتفاعات مشرف بر دامنه کوه های شمالی سیراف قرار دارند، محققان از آن بعنوان حوضچه‌های نگهداری و استعمال  آب باران و یا به عنوان قبور سنگی یاد می‌کنند.

نکات مهم هنگام ثبت نام

 1. همسفران گرامی می توانند هزینه سفر را به یکی از حساب های زیر وایز نمایند:
  نام بانک شماره حساب شماره کارت صاحب حساب
  ملت 4469996574 6104-3378-6415-6078 سیداردشیر جلیلی نومندان
  پارسیان 82000368519002 6221-0610-7897-0599 سیداردشیر جلیلی نومندان
  ملی 0308464031001 6037-9918-9325-6424 سیداردشیر جلیلی نومندان
 2. پس از واریز هزینه سفر ارائه ( فیش واریزی ، نام و نام خانوادگی ، کدملی ، تاریخ تولد ) به دفتر آرند تور از طریق تلگرام یا واتس اپ به شماره های زیر  الزامی میباشد.
 3. با توجه به محدودیت ظرفیت، اولویت با کسانی است که سریع‌تر نسبت به ثبت نام خود اقدام نمایند.
 4. تمامی مسافرین در طول سفر دارای بیمه مسئولیت مدنی میباشند. تعهدات این بیمه : ( هزینه های پزشکی هر نفر تا سقف 100.000.000 ریال ، غرامت فوت و نقص عضو هر نفر 2.310.000.000 )
 5. خواهشمند است پس از واریز وجه لطفا با شماره‌های گروه تماس گرفته و شماره فیش واریزی را اعلام فرمائید.
  44957051 09304403100 09387419200

تورهای همزمان با این تور

نام سفر مدت
تور آبشار شوی تا کول خرسان سد دز تعطیلات بهمن 97 3.5 روزه
تور خوزستان شوش شوشتر لرستان تور خوزستان تعطیلات بهمن 97 VIP 3.5 روزه
تور طبس تا کویر حلوان کال جنی تعطیلات بهمن 97 VIP 3.5 روزه
تور کویر مصر تور کویر مصر تعطیلات بهمن 97 VIP A 2.5 روزه
Copyright © 2018 arandtour.com All rights reserved.