021 4495 7051
021 4414 2598
آرند تور
تور کردستان سنندج مریوان اورامان تور کردستان آبان 98 (VIP 25) لذت ماهی کباب زریوار

880,000 تومان

سفر 3.5 روزه (3 روز و 2 شب)

جاذبه‌ها:

خانه کرد (عمارت عاصف)، موزه سنندج، قرآن قدیمی نگل، قایق سواری در دریاچه زریوار، خرید از بازار مریوان،  بازدید از روستای سنگی اورامان تخت، بازدید از آرامگاه پیر شالیار، طبیعت پاییزی منطقه اورامان

اطلاعات حرکت

محل حرکت: میدان آرژانتین ابتدای خیابان الوند

زمان حرکت: سه شنبه 1398/08/21 - ساعت 23:00

(لطفا نیم ساعت قبل از حرکت در محل حضور داشته باشید)

وسیله نقلیه اصلی: اتوبوس VIP

استان مورد بازدید: کردستان

  درجه سختی:

امروز 30 مهر 1398

شنبه یک دو سه چهار پنج جمعه
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8

سفرنامه

روز 1

حرکت شب رو به سمت مریوان

روز 2

صرف صبحانه، بازدید از عمارت آصف (موزه کرد)، بازدید از موزه سنندج، صرف ناهار، حرکت به سمت مریوان، قایق سواری در دریاچه زریوار، صرف شام و اقامت در خانه محلی

روز 3

صرف صبحانه، حرکت به سمت روستای طبقاتی اورامان تخت، بازدید از آرامگاه پیر شالیار، صرف ناهار، بازگشت به مریوان، وقت آزاد برای خرید از بازار مریوان، اقامت در خانه محلی

روز 4

صرف صبحانه، حرکت به سمت روستای نگل، بازدید از قرآن نگل، صرف ناهار، بازگشت به تهران

پذیرایی و اقامت

روز صبحانه ناهار شام اقامت
مکان توسط مکان توسط مکان توسط محل توضیحات
1 - - - - - - اتوبوس VIP 25 نفره
2 رستوران آرند تور رستوران آرند تور رستوران مسافر خانه محلی تجهیز شده مریوان
3 خانه محلی آرند تور رستوران آرند تور رستوران مسافر خانه محلی تجهیز شده مریوان
4 خانه محلی آرند تور رستوران مسافر - - - -
سهم آرندتور 5 وعده غذا شامل: 3 وعده صبحانه، 2 وعده ناهار
سهم آرندتور 3 بار میان‌وعده
سهم مسافر 3 وعده غذا شامل: 1 وعده ناهار، 2 وعده شام

لوازم ضروری

کارت شناسایی داروهای شخصی وسایل نظافت شخصی
کفش پیاده روی کیسه خواب کوله چند روزه
لباس مناسب فصل لیوان

لوازم پیشنهادی سفر

توضیحات مهم

نگاهی کلی به تور کردستان:

به یکی از استان های کشور میخواهیم سفر کنیم که نام آن کردستان است

درغرب کشور قرار دارد که دارای شهرستان هایی میباشد که عبارتند از: سنندج، مریوان، سقز، بانه، کامیاران، بیجار، قروه، دهگلان، دیواندره و سروآباد

کردستان از دو کلمه (کرد) و (ستان) می باشد که برای بهتر شناختن استان کردستان به چند شهر کردستان سر میزنیم

اولین شهرستان استان کردستان سنندج میباشد:

اولین جاذبه شهرستان سنندج کردستان خانه کرد (عمارت عاصف) میباشد که یکی از بناهای قدیمی میباشد که عمارت عاصف نمادی از هویت فرهنگی اقوام کرد و گنجینه مردم شناسی مردم کردستان میباشد که به 4 دوره تقسیم میشود، دوره ی اول صفویه، دوره ی دوم قاجاریه، دوره سوم پهلوی و در آخر آصف اعظم میباشد.معماری این عمارت دارای تزئینات آهک بری، کاشی کاری و سنگ کاری میباشد از آنجایی که شهرستان سنندج کردستان در ناحیه سردو کوهستانی قرار دارد ساختمان های این عمارت را روبه قبله ساخته اند و برای سقف های این ساختمان ها از جرز های قطور و سقف های دو  جداره استفاده کرده اند که از سرما جلو گیری کند.

بعد از بازدید از عمارت عاصف به موزه سنندج استان کردستان میرویم از دو بخش تاریخی و باستان شناسی تشکیل شده است آثار این بخش ها مربوط به نقاط مختلف کردستان میباشد که شامل: آثار سفالی، مفرغی، سکه ها، آینه کاری ها، گچ بری ها، عاج ها و استخوان ها است که در حفاری های علمی به دست آمده که در این موزه به نمایش گداشته شده است.

قرآن نگل در تور کردستان:

یکی از معروف ترین قران قدیمی تاریخ جهان قران نگل در استان کردستان میباشد که بسیارر ارزشمند است  طول این قران 38 قطر آن 13 cm و عرض آن 21 cm  میباشد. قران نگل کردستان به خط کوفی نوشته شده است که دارای نقطه اعراب است رنگ این قران قهوه ای تیره با کاغذ های ضخیم بوده است که به پوست آهو تشبیح شده است این قران نگل در مسجدش در استان کردستان قرار دارد که یکی از چهارمین قران خطی زمان خلیفه سوم میباشد همیشه یکی از آثار های به جای مانده از تاریخ قدیم کتاب ها و قران هایشان بوده است.

