021 44142598
021 4495 7051
021 4414 2598
آرند تور

950,000 تومان

سفر 3.5 روزه (3 روز و 2 شب)

جاذبه‌ها:

مجموعه ثبت شده جهانی تخت سلیمان، زندان سلیمان، خرید سوغات از ارومیه، بازدید از دریاچه ارومیه در تور تخت سلیمان، آرامگاه شمس تبریزی در تور تخت سلیمان، مجموعه ثبت شده جهانی قره کلیسا در تور تخت سلیمان، دروازه سنگی خوی، بنای یادبود چالدران، مجموعه ثبت شده جهانی گنبد سلطانیه

اطلاعات حرکت

محل حرکت: میدان آرژانتین ابتدای خیابان الوند

زمان حرکت: سه شنبه 1398/06/19 - ساعت 23:00

(لطفا نیم ساعت قبل از حرکت در محل حضور داشته باشید)

وسیله نقلیه اصلی: اتوبوس VIP

استان مورد بازدید: آذربایجان غربی

  درجه سختی:

امروز 30 مرداد 1398

شنبه یک دو سه چهار پنج جمعه
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5

سفرنامه

روز 1

حرکت شب رو به سمت تکاب

روز 2

حرکت به سمت مجموعه تخت سلیمان، بازدید از زندان سلیمان، صرف ناهار، حرکت به سمت مهاباد، ادامه مسیر به سمت خوی، اقامت در هتل

روز 3

صرف صبحانه، حرکت به سمت قره کلیسا، بازدید از بنای یادبود چالدران، بازگشت به خوی و صرف ناهار، حرکت به سمت ارومیه بازدید از دریاچه ارومیه، خرید سوغات از شهر ارومیه بازگشت به هتل و اقامت

روز 4

صرف صبحانه، آرامگاه شمس تبریزی، بازدید از دروازه سنگی خوی، حرکت به سمت زنجان، صرف ناهار، بازدید از گنبد سلطانیه، بازگشت به سمت تهران

پذیرایی و اقامت

روز صبحانه ناهار شام اقامت
مکان توسط مکان توسط مکان توسط محل توضیحات
1 - - - - - - اتوبوس 25 نفره تخت شو VIP
2 رستوران آرند تور رستوران آرند تور رستوران مسافر هتل 3 ستاره ارومیه
3 رستوران هتل آرند تور رستوران آرند تور رستوران مسافر هتل 3 ستاره زمرد خوی
4 رستوران هتل آرند تور رستوران مسافر - - - -
سهم آرندتور 5 وعده غذا شامل: 3 وعده صبحانه، 2 وعده ناهار
سهم آرندتور 3 بار میان‌وعده
سهم مسافر 3 وعده غذا شامل: 1 وعده ناهار، 2 وعده شام

لوازم ضروری

کارت شناسایی داروهای شخصی وسایل نظافت شخصی
کفش پیاده روی لباس گرم کوله چند روزه
لباس مناسب فصل لیوان

لوازم پیشنهادی سفر

قمقمه آب کرم ضد آفتاب کلاه نقاب دار
عینک آفتابی صندل طبیعت گردی باتوم

توضیحات مهم

ترتیب سوار شدن مسافرین در وسیله نقلیه به ترتیب اولویت ثبت نام می باشد.

1- برای تور های هتلی اولوبت اقامت در اتاق های 2 تخته با زوجین میباشد(در صورت وجود اتاق های 2 تخته به تعداد زوجین)، در غیر این صورت اولویت بر حسب زمان ثبت نام میباشد و برای سایرین اتاق 3 یا 4 تخته در نظر گرفته میشود.

2-ترتیب سوار شدن مسافرین در وسیله نقلیه به ترتیب اولویت ثبت نام میباشد.

