021 4495 7051
021 4414 2598
آرند تور
این تور برگزار شده است.
تور ترکمن صحرا خالدنبی مهر 98 (VIP 25) بومگردی سفری به دیار ترکمن ها سرزمین اسب های وحشی
محدود

635,000 تومان

ظرفیت باقیمانده 6 نفر

سفر 2.5 روزه (2 روز و 1 شب)

جاذبه‌ها:

تور ترکمن صحرا، تور ترکمن صحرا پاییز 98، تور ترکمن صحرا و خالدنبی مهر 98

طبیعت پاییزی منطقه ترکمن صحرا، گنبد کاووس (بزرگترین برج آجری جهان)، قبرستان باستانی و آرامگاه خالد نبی و آرامگاه چوپان آتا، صرف غذای چکدرمه، بازدید از مرکز پروش اسب ترکمن و زمان آزاد برای عکاسی و اسب سواری اختیاری

اطلاعات حرکت

محل حرکت: میدان آرژانتین ابتدای خیابان الوند

زمان حرکت: پنج شنبه 1398/07/25 - ساعت 23:00

(لطفا نیم ساعت قبل از حرکت در محل حضور داشته باشید)

وسیله نقلیه اصلی: اتوبوس VIP

وسیله نقلیه محلی: مینی بوس

استان مورد بازدید: گلستان

  درجه سختی:

امروز 30 مهر 1398

شنبه یک دو سه چهار پنج جمعه
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

سفرنامه

روز 1

حرکت شب رو به سمت بندر ترکمن

روز 2

صرف صبحانه در رستوران،حرکت به سمت گنبد کاووس، بازدید از اثر ثبت جهانی میل گنبد، صرف غذای محلی (چکدرمه) برای ناهار دراقامتگاه بومگردی، پیاده روی و بازدید از طبیعت هزاردره و قبرستان باستانی و آرامگاه خالد نبی و مقبره چوپان آتا، شب نشینی و لذت شنیدن موسیقی محلی در اوبه های عشایری ترکمن و اقامت در اقامتگاه بومگردی

روز 3

صرف صبحانه، حرکت به صوفیان، بازدید از مرکز پرورش اسب ترکمن و زمان آزاد برای اسب سواری اختیاری و عکاسی، صرف ناهار در رستوران، بازگشت به تهران

پذیرایی و اقامت

روز صبحانه ناهار شام اقامت
مکان توسط مکان توسط مکان توسط محل توضیحات
1 - - - - - - اتوبوس VIP 25 نفره تخت شو
2 خانه محلی آرند تور خانه محلی آرند تور خانه محلی آرند تور خانه محلی تجهیز شده گچی سوء
3 خانه محلی آرند تور رستوران آرند تور - - - -
سهم آرندتور 5 وعده غذا شامل: 2 وعده صبحانه، 2 وعده ناهار، 1 وعده شام
سهم آرندتور 2 بار میان‌وعده
در این سفر مسافر نیاز به آوردن وعده غذایی ندارد.

لوازم ضروری

کارت شناسایی داروهای شخصی وسایل نظافت شخصی
کفش پیاده روی کوله چند روزه لباس مناسب فصل
اصل شناسنامه برای زوجین لیوان

لوازم پیشنهادی سفر

دفترچه بیمه زیر انداز پانچو
فلاسک چای حوله قمقمه آب
کرم ضد آفتاب عینک آفتابی

شرایط و مقررات مهم

ترتیب سوار شدن مسافرین در وسیله نقلیه به ترتیب اولویت ثبت نام می باشد.

توضیحات مهم

برسی جاذبه های تور ترکمن صحرا:

در شمال شرقی ایران منطقه ای بکر و رویایی وجود دارد که ترکمن صحرا نام دارد که در فصل بهار بسیار تماشایی و سرسبز می باشد ترکمن صحرا دارای شهر های گردشگری زیادی می باشد که در سفر به این تور به تعدادی ازجاذبه های گردشگری که در شهر های مختلف ترکمن صحرا قرار دارد دیدن میکنیم.

جزیره آشوراده در تور ترکمن صحرا:

اولین جاذبه ی گردشگری که در ترکمن صحرا به سراغش میرویم جزیره آشوراده میباشد که این جزیره ازقدمت بالایی برخوردار میباشد که امروزه یکی از 59 منطقه بین المللی ذخایر طبیعی زمین در ترکمن صحرا ثبت شده است که در فصل های گوناگون زیستگاه دو گروه از پرندگان بومی مهاجر و پستانداران است که شامل: دراح، قرقاول، کاکایی، چوب پا، گیرانشاه، فلامینگو و غاز می باشد.که جزیره آشوراده یکی از پرطرفدار ترین مکان های گردشگری ترکمن صحرا می باشد که آب و هوای خوب ومعتدل دارد و تنها جزیره ایرانی در دریای خزر میباشد.جزیره آشوراده 3جزیره در کنار هم بوده که به دلیل بالا آمدن سطح آب دریای خزر دو جزیره آن زیر آب رفته اند و حالا فقط همین یک جزیره روی آب باقی مانده است.

