021 44957051
021 4495 7051
آرند تور

350,000 تومان

سفر 2 روزه (2 روز و 1 شب)

جاذبه‌ها:

طبیعت زیبای جنگل های سلمانشهر، غار آبی دانیال، روستای اسل محله، طبیعت زیبای منطقه 2000، دشت دریاسر، دورنمای قله سیالان

دریاسر و غار دانیال تور دریاسر اردیبهشت 98

اطلاعات حرکت

محل حرکت: میدان آرژانتین ابتدای خیابان الوند

زمان حرکت: پنج شنبه 1398/02/12 - ساعت 04:30 صبح

وسیله نقلیه اصلی: میدل باس

استان مورد بازدید: مازندران

  درجه سختی:

امروز 06 فروردین 1398

شنبه یک دو سه چهار پنج جمعه
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27

درباره سفر

 

 

سفرنامه

روز 1

حرکت به سمت تنکابن، صرف صبحانه در جاده چالوس، ادامه مسیر به سمت تنکابن، بازدید از غار آبی دانیال، صرف نهار در طبیعت، حرکت به سمت دشت دریاسر، اقامت در خانه محلی در دریاسر

روز 2

صرف صبحانه در خانه محلی، پیاده روی در دشت دریاسر، تایم آزاد برای عکاسی (یکی از زیباترین سوژه های عکاسی دور نمای قله سیالان) و منطقه 2000، حرکت به سمت تهران، صرف نهار در رستوران، ادامه مسیر به سمت تهران

پذیرایی و اقامت

روز صبحانه ناهار شام اقامت
مکان توسط مکان توسط مکان توسط محل توضیحات
1 رستوران آرند تور طبیعت مسافر خانه محلی آرند تور خانه محلی دریاسر
2 خانه محلی آرند تور رستوران آرند تور - - - -
سهم آرندتور 4 وعده غذا شامل: 2 وعده صبحانه، 1 وعده ناهار، 1 وعده شام
سهم آرندتور 2 بار میان‌وعده
سهم مسافر 1 وعده غذا شامل: 1 وعده ناهار

سایر خدمات

تنکابن 

ناحیه تنکابن قبلآ جزو گیلان بود و حدشرقی آن به نمک آبرود می رسید. خرم آباد (شهسوار) حاکم نشین نواحی قشلاقی و دو هزار حاکم نشین ییلاقی آن محسوب می شد. آثار و اشیایی که در ناحیه کلاردشت و تپه های اطراف آن برحسب تصادف به دست آمده است،نشان می دهند که این منطقه در دوره های گذشته،آباد و از تمدن ویژه ای برخوردار بوده است. تنکابن یا شهسوار در گذشته های دور رستمدار هم خوانده می شد. پادوسبانان تا زمان شاه عباس اول حکومت محلی این منطقه را در اختیار داشتند. از دوران صفویه تا سال 1209 هجری قمری که آغاز سلطنت آغامحمدخان قاجار است،این شهر فیض نامیده می شد. در دوره قاجاری نام آن را مجددآ تنکابن خواندند. پس از سقوط قاجاریه و با روی کار آمدن پهلوی اول،نام این شهر شهسوار و باوقوع انقلاب اسلامی مجددآ تنکابن شد. تنکابن امروزی شهری آباد و دیدنی است.

لوازم ضروری

بادگیر چراغ قوه کارت شناسایی
داروهای شخصی کرم ضد آفتاب وسایل نظافت شخصی
کفش پیاده روی فلاسک چای کیسه خواب
یک دست لباس اضافه زیر انداز لباس گرم
یک وعده غذای سبک قابل حمل در کوله کفش مناسب کوهپیمایی کوله چند روزه
عینک آفتابی قاشق، چنگال و بشقاب کلاه ایمنی
ملحفه و پتوی مسافرتی

توضیحات مهم

 

ترتیب سوار شدن مسافرین در وسیله نقلیه به ترتیب اولویت ثبت نام می باشد.

 

استان مازندران 

آخرین مطالعات باستان شناسی در نزدیکی (غارهای هوتو) در بهشهر و (رستم کلا) نشان می دهد که تاریخ این سرزمین، متعلق به 400 هزار سال پیش از میلاد است. از آثار به دست آمده از این غارها چنین بر می آید که در این دوران انسان های اولیه غارنشین بودند و برای امرار معاش به شکار و جمع آوری خوراک می پرداختند.