ارومیه شهری به قدمت 3000 سال
سفر به ارومیه یکی از جذاب ترین مقصد هایی است که هرگردشگری حداقل یک بار باید به آن سفر کرده باشد و ارومیه را تجربه کند.
ارومیه که در گذشته به شهر رضائیه معروف بوده است جزء 19 شهر تاریخی ایران است که در یونسکو به ثبت رسیده است می توان گفت ارومیه علاوه بر طبیعت زیبا، آثار تاریخی بی نظیری را دارد.
ارومیه ی زیبا به علت موقعیت جغرافیایی که دارد در بیشتر سال آب و هوایی دلپذیر و مطبوعی را دارد طوری که هر گردشگری را مثل آهن ربا به خود جذب میکند.
یکی از لذت بخش ترین تفریحاتی که در ارومیه می توان انجام داد خوردن خوراکی های خوشمزه و محلی ارومیه است پس حتما در سفر به ارومیه لذت نوش جان کردن گیزاتما ارومیه، گوزلمه ارومیه، دلمه برگ مو ارومیه، یتیمچه،کوفته مرغ ارومیه، باستیخ ارومیه و شورجه ارومیه را ازدست ندهید.
ارومیه  ایران عزیرمان در دشت ارومیه یعنی بین دریاچه ارومیه و دیوار های کوه های غرب ارومیه واقع شده است.
به ارومیه لقب شهر ادیان، مذاهب و اقوام را هم داده اند. ارومیه در زبان آشوری به معنی شهرآب است.

در این سفر گروهی به ارومیه همسفر آرند تور باشید تا به دیدن جاذبه ها معرفی شده در زیر برویم:

مجموعه جهانی تخت سلیمان تکاب:
تخت سلیمان تکاب که به آتشکده آذرگشسب معروف است متعلق به دوره ساسانیان است که جزو آثار یونسکو به ثبت رسیده است. تخت سلیمان همچون نگینی تاریخی در ارومیه چشم هر بیننده را محو زیبایی خود میکند.
طبق مطالب بیان شده از گذشته تخت سلیمان ارومیه که به زبان ارمنی به معنای شهر گنجک معروف است زادگاه حیرت انگیز و اسرار آمیز زرتشت است که امروزه به عنوان یک مجموعه تاریخی منحصر به فرد در ارومیه میزبان تعداد زیادی گردشگر به سمت خود می باشد.
مجموعه ی جهانی تخت سلیمان ارومیه که در خود چندین جاذبه ی اسرار آمیز را جای داده است چهارمین اثر ملی در اثر یونسکواست.
حال از این اثر زیبا در ارومیه بیشتر بدانیم:

زندان اسکندر در مجموعه ی جهانی تخت سلیمان ارومیه:

یکی از کابوس‌ های کودکی‌ هایمان، دیوهایی بودند که زیر تختمان پنهان می‌شدند یا آن‌ ها که در کمدمان به کمین نشسته بودند تا به محض تاریک شدن اتاق، به ما حمله ‌ور شوند و ما را در کام سیاهی فرو ببرند. بسیاری از ما آرزو داشتیم بتوانیم بر این موجودات غلبه کنیم تا اهداف پلیدشان را نابود کرده و آن‌ها را مطیع کنیم. در روایات آمده است که حضرت سلیمان، قدرتی الهی داشت و بخشی از این قدرت، توانایی سخن گفتن با موجودات غیر انسانی مانند دیوها و اجنه بود. بنا به این داستان‌ها، انگشتر حضرت سلیمان بود که این قدرت الهی را به او می‌بخشید و عده‌ای، در تلاش برای به دست آوردن این قدرت برای انجام کارهایی منفی بودند. میل به پلیدی، تنها مختص اشرف مخلوقات نیست؛ بلکه در میان دیو و جن‌ها هم وجود دارد. پس با دیوهایی که نافرمانی می‌کنند چه باید کرد؟ با ما همراه باشید تا سفری  به اعماق محلی داشته باشیم که دیوهای نافرمان را در خود می‌بلعید. در این سفر اعجاب انگیز به دیدن زندان اسکندر ارومیه میرویم مکانی که واقعیت و خیال، دست در دست هم می‌دهند تا دقایقی، شما را حیرت‌زده کنند.
زندان سلیمان ارومیه کوهیست در ایران که در منطقه ی تخت سلیمان ارومیه سر برافراشته است که وقتی به دهانه ی آن نزدیک میشوید با حفره ای هولناک و بزرگی رو به رو میشوید که وقتی از بالا به پایین نگاه میکنید سرگیجه و ترسی شما را احاطه میکند وحسی عجیب را در شما به وجود می آورد.
پس اگر بتوانید به بالای این کوه بروید میتوان به شما لقب یک صخره نورد شجاع را داد که این شجاعت پاداشش لذت دیدن چشمه های گازدار و بخارات گاز درون این حفره در ارومیه است.
دانشمندان  با بررسی های که انجام دادند به این نتیجه رسیده اند این کوه که به زندان سلیمان ارومیه معروف است قدمتش به دوره ی ساسانیان برمی گردد که منشا بوجود آمدنش تنها یک چشمه ی کوچک می باشد.
در بوجود آمدن زندان سلیمان ارومیه هیچ دریایی و هیچ عامل دیگری دخیل نمیباشد. بلکه این چشمه ابتدا باعث بوجود آمدن دریاچه تخت سلیمان ارومیه شده است  .

