021 44142598
021 4495 7051
021 4414 2598
آرند تور

925,000 تومان

سفر 3.5 روزه (3 روز و 2 شب)

جاذبه‌ها:

مجموعه ثبت جهانی شهر سوخته، موزه شهر سوخته، دهانه غلامان، سد چاه نیمه، مجموعه کوه خواجه، آرامگاه خواجه، روستای قلعه نو،  موزه زابل، بازار زابل، قلعه قلج، قلعه رستم، موزه زاهدان و بازار رسولی زاهدان 

اطلاعات حرکت

محل حرکت: میدان آرژانتین ابتدای خیابان الوند

زمان حرکت: جمعه 1399/01/01 - ساعت 11:00 صبح

(لطفا نیم ساعت قبل از حرکت در محل حضور داشته باشید)

وسیله نقلیه اصلی: اتوبوس VIP

استان مورد بازدید: سیستان و بلوچستان

  درجه سختی:

امروز 30 شهریور 1398

شنبه یک دو سه چهار پنج جمعه
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15

سفرنامه

روز 1

حرکت به سمت زاهدان

روز 2

صرف صبحانه، صرف ناهار در زاهدان، ادامه مسیر برای بازدید از شهر سوخته، موزه شهر سوخته، ادامه مسیر به سمت روستای قلعه نو برای اقامت و صرف شام

روز 3

صرف صبحانه - بازدید از دهانه غلامان - ادامه مسیر به سمت سد چاه نیمه و گشت در ساحل آن، بازگشت به سمت زابل، بازدید از موزه زابل، صرف ناهار ادامه مسیر برای دیدار از کوه خواجه و آرامگاه خواجه، حرکت به سمت اقامتگاه - صرف شام

روز 4

صرف صبحانه - حرکت به سمت موزه زاهدان و دیدار از موزه، زمان آزاد برای خرید سوغات در بازار رسولی زاهدان، بازگشت به سمت تهران

پذیرایی و اقامت

روز صبحانه ناهار شام اقامت
مکان توسط مکان توسط مکان توسط محل توضیحات
1 - - - - - - اتوبوس vip 25 نفره تخت شو
2 رستوران آرند تور رستوران مسافر اقامتگاه سنتی آرند تور اقامتگاه بومگردی زاهدان
3 اقامتگاه سنتی آرند تور رستوران مسافر اقامتگاه سنتی آرند تور اقامتگاه بومگردی زاهدان
4 اقامتگاه سنتی آرند تور رستوران مسافر - - اتوبوس vip 25 نفره تخت شو
سهم آرندتور 5 وعده غذا شامل: 3 وعده صبحانه، 2 وعده شام
سهم آرندتور 3 بار میان‌وعده
سهم مسافر 3 وعده غذا شامل: 3 وعده ناهار

لوازم ضروری

کارت شناسایی داروهای شخصی وسایل نظافت شخصی
کفش پیاده روی لباس گرم کوله چند روزه
لباس مناسب فصل لیوان

لوازم پیشنهادی سفر

بادگیر قمقمه آب کرم ضد آفتاب
کلاه نقاب دار عینک آفتابی صندل طبیعت گردی

توضیحات مهم

سیستان و بلوچستان دومین استان پهناور با آب و هوایی گرم و خشک است.

سیستان و بلوچستان از شهرستان های کوچک تشکیل شده است که در شمال و جنوب استان سیستان و بلوچستان واقع شده اند شامل:

زاهدان، میرجاوه، خاش، سراوان، ایرانشهر، نیکشهر، چابهار، سرباز، کنارک، دلگان، مهرستان، سیب وسوران، بمپور، قصر قند، فنوجزابل، زهک، نیمروز، هامون و هیرمند در استان سیستان و بلوچستان میباشد.

نام سرزمین سیستان و بلوچستان برگرفته از (سکاستان)است که به معنی سرزمین قدم سکا می باشد.

شهر سوخته:

سیستان وبلوستان به شهر سوخته شناخته شده است که براثر آتش سوزی به این نام معروف شده است. و این جاذبه تاریخی در بین شهر زابل و زاهدان واقع شده است که یکی از آثار تاریخی و قدیمی عصر برنز استان سیستان و بلوچستان میباشد برای حفاظت از این آثار تاریخی 5 هزار ساله در استان سیستان بلوچستان موزه ای بنا نهاده اند که موزه شهر سوخته نام دارد اکتشافات این شهر توسط کاوشگران  ظرف و اشیای قدیمی، کتاب، بقایای انسان ها و.... میباشد.