بر اساس این یافته، باستان شناسان معتقدند که این سرزمین از قدیمی ترین سکونت گاه بشری در حاشیه دریای خزر بوده و ساکنین بومی این منطقه از حدود ده هزار سال پیش، همانند بعضی از انسان های ساکن فلات ایران، توانسته اند به طور تدریجی مراحل سیر تکاملی، از دوره پارینه سنگی، میان سنگی و نو سنگی و شهر نشینی را با موفقیت پشت سر بگذارند و برای اولین بار به اهلی کردن حیوان ها و نیز کشاورزی بپردازند.

استان مازندران کنونی بخش کوچکی از سرزمین پهناوری بود که مورخان و جغرافی نویسان آن را با نام های پشتخوارگر، فرشوادگر و پذشخوارگر یاد کرده اند.

این اسفندیار در کتاب تاریخ طبرستان، حد آن را در آذربایجان، طبرستان، گیل دیلم، ری، قومش، دامغان و گرگان می داند.البته این نام ها بیشتر در منابع دوره هخامنشی، اشکانی، ساسانی و دوره اسلامی آمده است. اما بعدها، پس از جدا شدن گیلان و گرگان یا جرجان از این ناحیه، نواحی باقی مانده، نام رویان، مازندران و طبرستان می گیرند.

برخی از مورخان اسلامی که نام طبرستان را برگرفته از دوکلمه (طبر یا تبر)و (ستان) از پسوند مکان می دانستند، نوشته اند.چون مردم طبرستان از تبر برای شکستن هیزم استفاده می کردند محل سکونت آنها به طبرستان یا تبرستان معروف شد.

سید ظهیر الدین مرعشی، (طبر) را به زبان طبری، کوه می داند. درباره ریشه واژه مازندران و نیز تاریخ پیدایش و دگرگونی آن اختلاف نظر وجود دارد. به هر حال مسلم این است که واژه مازندران در حوالی سده هفتم ه.ق، جایگزین نام طبرستان شد.آریایی ها پس از استقرار در ایران، تبرستان را (ساتراپی آریایی نژاد) خواندند.

مازندران و گیلان که در این زمان، (ساتراپی متحد) خوانده می شد، (فرشوارگر) یا (پتسخوارگر) نامیده شد. دو تن از حاکمان بومی که نامشان در کتیبه آمده عبارتند از: (اتوفرادات) که در دوره اشکانیان حکومت می کرد و دیگری هم (گوشنسف یا جوشنسف) بود که وی در زمان ساسانیان فرمانروا بود. ولی با این وجود مازندران از 1500 تا 500 سال پیش، دارای حکومتی نیمه مستقل بود. در دوره حکومت ساسانیان، (خسرو شیرین) شخصی به نام (قارن)، پسر (سوخرا) که یکی از بزرگان قوم پارس بود را به فرمان روایی مازندران منصوب کرد.

(قارن)، در مازندران سلسله ای را به وجود آورد که در واقع مبدا تقویم مازندرانی محسوب شد و این مقام را نیز، در خاندان خود موروثی کرد. مردم استان مازندران که توانسته بودند، تا دویست سال پس از ورود اسلام به ایران دین خود، یعنی دین زرتشت را حفظ کنند، رفته رفته به دین اسلام روی آوردند و بر خلاف سایر مردمان فلات ایران به مذهب شیعه گرویدند.

علت گرایش مردم مازندران به مذهب شیعه وجود سادات و علویانی بود که در عراق و ایران توسط عباسیان شکست خوردند و در پی این شکست مجبور به مهاجرت به سرزمین امن مازندران شدند. علویان پس از استقرار در این خطه، مردم آن سرزمین را با اسلام و تشیع آشنا کردند.

وجه تسمیه:

متشکل از واژه ماز به معنی دژ و اندران به معنی در آن یعنی سرزمینی دارای دژ و بارو. این لفظ زمانی مرسوم شد که مردم طبرستان برای دفاع در مقابل اعراب به ساخت دژهایی پرداختند.

غذاهای محلی:

آغوز مسما، ترشی ترشو، دو پتی، اسپتناساک، آش کدو، اسفناج مرجی، کهی انار، قلیه مازندرانی هلی غرو گرماس، مرغ ترش،مرغ شکم پر، آغوز، ته چین، خورش آلو، انواع ماهی

موقعیت جغرافیایی

استان مازندران به دلیل داشتن جلگه ها، علفزارها، بیشه ها، جنگل های هیرکانی همراه با صدها گونه گیاه منحصر به فرد و نیز آب و هوای متنوع در سواحل شنی و کوهستان های نا هموار و پوشیده از برف البرز از شرایط خاص جغرافیای در کشور و حتی در جهان برخوردار است. این استان به وسیله رشته کوه های البرز که به صورت دیواری مرتفع در مسافتی طولانی، خط ساحلی و جلگه های کناره ای دریای مازندران را پوشانده، محصور شده است.