دریاچه تخت سلیمان ارومیه:

دریاچه ی تخت سلیمان ارومیه دریاچه ای عجیب و پر رمز و راز در قلب مجموعه ی تخت سلیمان ارومیه است که شنیدن داستان  این دریاچه جذابیت وحیرت این جاذبه ی دیدنی در ارومیه را چندین برابر می کند.
داستان ها و راز ها وحتی افسانه هایی که در دل این دریاچه نهفته است بسیار زیاد است. افسانه هایی که بر سر زبان ها پیچیده است راز و رمز این دریاچه زیبا در ارومیه را چندین برابر میکند.
یکی از خاص ترین، جذاب ترین و معروف ترین افسانه ی این دریاچه در ارومیه وجود گنج و اشیا قیمتی در آن است. گنج هایی که در طول تاریخ  در دل دریاچه انداخته شده و در آن پنهان شده است. با شنیدن این افسانه در دید بیننده دسترسی به این گنج ها چنان سخت به نظر نمیرسد اما باید گفت که دسترسی به این گنج ها تقریبا غیر ممکن است.
دریاچه تخت سلیمان ارومیه بسیار عمیق است و طول این دریاچه 110 متر است و عرضش 80 متر است.
آبی که از کف دریاچه میجوشد 40 درجه سانتی گراد است اما وقتی به سطح دریاچه  می رسد دمایش به 21 درجه سانتی گراد می رسد. طوری که می توان گفت دمای آب این دریاچه در ارومیه در تمامی سال ثابت است.
به دلیل وجود عناصری همچون منیزیم، پتاسیم، سولفات، کلر وکلسیم به مقدار زیاد حیات را در دل دریاچه تخت سلیمان ارومیه غیر ممکن کرده استو حتی شاید بشود گفت وجود این عوامل باعث شده که کسی نتواند به اعماق این دریاچه سفر کند.

مجموعه جهانی قره کلیسا ارومیه:

ارومیه شهری پر از دیدنی ها و جاذبه های بی نظیریست که چشم هر بیننده ای را مجذوب خود میکند.
در سفر به ارومیه میتوانیم به دیدن مجموعه ی جهانی قره کلیسا برویم. قره کلیسا ارومیه اولین کلیسای جهان محسوب میشود که به دلیل اهمیت تاریخی و معنوی که دارد در فهرست میراث یونسکو به ثبت رسیده است.
حتی یکی از دلایل اهمیتی که این کلیسا در ارومیه دارد دفن شدن یکی از حواریون مسیحیت در آن می باشد.