برای اولین بار در اوایل قرن بیستم جراحی های پیچیده ای مانند جراحی چشم مصنوعی و مغز در استان سیستان و بلوچستان انجام گرفته شده بوده است.

دهانه غلامان:

یکی دیگر از آثار ملی ایران که در سیستان و بلوچستان ثبت شده است دهانه غلامان نام دارد. واقع در روستای قلعه نو  استان سیستان و بلوچستان میباشد دهانه غلامان تنها شهر خشت وگلی است که یادگار دوره هخامنشیان در استان سیستان و بلوچستان می باشد این آثار تاریخی در زیر توده های شنی پنهان شده بود و در دیوار یکی از این اتاق ها نقاشی بی نظیری کشیده شده است که حاکمی سوار بر اسب بزرگ با تیر و کمان در حال تعقیب گرازی بزرگ برای شکار بوده کشف شده است  دهانه غلامان (استان سیستان و بلوچستان)چون دهانه یا تنگه مذکور یکی از راه‌های ورودی به داخل فلات بوده و در دو سده گذشته برده فروشان غلامان آفریقایی را برای فروش از طریق این تنگه به خاک ایران وارد می‌کرده اند به این دلیل است که دهانه غلامان سیستان و بلوچستان نام گرفته است.

چاه نیمه:

در ادامه سفر تور سیستان وبلوچستان به چهار چاله طبیعی بزرگ سر میزنیم که چاه نیمه نام دارد که آب آشامیدنی تمام منطقه سیستان و بلوچستان را تامین میکند. در اطراف این چاه  در سیستان و بلوچستان پارک های جنگلی و باغ وحش زیبایی احداث شده است که منظره زیبا و خاصی را به منطقه سیستان و بلوچستان میدهد و حتی میتوان گفت این منطقه بزرگ ترین تفریگاه در شهرستان زابل استان سیستان و بلوچستان به حساب می آید.

کوه خواجه:

هر چه بیشتر برای بازدید گشت های تور سیستان و بلوچستان پیش میرویم سفر جذاب تر میشود کوه خواجه که به شکل ذوزنقه ای است ازسه دین اسلام، مسیحیت و زرتشت مقدس میباشد کوه خواجه یکی از مهم ترین آثار باستانی برجای مانده از معماری ایرانی در استان سیستان  وبلوچستان است.علت نام گذاری کوه خواجه در استان سیستان و بلوچستان وجود قبر یکی از پیروان خاندان علوی در بالای کوه میباشد.

روستای قلعه نو:

در دیگر گشت تور سیستان و بلوچستان روستایی وجود دارد به نام روستای قلعه نو با قدمت 1200 ساله در شمال سیستان و بلوچستان در شهر زابل است که یاد آور کهن معماری تاریخی ایران است که منزل های آن شهر ها از خشت و گل ساخته شده است که سقف این منازل دریچه های باریکی دارد که سبب ورود و خروج باد میشود به اسم های کولک (ورود) و سورک (خروج) میباشد. در سیستان وبلوچستان قلعه های باستانی زیادی وجود دارد که قدمت آن ها به جای مانده از هزار سال پیش از تاریخ میباشد که یکی از این قلعه ها , قلعه نو سرزمین اسرار آمیز استان سیستان و بلوچستان میباشد روستایی گردشگری و توریستی است که به نام روستای ماسوله هم معروف بوده است به دلیل محرومیت و دور بودن از مراکز شهر ناشناخته مانده است در روستای کوچک استان سیستان و بلوچستان گورستانی وجود دارد که قبرها به صورت پلکانی می باشد و قبرهای حاکمان و خان ها در اتاقهایی به نام معجزه قرار گرفته و یکی از قبر های جالب و دیدنی قبردختری است که در این گورستان کشف شده که معماری خاصی روی آن کشیده شده است که هویت این دختر هنوز مشخص نشده است.

قلعه رستم:

دیگر قلعه ای که در تور سیستان و بلوچستان بازدید دارید قلعه رستم میباشد که در جنوب غربی شهر زابل در سیستان و بلوچستان می باشد که بزرگترین قلعه در سیستان وبلوچستان مربوط به پهلوان رستم دستان در دوره صفویه می باشد در این قلعه تعدادی سکه نقره از زمان پادشاه ساسانی پیدا شده و در این قلعه تعدادی اتاق، برج های نگهبان و 15 برج دفاعی وجود دارد که هرکدام  از این اتاق و برج های نام برده شده در زمان خود کاربرد خاصی داشته است.