دریای خزر در تور ترکمن صحرا:

در ادامه ی سفر به سراغ دریای خزر میرویم که دریای خزر یکی از شگفتی های منطقه خاورمیانه است که در دیدو بازدید های شهر ترکمن صحرا  به آن اشاره شده است دریای خزر متصل به هیچ دریا و رودخانه ای نیست و بزرگ ترین دریاچه جهان کشور است مکانی زیبا و خاطره انگیز است که در شمال کشور ایران قرار دارد که 115 گونه ماهی در این دریا وجود دارد که شکل و شمایل مختلف و گوناگونی دارد و 500نوع گونه گیاه هم در این منطقه وجود دارد که در هیچ کجای دیگر یافت نمیشود  آب دریای خزر 1/3 بیشتر، از آب های دریاهای دیگر شور است. در طرح ساحلی روستای محمود آباد و همچنین طرح ساحلی قرق در نزدیکی این منطقه می توان از زیبایی های دریای خزر بیشتر استفاده کرد ودر تور ترکمن صحرا به همراه همسفران در دریای خزر قایق سواری کنید و از مناظر اطراف دریای خزر دیدن کنید.

بلندترین برج آجری گنبد کاووس در تور ترکمن صحرا:

بلند ترین و بزرگ ترین برج آجری در ترکمن صحرا گنبد کاووس میباشد که برفراز تپه ای خاکی که در نزدیک به 15 متر از زمین بلند تر است قرار دارد این بنا به فرمان قابوس بن وشمگیر پادشاه سده ی چهارم هجری بوده در شهر گنبد قابوس ترکمن صحرا بنا شده و سبک معماری این گنبد به شیوه معماری رازی بوده است گنبد کاووس بدلیل زلزله شهر گنبد قابوس که نمادی از تمدن اسلامی و جهانی بود با خاک یکسان شده و بعدها بقایای آن در قسمت شرقیِ شهر گنبد قابوس کشف شد

امروزه گنبد کاووس یکی از شهر های زیبا ودیدنی شهر ترکمن صحرا میباشد که در دوران کهن به جرجان معروف بوده است.

آبشار کبودوال در تور ترکمن صحرا:

جاذبه ی جالب و دیدنی دیگر ترکمن صحرا آبشار کبودوال میباشد که تنها آّبشار خزه ای ایران است که این آبشار از چشمه های جنوبی تشکیل شده  در عمق دره ای که جنگل انبوهی آن را پوشانده قرار گرفته است.آبشار های کوچک و بزرگی در امتداد رودخانه کبودوال خودنمایی می کنند که در زیر هر آبشار حوضچه های جالبی بوجود آمده که برخی برای شنا و آب تنی استفاده می کنند آبشار کبودوال به عنوان مهم ترین جاذبه ی گردشگری در ترکمن صحرا میباشد آب این آبشار زلال و شفاف بوده. زمزه ی حرکت آب در فضای آرام و سکوت جنگل بهترین وسیله تسکین و آرامش برای مسافران تور ترکمن صحرا است.

گورستان خالدنبی در تور ترکمن صحرا:

در ادامه گشت ها به سراغ قبرستانی معروف در ترکمن صحرا که با حقایق هایی جالب مواجه است میرویم که قبرستان باستانی یکی از قبرستان های قدیمی و تاریخی مسلمانان محسوب میشود که در روستای سفید چاه ترکمن صحرا قرار داد و قدمت این قبرستان به حدود  1200سال  پیش باز می گردد که تعدادی از محلی های ترکمن صحرا میگویند سنگ قبرهای بزرگ نشانگر  مردانی هستند که کلاه بر سرو شال بر کمر دارند و همچنین سنگ قبر های کوچک به شکل زنان هستند و سنگ قبر کروی شکل و گرد هستند که میگویند این مکان جالیز هندوانه هایی بوده است که بر اثر نفرین تبدیل به سنگ شده اند و بعضی از آنان را پیکره سنگ شده دشمنان خالدنبی می دانند که گرفتار خشم خداوند شده و به شکل سنگ در آمده اند.