قسمت خاوری قره کلیسای ارومیه از سنگ سیاه ساخته شده است که علت این ساخت یاد کردن از کلیسای تادئوس است.
وقتی از دور به قره کلیسا در ارومیه نگاه میکنم رنگ سیاه و سفید بودن ساختمانش جذابیت و زیبایی اش را چندین برابر میکند.
قره کلیسا در ارومیه علاوه بر مقدس بودنش معماری ویژه و بی نظیری را دارد که حتی مهم ترین تکنیکی که در این معماری به چشم میخورد تکنیک حجم پردازی آن است که با قاطعیت می توان گفت از کم نظیر ترین پرداخت های هنر تجسمی به شمار می آید.

دریاچه ارومیه:
دریاچه ای در شمال غرب کشورمان وجود دارد به نام دریاچه ارومیه که میان دو استان آذربایجان غربی وو آذربایجان شرقی قرار دارد.
دریاچه ارومیه بزرگ ترین دریاچه در داخل ایران است. حتی دریاچه ارومیه بزرگ ترین دریاچه آب شور در خاورمیانه و ششمین دریاچه آب شوردر دنیا است.

آرامگاه شمس تبریزی خوی:
در سفر به ارومیه وقتی همسفر با آرند تور می شوید با هم به دیدن یک جاذبه تاریخی و زیارتی به نام آرامگاه شمس تبریزی می رویم. شمس تبریزی عارفی نامدار و بزرگ که مولوی را در مسیر عشق به عرش رسانده است. در کنار مقبره شمس تبریزی در خوی مناره ای پوشیده از شاخ قوچ وحشی وجود دارد که به برج شمس تبریزی معروف است. این بنای جذاب و منحصر به فرد در خوی گردشگران بسیاری را به سمت خود جذب کرده است.  زندگی شمس تبریز در هاله ای از ابهام است زیرا زندگی نامه دقیقی از شمس وجود ندارد و هرچه هست شناختی است که از مولانا وجود دارد و حتی شمس تبریز به قلم خودش هم چیزی از سرگذشت و زندگی اش بر جای نگذاشته است برای همین هم است که درباره آرامگاه او هم ابهاماتی وجود دارد.

 

دروازه سنگی خوی:
دروازه سنگی خوی تنها دروازه ای است در ایران که هنوز استوار و پا برجا باقی مانده است. در زمان های گذشته برای حفظ امنیت مردم در اطراف شهر دیوار و حصار هایی می کشیدند که دروازه سنگی خوی یکی از این حصار ها در خوی محسوب میشود که این دروازه لقب تنها دروازه ی باقی مانده از تاریخ کهن ایران را  دوش میکشد. در کنار دروازه سنگی خوی بازار تاریخی شهر قرار گرفته است که وقتی به دیدن این دروازه می روید  میتوانید گشت و گذار و خریدی در این بازار تاریخی در خوی انجام دهید.

بنای یادبود چالدران:
بنای یادبود چالدران که آرامگاه سید صدر الدین شیرازی است یک بنای یادبود از رشادت های سردار قیور ایرانی در جنگ چالدران است. جنگ چالدران باعث به شهادت رسیدن سید صدر الدین شیرازی مشهور به سید صدر الدین صفوی و 27000 نفر از سپاهیانش شد که این جنگ به عنوان یک حماسه غرور آفرین ایرانی یاد می شود

جنگ چالدران جنگی بین نیرو های شاه اسماعیل اول صفوی و سلطان سلیم اول عثمانی در سال 1514 میلادی بود که غرب ایران شامل آذربایجان، کردستان و عراق طی این جنگ از ایران جدا شد و عثمانی ها بر مناطق غربی ایران دست پیدا کردند. جنگ چالدران به مدت سه روز به طول انجامید که پس از شکست در این جنگ شاه اسماعیل صفوی دچاره ضربه روحی و یاس شد زیرا وی تا به حال در هیچ جنگی شکست نخورده بود  برای همین وی پس از این شکست بسیار خرد شد. به طوری که تا مدتی از کار های روزمره سلطنت کناره گیری میکرد.