دریاچه زریوار یا زریبار در تور کردستان:

به سراغ یکی از جاذبه های گردشگری کردستان دریاچه زریوار میرویم که یکی دیگر از دریاچه های آب شیرین در کردستان میباشد که زیبا ترین منبع طبیعی کردستان میباشد در مسیر قایق سواری در دریاچه زریوار در اطراف این دریاچه درختان سرسبز و بلند و گیاهانی چون نعنا، بارهنگ آبی نیلوفر آبی و پرندگانی مانند پرستوهای دریایی، اردک سر حنایی و گیلار و در داخل دریاچه ماهی آمور سفید، کپور آیینه‌ای، کپور معمولی، کپور سرگنده و فیتوفاک دیده میشوند.

عمارت خسرو آباد در تور کردستان:

در ادامه سفر به یکی از بناهای تاریخی کردستان که در شهر سنندج واقع شده است می رویم. این بنای تاریخی عمارت خسرو آباد نام دارد از زمان حکومت قاجار بنا شده است که برای تزئین عمارت خسرو آباد از آجر ها، گچ بری ها و ارسی های زیبا طراحی شده است در کاربرد اصلی عمارت خسرو آباد کردستان برگزار مراسم هایی چون  تشریفاتی، استقبال از شاهان و حتی جشن عروسی دختر فتحعلی شاه بوده است.

اورامان در تور کردستان:

اورامان منطقه ای وسیع است بین شهرهای مریوان، سرو آباد، کامیاران و پاوه (در استان کرمانشاه)، این منطقه یکی از مناطق بسیار زیبای کشور است و دارای کوهستان هایی با پوشش جنگلی است. رودخانه بزرگ سیروان از این منطقه و دره اورامان عبور می کند. واژه (اورامان) یا (هورامان) از دو بخش (هورا) به معنی اهورا و (مان) به معنی خانه، جایگاه و سرزمین تشکیل شده است. بنابراین اورامان به معنی سرزمین اهورایی و جایگاه اهورا مزدا است. (هور) در اوستا به معنی خورشید آمده و هورامان جایگاه خورشید نیز معنی می دهد.

روستای اورامان تخت:

این روستا مرکز دهستان اورامانات است و در جنوب غربی شهر سرو آباد قرار دارد. خانه های روستا به طور کلی از سنگ و اغلب به صورت خشکه چین (بدون استفاده از ملات) و به شیوه پلکانی ساخته شده است. این روستا در بین اهالی روستاهای منطقه به شهر اورامان معروف است و به اعتقاد آنان این روستا زمانی شهری بزرگ بوده و مرکزیتی خاص داشته است و به همین دلیل از آن به عنوان تخت یا مرکز (حکومت) ناحیه اورامان یاد می کنند. وضعیت خاص روستا از نظر معماری و همچنین مراسم خاص (مراسم سالانه پیر شالیار) و وجود مقبره و مسجد پیر شالیار و به ویژه جمعیت و تعداد سکنه قابل توجه آن نشانگر اهمیت آن در گذشته است.

پیر شالیار در تور کردستان:

در افسانه های مردم محلی  از پیر شالیار به عنوان کسی یاد می شود که دارای کرامات بسیار بوده است.از جمله کارهای پیر شالیار شفا بخشیدن دختر شاه بخارا بوده است.هر ساله مردم روستای اورامان تخت در نیمه ی بهار و دیگری در نیمه ی زمستان برای پیر شالیار مراسم عروسی برگزار می کنند.

نکات مهم هنگام ثبت نام

 1. همسفران گرامی می توانند هزینه سفر را به یکی از حساب های زیر واریز نمایند:
  نام بانک شماره حساب شماره کارت صاحب حساب
  ملت 8548204159 6104-3375-4393-9449 سید معصوم جلیلی نومندان
  پارسیان 47000636153605 6221-0612-1289-6361 سید معصوم جلیلی نومندان
  ملی 0224907736005 6037-9975-1763-8830 سید معصوم جلیلی نومندان
 2. پس از واریز هزینه سفر ارائه ( فیش واریزی ، عکس کارت ملی یا نام و نام خانوادگی ، کدملی ، تاریخ تولد روز ماه سال ) به دفتر آرند تور از طریق تلگرام یا واتس اپ به شماره های زیر  الزامی میباشد.
 3. با توجه به محدودیت ظرفیت، اولویت با کسانی است که سریع‌تر نسبت به ثبت نام خود اقدام نمایند.
 4. تمامی مسافرین در طول سفر دارای بیمه مسئولیت مدنی میباشند. تعهدات این بیمه : ( هزینه های پزشکی هر نفر تا سقف 100.000.000 ریال ، غرامت فوت و نقص عضو هر نفر 2.310.000.000 )
 5. خواهشمند است پس از واریز وجه لطفا با شماره‌های گروه تماس گرفته و شماره فیش واریزی را اعلام فرمائید.
  02144142598 09304403100 09387419200

همسفران عزیز در سفر یکروزه با تخفیف سفر کنید...

تخفیف شنبگی: 20 هزار تومان کمتر از مبلغ اصلی تور

تخفیف یک‌شنبگی: 15 هزار تومان کمتر از مبلغ اصلی تور

تخفیف دوشنبگی: 10 هزار تومان کمتر از مبلغ اصلی تور

تخفیف سه‌شنبگی: 5 هزار تومان کمتر از مبلغ اصلی تور

قابل ذکر است این تخفیفات برای 15 نفر اولی که ثبت‌نام کنند لحاظ خواهد شد...

پس عجله کنید تا جزء 15 نفر اول این سفر باشید...

Copyright © 2019 arandtour.com All rights reserved.