آرامگاه خالد نبی در تور ترکمن صحرا:

در ترکمن صحرا زیارتگاهی وجود دارد که زیارتگاه خالد نبی میباشد که جز چهارم پیامبری است که پس از حضرت عیسی و محمد می زیسته.اسم کامل این پیامبر خالد بن سنان است که ترکمنی ها او را خالد نبی میخوانند او 6132 سال بعد از به دنیا آمدن حضرت آدم بر تخت نشسته و وظیفه ی خالد بن سنان سفر کردن به همه ی شهر ها بوده تا مردم را به دین مسیح دعوت کند. فاصله زمانی بین ظهور خالد نبی و ولادت حضرت محمد چهل سال است یعنی 40 سال قبل از ولادت پیامبر به ظهور می رسد. تاریخ دقیق زیارتگاه خالد نبی در ترکمن صحرا موجود نیست زیارتگاه خالد نبی زیارتگاهی ساده و بی پیرایه است و از یک 4 دیواری کاملا سفید تشکیل شده در کنار زیارتگاه خالد نبی آرامگاه چوپان آتا قرار دارد که یکی از یاران و همراهان خالدنبی بوده است که مورد توجه و احترام ترکمن ها قرار می گرفته.

بر بالای زیارتگاه گنبدی سبز رنگ وجود دارد و در روبه روی زیارتگاه درختی وجود دارد که پارچه های رنگی به آن گره زده اند محلی های ترکمن صحرا می گویند که این درخت حاجات مردم را بر آورده میکند و کسانی که نذر دارند یک تکه پارچه به درختچه می بندند تا حاجاتشان برآورده شود.

منطقه هزار دره در تور خالدنبی:

در ادامه ی گشت و گزار کوه های هزار دره ترکمن صحرا یکی از مکان هایی است که همه ی گردشگران را حیرت زده می کند. منطقه هزار دره ترکمن صحرا با تپه هایی سر سبز میباشد که در یک هوای دلپذیر میتوانید ساعت ها در این منطقه تفریح و استراحت کنید. این تپه های زیبا در هر فصلی به رنگ خاصی در می آیند که در هر فصل تپه ها زیبایی خاص خود را دارند تعداد تپه های هزار دره از شمارش خارج است  و پیاده روی برروی این تپه ها بسیار لذت بخش میباشد.

در ترکمن صحرا غذای محلی و سنتی ترکمنی ها چکدرمه میباشد که در تور ترکمن صحرا برای گردشگرانی که به ترکمن صحرا میروند تهیه میکنند قدمت این غذای محلی بیشتر از هزار سال است که طرز تهیه این غذا پخت همزمان گوشت گوسفندی و برنج  میباشد که شبیه به استامبولی میباشد  این غذای محلی انواع های مختلفی دارد: چکدرمه گوشت – چکدرمه با گوشت پرنده شکم پر – چکدرمه ماهی شکم پر....

نکات مهم هنگام ثبت نام

 1. همسفران گرامی می توانند هزینه سفر را به یکی از حساب های زیر واریز نمایند:
  نام بانک شماره حساب شماره کارت صاحب حساب
  ملت 8548204159 6104-3375-4393-9449 سید معصوم جلیلی نومندان
  پارسیان 47000636153605 6221-0612-1289-6361 سید معصوم جلیلی نومندان
  ملی 0224907736005 6037-9975-1763-8830 سید معصوم جلیلی نومندان
 2. پس از واریز هزینه سفر ارائه ( فیش واریزی ، عکس کارت ملی یا نام و نام خانوادگی ، کدملی ، تاریخ تولد روز ماه سال ) به دفتر آرند تور از طریق تلگرام یا واتس اپ به شماره های زیر  الزامی میباشد.
 3. با توجه به محدودیت ظرفیت، اولویت با کسانی است که سریع‌تر نسبت به ثبت نام خود اقدام نمایند.
 4. تمامی مسافرین در طول سفر دارای بیمه مسئولیت مدنی میباشند. تعهدات این بیمه : ( هزینه های پزشکی هر نفر تا سقف 100.000.000 ریال ، غرامت فوت و نقص عضو هر نفر 2.310.000.000 )
 5. خواهشمند است پس از واریز وجه لطفا با شماره‌های گروه تماس گرفته و شماره فیش واریزی را اعلام فرمائید.
  02144142598 09304403100 09387419200

تورهای همزمان با این تور

نام سفر مدت
تور یزد با قطار مهر 98 3 روزه
تور کویر مصر مهر 98 (25 VIP) اجرای دوم 2.5 روزه
تور یک روزه فیلبند مهر 98 1 روزه

همسفران عزیز در سفر یکروزه با تخفیف سفر کنید...

تخفیف شنبگی: 20 هزار تومان کمتر از مبلغ اصلی تور

تخفیف یک‌شنبگی: 15 هزار تومان کمتر از مبلغ اصلی تور

تخفیف دوشنبگی: 10 هزار تومان کمتر از مبلغ اصلی تور

تخفیف سه‌شنبگی: 5 هزار تومان کمتر از مبلغ اصلی تور

قابل ذکر است این تخفیفات برای 15 نفر اولی که ثبت‌نام کنند لحاظ خواهد شد...

پس عجله کنید تا جزء 15 نفر اول این سفر باشید...

Copyright © 2019 arandtour.com All rights reserved.