گنبد سلطانیه زنجان:
در سفر به ارومیه وقتی در راه برگشت هستیم یکی از گشت های جذابی کی میتوانیم با توقف در زنجان داشته باشیم بازدید از گنبد سلطانیه است. گنبد سلطانیه بزرگ ترین گنبد خشتی جهان است که در شهر سلطانیه زنجان قرار دارد. گنبد سلطانیه یکی از بی نظیر ترین شاهکار های معماری ایران است که به دوره ی ایلخانی بر میگردد. شهر سلطانیه زنجان در زمان های دور پایتخت و محل سکونت شهریاران ایران بوده است و امروزه آرامگاه سلطان محمد خدابنده است. گنبد سلطانیه یکی از عظیم ترین گنبد های دو پوش و زیبا به شمار می آید. بدنه ی اصلی گنبد سلطانیه و تمام ساختمان آن از آجر ساخته شده است و گنبد آن با روکش کاشی های فیروزه ای و لاجوردی ساخته شده است. گنبد سلطانیه که به شیوه ی معرق کاری تزئیین شده است از دور انگار که جامه ای  فیروزه ای بر تن کرده است.
گنبد سلطانیه اولین گنبد دوجداره جهان است که نمونه ای قدیمی تر از آن در جهان دیده نشده است.

نکات مهم هنگام ثبت نام

 1. همسفران گرامی می توانند هزینه سفر را به یکی از حساب های زیر واریز نمایند:
  نام بانک شماره حساب شماره کارت صاحب حساب
  ملت 8548204159 6104-3375-4393-9449 سید معصوم جلیلی نومندان
  پارسیان 47000636153605 6221-0612-1289-6361 سید معصوم جلیلی نومندان
  ملی 0224907736005 6037-9975-1763-8830 سید معصوم جلیلی نومندان
 2. پس از واریز هزینه سفر ارائه ( فیش واریزی ، عکس کارت ملی یا نام و نام خانوادگی ، کدملی ، تاریخ تولد روز ماه سال ) به دفتر آرند تور از طریق تلگرام یا واتس اپ به شماره های زیر  الزامی میباشد.
 3. با توجه به محدودیت ظرفیت، اولویت با کسانی است که سریع‌تر نسبت به ثبت نام خود اقدام نمایند.
 4. تمامی مسافرین در طول سفر دارای بیمه مسئولیت مدنی میباشند. تعهدات این بیمه : ( هزینه های پزشکی هر نفر تا سقف 100.000.000 ریال ، غرامت فوت و نقص عضو هر نفر 2.310.000.000 )
 5. خواهشمند است پس از واریز وجه لطفا با شماره‌های گروه تماس گرفته و شماره فیش واریزی را اعلام فرمائید.
  02144142598 09304403100 09387419200

تورهای همزمان با این تور

نام سفر مدت
تور ترکمن صحرا خالدنبی تعطیلات شهریور 98 VIP اجرای دوم 3 روزه
تور نئور به سوباتان تور سوباتان تعطیلات شهریور 98 VIP 3.5 روزه
تور شهر یئری شروان دره، آبگرم مشگین شهر تعطیلات شهریور 98 VIP 3.5 روزه
تور جنگل ارسباران تور تبریز ارسباران تعطیلات شهریور 98 VIP 3.5 روزه

همسفران عزیز در سفر یکروزه با تخفیف سفر کنید...

تخفیف شنبگی: 20 هزار تومان کمتر از مبلغ اصلی تور

تخفیف یک‌شنبگی: 15 هزار تومان کمتر از مبلغ اصلی تور

تخفیف دوشنبگی: 10 هزار تومان کمتر از مبلغ اصلی تور

تخفیف سه‌شنبگی: 5 هزار تومان کمتر از مبلغ اصلی تور

قابل ذکر است این تخفیفات برای 15 نفر اولی که ثبت‌نام کنند لحاظ خواهد شد...

پس عجله کنید تا جزء 15 نفر اول این سفر باشید...

Copyright © 2019 arandtour.com All rights reserved.