بعد از گشت ها برای اطلاعات بیشتر درباره آثار تاریخی این شهر به 2 موزه در سیستان و بلوچستان سر میزنیم.

موزه زابل و موزه زاهدان، در موزه زابل که همان موزه مردم شناسی شهر زابل در استان  سیستان و بلوچستان می باشد که ماکت هایی از گور های شهر سوخته، پارچه ها، مهر ها، مجسمه های مردان و زنان، سکه ها و سفالها و..... به نمایش  گزاشته شده است و دیگری موزه شهر سوخته زاهدان استان سیستان و بلوچستان میباشد که در اوایل توضیحات درباره ی این موزه توضیح کوچکی دادیم که اشیا باقی مانده از شهر سوخته توسط کاوشگرانی که پیدا شده است دراین موزه نگهداری میشود. بعد از اتمام نیمی از گشت های سیستان وبلوچستان  برای تهیه سوغات و دیدنی های جالب سیستان و بلوچستان به بازار های زاهدان و زابل میرویم که معروف ترین بازار هارا دارد بازار بزرگ و بازار سنتی سرپوشیده میباشد.

در تور سیستان و بلوچستان حتما از شیرینی ها و غذاهایش نوش جان کنید که نام تعدادی از آن ها: اوجیزک، آبگوشت، چنگال، تنورچه، دوغ پا،ماهیگ پیچ، بت، پرانی، تباهک، شوده، دود پتی، لنجو چلبک و کشک زرد میباشد

صنایع دستی استان سیستان وبلوچستان شامل: دود بافی، سفال گری، حصیر بافی، سیاه دوزی، سکه دوزی، خامه دوزی، سوزن دوزی، گلیم بافی، پلاس بافی، نمد مالی، خراطی، سفره بافی، لنج سازی و جواهرات میباشد

مردمان شهر سیستان و بلوچستان مردمان میهمان نوازی هستن برای اقامت و استراحت  در این استان از اقامتگاه های بومگردی این شهر میتوان استفاده کرد.

نکات مهم هنگام ثبت نام

 1. همسفران گرامی می توانند هزینه سفر را به یکی از حساب های زیر واریز نمایند:
  نام بانک شماره حساب شماره کارت صاحب حساب
  ملت 8548204159 6104-3375-4393-9449 سید معصوم جلیلی نومندان
  پارسیان 47000636153605 6221-0612-1289-6361 سید معصوم جلیلی نومندان
  ملی 0224907736005 6037-9975-1763-8830 سید معصوم جلیلی نومندان
 2. پس از واریز هزینه سفر ارائه ( فیش واریزی ، عکس کارت ملی یا نام و نام خانوادگی ، کدملی ، تاریخ تولد روز ماه سال ) به دفتر آرند تور از طریق تلگرام یا واتس اپ به شماره های زیر  الزامی میباشد.
 3. با توجه به محدودیت ظرفیت، اولویت با کسانی است که سریع‌تر نسبت به ثبت نام خود اقدام نمایند.
 4. تمامی مسافرین در طول سفر دارای بیمه مسئولیت مدنی میباشند. تعهدات این بیمه : ( هزینه های پزشکی هر نفر تا سقف 100.000.000 ریال ، غرامت فوت و نقص عضو هر نفر 2.310.000.000 )
 5. خواهشمند است پس از واریز وجه لطفا با شماره‌های گروه تماس گرفته و شماره فیش واریزی را اعلام فرمائید.
  02144142598 09304403100 09387419200

تورهای همزمان با این تور

نام سفر مدت
تور پیمایش ماجراجویانه بکر جنوب فارس و یزد و کرمان نوروز 99 VIP 4.5 روزه

همسفران عزیز در سفر یکروزه با تخفیف سفر کنید...

تخفیف شنبگی: 20 هزار تومان کمتر از مبلغ اصلی تور

تخفیف یک‌شنبگی: 15 هزار تومان کمتر از مبلغ اصلی تور

تخفیف دوشنبگی: 10 هزار تومان کمتر از مبلغ اصلی تور

تخفیف سه‌شنبگی: 5 هزار تومان کمتر از مبلغ اصلی تور

قابل ذکر است این تخفیفات برای 15 نفر اولی که ثبت‌نام کنند لحاظ خواهد شد...

پس عجله کنید تا جزء 15 نفر اول این سفر باشید...

Copyright © 2019 arandtour.com All rights reserved.