استان مازندران از نظر موقعیت و وضعیت طبیعی به دو ناحیه کوهستانی در جنوب و جلگه ای و ساحلی در شمال تقسیم شده است. ناحیه کوهستانی استان، مشتمل بر قسمتی از البرز غربی و البرز شرقی است که این رشته کوه ها خود دارای رشته کوه های فرعی از جنوب به شمال و یا به موازات دریا هستند.

بلند ترین قله های مازندران شامل: باد کوه، کوه چنگی و کوه سفید در شهرستان ساری می شوند. اما قله های بلند دیگری هم وجود دارند که به موازات دریا کشیده شده اند و عبارتند از: تخت سلیمان در جنوب شرقی شهرستان تنکابن، قله شور، کلار آباد و سیاه رنگ در شهرستان نوشهر. ناحیه جلگه های ساحلی استان، که در دوره کواترنری و در عصر یخچالی و بین یخچالی به وجود آمده اند بیشتر تحت تاثیر شرایط آب و هوایی و نوسان شدید در سطح آب در حد فاصل نوار ساحلی دریای مازندران و کوهپایه های شمالی البرز بوده اند. همچنین از عوامل دیگری که در پیدایش و گسترش جلگه های ساحلی استان تاثیر داشته اند می توان به عواملی از قبیل: میزان آب رود ها، وسعت حوزه رود ها، شیب بستر رود ها، مقاومت سنگ ها و عمق دریا اشاره کرد.

دریای مازندران یا کاسپین، بزرگ ترین دریاچه جهان است. این دریا با وسعتی حدود 438000 کیلومتر مربع، بزرگترین دریاچه جهان به شمار می رود و در بین کشور های ایران، روسیه، ترکمنستان، قزاقستان و آذربایجان و اقرقاولقع شده است.

دریاچه دایمی ولشت یا سما که در شمال غربی مرزن آباد شهرستان چالوس قرار گرفته، یکی دیگر از منابع آبی طبیعی است که از جوشش چشمه های اطراف تشکیل شده و از جاذبه های گردشگری استان است.

نکات مهم هنگام ثبت نام

 1. همسفران گرامی می توانند هزینه سفر را به یکی از حساب های زیر واریز نمایند:
  نام بانک شماره حساب شماره کارت صاحب حساب
  ملت 8548204159 6104-3375-4393-9449 سید معصوم جلیلی نومندان
  پارسیان 47000636153605 6221-0612-1289-6361 سید معصوم جلیلی نومندان
  ملی 0224907736005 6037-9975-1763-8830 سید معصوم جلیلی نومندان
 2. پس از واریز هزینه سفر ارائه ( فیش واریزی ، عکس کارت ملی یا نام و نام خانوادگی ، کدملی ، تاریخ تولد روز ماه سال ) به دفتر آرند تور از طریق تلگرام یا واتس اپ به شماره های زیر  الزامی میباشد.
 3. با توجه به محدودیت ظرفیت، اولویت با کسانی است که سریع‌تر نسبت به ثبت نام خود اقدام نمایند.
 4. تمامی مسافرین در طول سفر دارای بیمه مسئولیت مدنی میباشند. تعهدات این بیمه : ( هزینه های پزشکی هر نفر تا سقف 100.000.000 ریال ، غرامت فوت و نقص عضو هر نفر 2.310.000.000 )
 5. خواهشمند است پس از واریز وجه لطفا با شماره‌های گروه تماس گرفته و شماره فیش واریزی را اعلام فرمائید.
  44957051 09304403100 09387419200

تورهای همزمان با این تور

نام سفر مدت
تور قزوین گردی قلعه الموت دریاچه اوان اردیبهشت 98 2 روزه
تور آرژانتین برزیل تور آرژانتین برزیل بهار 98 17 روزه
تور جنگل ابر تور جنگل ابر خرقان و بسطام اردیبهشت 98 2 روزه
تور آبشار آهکی و کلبه های جنگلی لفور اردیبهشت 98 2 روزه
Copyright © 2019 arandtour.com All rights reserved.